Program för UGP 2 2018-2019, Lödde
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 1 start 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
Skånesim/Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
50.44 |
|
Lars Frölander |
1974 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Atén |
|
2000-03-17 |
|
|
SJR |
52.27 |
|
Oscar Ekström |
1994 |
Linköpings ASS |
SWE |
Stockholm |
|
2014-11-20 |
|
|
DR |
51.72 |
|
Jesper Björk |
|
Helsingborgs S |
|
Stockholm |
|
2016-01-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
2 |
|
Viktor Spoelstra |
2004 |
SJÖBO SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
3 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
SK LÖDDE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
4 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
SJÖBO SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
1 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:25.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:18.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
|
Elias Löfström |
2004 |
POSEIDON |
1:14.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Aron Paulsson |
2006 |
SK LÖDDE |
1:17.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
5 |
|
Axel Rydström |
2005 |
POSEIDON |
1:19.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
1 |
|
Elias af Trampe |
2004 |
POSEIDON |
1:13.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Edvard Levau |
2004 |
POSEIDON |
1:12.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
3 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
1:11.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Hampus Erdös |
2003 |
SK LÖDDE |
1:12.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Axel Sandberg |
2004 |
POSEIDON |
1:12.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
6 |
|
Nayan Ljungholm |
2005 |
POSEIDON |
1:13.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Martin Pettersson |
2005 |
POSEIDON |
1:09.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
1:08.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
3 |
|
Axel Vaide |
2005 |
ÄNGELHOLM |
1:08.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
SJÖBO SS |
1:08.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
294 |
5 |
|
Jesper Franzén |
2002 |
SK SYDSIM |
1:08.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
6 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK TRITON |
1:10.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
1 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK LÖDDE |
1:07.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Melvin Malm |
2004 |
POSEIDON |
1:04.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
1:04.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
4 |
|
Ivan Sivolov |
2003 |
POSEIDON |
1:04.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
5 |
|
Joel Henriksson |
2003 |
POSEIDON |
1:06.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
6 |
|
Joel Nilsson |
2005 |
ÄNGELHOLM |
1:07.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK TRITON |
1:03.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
2 |
|
Hugo Vaide |
2003 |
ÄNGELHOLM |
1:02.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Ian Hangård |
2002 |
SK LÖDDE |
57.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
4 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK TRITON |
1:01.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
5 |
|
Oscar Nordström |
2003 |
KIVIKS SK |
1:03.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
6 |
|
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
1:04.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-25 21:22:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|