Startliste for Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Monday 15 April 2019 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Bjelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:01.81 |
|
|
Liu Zige |
1989 |
China |
CHN |
Jinan |
CHN |
2009-10-21 |
|
|
ER |
2:04.27 |
|
|
Katinka Hosszu |
1989 |
Hungary |
HUN |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
NR |
2:07.44 |
|
|
Micha Östergaard |
1987 |
Denmark |
DEN |
Rome |
ITA |
2009-07-29 |
|
|
SR |
2:07.83 |
|
|
Martina Granström |
1991 |
Jönköpings SS |
SWE |
London |
GBR |
2012-07-31 |
|
|
SJ |
2:08.01 |
|
|
Martina Granström |
1991 |
Jönköpings SS |
SWE |
Shanghai |
CHN |
2011-07-27 |
|
|
MR |
2:06.84 |
|
|
Franziska Hentke |
1989 |
Germany |
GER |
Stockholm |
SWE |
2017-04-11 |
|
|
LW |
2:07.90 |
|
|
Franziska Hentke |
1989 |
SC Magdeburg |
GER |
Stockholm |
SWE |
2018-04-08 |
|
|
VM |
2:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UG |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JVM |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM17 |
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM16 |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EYOF |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
224 |
|
Katinka Hosszu |
Iron Swim Budapest |
|
|
50m |
2:07.84 |
|
|
|
1989 |
|
|
2 |
1018 |
|
Franziska Hentke |
Germany |
|
|
50m |
2:07.90 |
|
|
|
1989 |
155710 |
|
3 |
93 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
2:11.23 |
|
|
|
2000 |
0042AL |
|
|
|
|
4 |
1050 |
|
Alexandra Wenk |
Germany |
|
|
50m |
2:11.72 |
|
|
|
1995 |
101905 |
|
|
|
|
5 |
1093 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
2:12.32 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
2:12.97 |
|
|
|
2001 |
0178AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
229 |
|
Emilie Nyenget Løvberg |
Bærumsvømmerne |
1995 |
1006357 2 |
50m |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
955 |
|
Laura Lahtinen |
Finland |
2003 |
03A386 |
50m |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
9 |
195 |
|
Marina Heller Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1994 |
9404AL |
50m |
2:13.62 |
|
|
|
|
|
10 |
189 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2000 |
0036AJ |
50m |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
11 |
837 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
2:16.41 |
|
|
|
|
|
12 |
960 |
|
Tanja Ruohoniemi |
Cetus Espoo |
1995 |
95A598 |
50m |
2:16.62 |
|
|
|
|
|
13 |
182 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
14 |
20 |
|
Alina Hennl |
SV Wuerzburg 05 |
1996 |
173169 |
50m |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
15 |
88 |
|
Kasja Dymek |
Rutger University |
2000 |
|
50m |
2:18.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
16 |
|
Carolin Dorfner |
SV Wuerzburg 05 |
1999 |
244045 |
50m |
2:18.48 |
|
|
|
|
|
17 |
184 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
2001 |
0114AE |
50m |
2:18.59 |
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Oline Koolen Bjerketvedt |
Hamar IL |
1999 |
|
50m |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
935 |
|
Vilma Ruotsalainen |
Finland |
1996 |
96A597 |
50m |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
20 |
994 |
|
Hilla Kortetjärvi |
Aboa Watersports |
1996 |
96A676 |
50m |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
21 |
204 |
|
Sára Niepelová |
Slovakia |
2000 |
SVK1149 6 |
50m |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
511 |
|
Ida Swegmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2000 |
AZ6600 |
50m |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
45 |
|
Josi Platalla |
SG Neukölln e.V. Berlin |
2002 |
279598 |
50m |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
954 |
|
Kiira Mauranen |
Helsingfors Simsällskap |
1999 |
99B133 |
50m |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
692 |
|
Carin Klasson |
Södertörns Simsällskap |
1995 |
BB4695 |
50m |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
377 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
89 |
|
Katie Dougherty |
Rutger University |
1999 |
|
50m |
2:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
153 |
|
Marthe Cecilie Willumsen |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
50m |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
451 |
|
Mellie Wijk |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM1602 |
50m |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
381 |
|
Wilma Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT7401 |
50m |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
675 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
171 |
|
Camilla Rimmereide |
Ullensakersvømmerne |
2000 |
|
50m |
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
318 |
|
Julia Stenhård |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AN1200 |
50m |
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
574 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
50m |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
602 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
50m |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
471 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
873 |
|
Cornelia Johansson |
Örebro Simallians |
2003 |
AF1803 |
50m |
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
119 |
|
Eline Vik |
Sandnes SLK |
2002 |
K070202 ELI01 |
50m |
2:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
473 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
2:25.43 |
|
|
|
2003 |
AI8403 |
|
|
|
|
40 |
495 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:26.15 |
|
|
|
2002 |
AK8202 |
|
|
|
|
41 |
709 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
42 |
595 |
|
Selma Avdic |
Simklubben S 02 |
2003 |
AM6803 |
50m |
2:26.55 |
|
|
|
|
|
43 |
575 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
50m |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
44 |
329 |
|
Rebecca Hesslevik |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AZ0800 |
50m |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
45 |
474 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
46 |
117 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
Sandnes SLK |
2002 |
K110902 EVA02 |
50m |
2:27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
846 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
48 |
714 |
|
Olivia Bäckström |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AM0205 |
50m |
2:28.81 |
|
|
|
|
|
49 |
589 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
50 |
515 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG4603 |
50m |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
502 |
|
Tea Winblad |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AH7404 |
50m |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
52 |
410 |
|
Linnéa Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AA5802 |
50m |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
53 |
288 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
54 |
506 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
2:32.45 |
|
|
|
|
|
55 |
645 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
2:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
301 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
50m |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
57 |
606 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
58 |
176 |
|
Frida Stretre Løbersli |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
50m |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
59 |
678 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
60 |
643 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
712 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
2:35.52 |
|
|
|
2004 |
AS7804 |
|
|
|
|
62 |
10 |
|
Polina Timofejeva |
Viimsi Veeklubi |
|
|
50m |
2:35.55 |
|
|
|
2005 |
|
|
|
|
|
63 |
386 |
|
Ida Rudelius |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
2:36.84 |
|
|
|
2004 |
AM7204 |
|
|
|
|
64 |
600 |
|
Elna Magnusson |
Simklubben S 02 |
|
|
50m |
2:37.18 |
|
|
|
2004 |
BG1804 |
|
|
|
|
65 |
723 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:37.52 |
|
|
|
2003 |
AQ9403 |
|
|
|
|
66 |
334 |
|
Alicia Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:37.56 |
|
|
|
2003 |
AI2603 |
|
|
|
|
67 |
745 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
68 |
172 |
|
Vår Granhaug Rotevatn |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
50m |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
69 |
168 |
|
Timea Aspegren |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
50m |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
70 |
893 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
71 |
599 |
|
Ellen Vråmo |
Simklubben S 02 |
2004 |
BF8604 |
50m |
2:38.50 |
|
|
|
|
|
72 |
601 |
|
Ella Holmqvist |
Simklubben S 02 |
2005 |
AY3405 |
50m |
2:39.20 |
|
|
|
|
|
73 |
537 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
74 |
1094 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
75 |
543 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
76 |
859 |
|
Liv Elgaard Fonnesbech |
Växjö Simsällskap |
2004 |
BC2604 |
50m |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
77 |
786 |
|
Maya Wallström |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AT4804 |
50m |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
78 |
649 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
2:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
724 |
|
Sara Arnö |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AA1208 |
50m |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
80 |
208 |
|
Cecilia Diane Gussing |
Bryne SK |
2004 |
1027418 3 |
50m |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
758 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
82 |
827 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
83 |
209 |
|
Madeleine Cecilia Gussing |
Bryne SK |
2005 |
1031307 5 |
50m |
3:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
881 |
|
Ebba Hann |
Simklubben Ägir |
2004 |
AN6804 |
25m |
2:28.20 |
|
|
|
|
|
85 |
344 |
|
Angelina Agrell |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AR6803 |
25m |
2:31.28 |
|
|
|
|
|
86 |
929 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
2:35.54 |
|
|
|
|
|
87 |
826 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
25m |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
88 |
441 |
|
Linnéa Lindh |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI3803 |
50m |
2:43.84 |
RES |
|
89 |
611 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:44.93 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-14 09:14:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|