Program för Färsingadoppet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
200m Fjärilsim Herrar öppen klass |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
201 |
|
David Falk |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AD3103 |
25m |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
2 |
66 |
|
Bertram Dreyer Riis |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0223AG |
50m |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
3 |
193 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
2:11.85 |
|
|
|
|
|
4 |
449 |
|
Sebastian Lundgren |
Ystads Simsällskap |
1999 |
AH8199 |
25m |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
5 |
548 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0351AB |
25m |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
6 |
552 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
25m |
2:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
8 |
58 |
|
Tobias Gammelvind |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0437AD |
50m |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
9 |
227 |
|
Martin Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE1505 |
25m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
10 |
495 |
|
Ludvig Romare |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA2704 |
25m |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
11 |
225 |
|
Axel Sandberg |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AA7307 |
25m |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
12 |
8 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
13 |
358 |
|
David Holmberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH7905 |
25m |
2:38.40 |
|
|
|
|
|
14 |
523 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
25m |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
15 |
64 |
|
Mikkel Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2005 |
0531AC |
50m |
2:52.49 |
|
|
|
|
|
16 |
322 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
17 |
25 |
|
Gustav Steen Andersen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2006 |
0689AA |
50m |
2:56.07 |
|
|
|
|
|
18 |
360 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
25m |
3:06.87 |
|
|
|
|
|
19 |
524 |
|
Benjamin Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AA5707 |
25m |
3:22.38 |
|
|
|
|
|
20 |
232 |
|
Edvard Levau |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN0904 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
503 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
218 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
243 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
525 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-13 21:34:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|