Program för SFI-Mästerskapen 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
SFI-MÄSTERSKAPEN 2019 |
|
Utskriftsdatum |
02 helmikuu 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Karleby |
|
Utskriftstid |
13:53 |
|
|
Arrangör |
KUS-GSS, JS-PU |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 helmikuu 2019 |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim P15 |
Finaler (3) |
Sponsor: Minimani |
|
Heat 1 (3) |
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Kainonen |
2005 |
05A680 |
ÅSK |
|
25m |
1:10.21 |
1:10.21 |
3 |
Patrik Reiman |
2005 |
05A098 |
ÅSK |
|
50m |
1:11.41 |
1:09.41 |
4 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
1:08.56 |
1:08.56 |
5 |
Mikko Karjalainen |
2004 |
04A832 |
KUS-GSS |
|
25m |
1:09.38 |
1:09.38 |
6 |
Riku Määttälä |
2005 |
05A671 |
KUS-GSS |
|
25m |
1:09.76 |
1:09.76 |
7 |
Veeti Valdolin |
2005 |
05A284 |
ÅSK |
|
25m |
1:10.77 |
1:10.77 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Ville Ikola |
2005 |
05A206 |
KUS-GSS |
|
25m |
1:06.45 |
1:06.45 |
2 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
05A276 |
ÅSK |
|
25m |
1:05.68 |
1:05.68 |
3 |
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
SiWa |
|
25m |
1:05.38 |
1:05.38 |
4 |
Salomo Pihlaja |
2005 |
05A900 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:04.68 |
1:04.68 |
5 |
Matias Pikkala |
2004 |
04A735 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:04.81 |
1:04.81 |
6 |
Eero Mäenpää |
2005 |
05A377 |
ÅSK |
|
25m |
1:05.53 |
1:05.53 |
7 |
Joona Kuitu |
2004 |
04A248 |
SiWa |
|
25m |
1:05.78 |
1:05.78 |
8 |
Visa Nissinen |
2004 |
04A432 |
KUS-GSS |
|
25m |
1:08.35 |
1:08.35 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Luka Laaksonen |
2005 |
05A517 |
ÅSK |
|
25m |
1:03.72 |
1:03.72 |
2 |
Lucas Lydman |
2005 |
05A187 |
VUS-VSS |
|
25m |
1:00.60 |
1:00.60 |
3 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
ÅSF |
|
25m |
59.40 |
59.40 |
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
04A250 |
ÅSK |
|
50m |
59.18 |
57.18 |
5 |
Filip Jåfs |
2004 |
04A211 |
VUS-VSS |
|
25m |
57.47 |
57.47 |
6 |
Jeremia Varonen |
2004 |
04A513 |
ÅSK |
|
25m |
1:00.57 |
1:00.57 |
7 |
Rony Kulju |
2004 |
04A262 |
SiWa |
|
50m |
1:04.28 |
1:02.28 |
8 |
Matti Nätti |
2004 |
04A483 |
SiWa |
|
25m |
1:04.18 |
1:04.18 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
02 helmikuu 2019 |
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura |
Utskriftstid |
13:53 |
|