Ohjelma Malmsten Swim Open Stockholm 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 12, 2019 to Apr 15, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Malmsten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:06.67 |
|
|
Ippei Watanabe |
1997 |
Japan |
JPN |
Tokyo |
JPN |
2017-01-29 |
|
|
ER |
2:06.96 |
|
|
Anton Chupkov |
1997 |
Russia |
RUS |
Budapest |
HUN |
2017-07-28 |
|
|
NR |
2:07.85 |
|
|
Erik Persson |
1994 |
Sweden |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2017-04-08 |
|
|
SR |
2:07.85 |
|
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2017-04-08 |
|
|
SJ |
2:11.34 |
|
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Amsterdam |
NED |
2014-12-12 |
|
|
MR |
2:07.85 |
|
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2017-04-08 |
|
|
LW |
2:08.07 |
|
|
Anton Chupkov |
1997 |
Russia |
RUS |
Stockholm |
SWE |
2018-04-05 |
|
|
VM |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UG |
2:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JVM |
2:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM18 |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EJM17 |
2:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EYOF |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1027 |
|
Marco Koch |
Germany |
|
|
50m |
2:07.47 |
|
|
|
1990 |
074756 |
|
2 |
415 |
|
Erik Persson |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:09.21 |
|
|
|
1994 |
AB6794 |
|
3 |
162 |
|
Andrius Sidlauskas |
Lithuania |
|
|
50m |
2:09.71 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
4 |
931 |
|
Matti Mattsson |
Finland |
|
|
50m |
2:10.19 |
|
|
|
1993 |
93A067 |
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Giedrus Titenis |
Lithuania |
|
|
50m |
2:10.32 |
|
|
|
1989 |
|
|
|
|
|
6 |
1040 |
|
Maximilian Pilger |
Germany |
|
|
50m |
2:10.43 |
|
|
|
1996 |
144565 |
|
|
|
|
7 |
201 |
|
Tomás Klobucník |
Slovakia |
|
|
50m |
2:11.00 |
|
|
|
1990 |
SVK1023 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
78 |
|
Bartlomiej Roguski |
Poland |
1993 |
1001147 00091 |
50m |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
69 |
|
Jan Kalusowski |
Poland |
2000 |
1009057 00225 |
50m |
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Jolann Bovey |
Lambertseter Svømmeklubb |
1996 |
|
50m |
2:14.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
250 |
|
Daniils Bobrovs |
Latvia |
1997 |
|
50m |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
1080 |
|
Christoffer Tofte Haarsaker |
Bergensvømmerne |
1993 |
|
50m |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
41 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
34 |
|
Maksim Shembirev |
Azerbaijan |
1993 |
|
50m |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
Gustav Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AJ4500 |
50m |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
16 |
734 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
2:17.46 |
|
|
|
|
|
17 |
521 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
18 |
1064 |
|
Ron Polonsky |
Israel |
2001 |
|
50m |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
19 |
805 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
20 |
24 |
|
Lucas Willinsky |
SV Wuerzburg 05 |
1998 |
248935 |
50m |
2:18.61 |
|
|
|
|
|
21 |
527 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
50m |
2:19.27 |
|
|
|
|
|
22 |
360 |
|
Hugo Swanepoel |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AW5198 |
50m |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
23 |
438 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AE1501 |
50m |
2:21.22 |
|
|
|
|
|
24 |
1102 |
|
Jaouad Syoud |
Iron Swim Budapest |
1999 |
|
50m |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
25 |
991 |
|
Erik Nurmi |
Finland |
2001 |
01A470 |
50m |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
26 |
321 |
|
August Mathisen |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AF5901 |
50m |
2:22.79 |
|
|
|
|
|
27 |
1079 |
|
Nikolai Sørebø |
Bergensvømmerne |
2001 |
|
50m |
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
28 |
467 |
|
Tom Andersson |
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
AK2598 |
50m |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
29 |
469 |
|
Petter Cyrén |
Linköpings Allmänna SS |
1996 |
AU8796 |
50m |
2:24.23 |
|
|
|
|
|
30 |
972 |
|
Mihail Khanoukaev |
Cetus Espoo |
2002 |
02A241 |
50m |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
31 |
699 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
2:24.64 |
|
|
|
|
|
32 |
737 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:24.78 |
|
|
|
|
|
33 |
971 |
|
Verneri Viisanen |
Cetus Espoo |
2002 |
02A281 |
50m |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
34 |
897 |
|
Oskar Robertsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2000 |
AE6100 |
50m |
2:25.17 |
|
|
|
|
|
35 |
156 |
|
Alexander Kopland Borshei |
Glitre Svømmeklubb |
1999 |
|
50m |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
36 |
221 |
|
Ole Marius Rist Jensen |
SK Team Sør |
2001 |
|
50m |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
37 |
498 |
|
Gustav Englund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AO6701 |
50m |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
38 |
206 |
|
Viktor Anfinnsen |
Bryne SK |
2002 |
1020911 4 |
50m |
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
436 |
|
Lucas Lindblom |
Landskrona Simsällskap |
2000 |
AG8500 |
50m |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
736 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:27.03 |
|
|
41 |
518 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:27.58 |
|
|
|
1986 |
AB4986 |
|
42 |
433 |
|
Emil Hassling |
Landskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:28.29 |
|
|
|
2000 |
AC1900 |
|
43 |
348 |
|
Petter Norén Vosveld |
Härnösands Simsällskap |
|
|
50m |
2:28.41 |
|
|
|
1999 |
AH9599 |
|
44 |
713 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
2:29.02 |
|
|
|
2002 |
AT3302 |
|
45 |
499 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:29.13 |
|
|
|
2002 |
AI5902 |
|
46 |
900 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
50m |
2:29.24 |
|
|
|
2002 |
AE1302 |
|
47 |
258 |
|
Elliot Olsson |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
2:29.70 |
|
|
|
1999 |
AD2799 |
|
48 |
766 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
2:29.76 |
|
|
|
2003 |
AA9303 |
|
49 |
490 |
|
Anton Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:29.99 |
|
|
|
1997 |
AI4997 |
|
50 |
158 |
|
Theodor Myklebusthaug |
Glitre Svømmeklubb |
|
|
50m |
2:30.02 |
|
|
|
2001 |
|
|
51 |
274 |
|
Axel Witt |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
2:30.41 |
|
|
|
2000 |
AE5100 |
|
52 |
639 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:30.43 |
|
|
|
2003 |
AU6103 |
|
53 |
418 |
|
Anton Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:30.52 |
|
|
|
1999 |
AM4999 |
|
54 |
374 |
|
Erik Nicklasson |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.68 |
|
|
|
1998 |
AG2598 |
|
55 |
422 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.69 |
|
|
|
2002 |
AV1702 |
|
56 |
160 |
|
Magnus Kobbevik Mikalsen |
Aalesunds SLK |
|
|
50m |
2:31.85 |
|
|
|
2004 |
|
|
57 |
804 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.86 |
|
|
|
1999 |
AE6199 |
|
58 |
641 |
|
Jakub Majta |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:31.90 |
|
|
|
2003 |
AV9703 |
|
59 |
170 |
|
Mathias Somogyi Hoseth |
Ullensakersvømmerne |
|
|
50m |
2:32.20 |
|
|
|
2003 |
|
|
60 |
504 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:32.74 |
|
|
|
2004 |
AE0904 |
|
61 |
722 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:32.80 |
|
|
|
2004 |
AC3104 |
|
62 |
1073 |
|
Ådne Viken Refseth |
Bergensvømmerne |
|
|
50m |
2:32.83 |
|
|
|
1997 |
|
|
63 |
968 |
|
Tuomas Jokinen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
2:33.14 |
|
|
|
2001 |
01A556 |
|
|
|
|
64 |
695 |
|
Filip Antlöv |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
2:33.56 |
|
|
|
1998 |
AE5998 |
|
|
|
|
65 |
774 |
|
Erik Josefson |
Föreningen Varberg Sim |
|
|
50m |
2:34.03 |
|
|
|
2000 |
AG2500 |
|
|
|
|
66 |
169 |
|
Vemund Hoset |
Ullensakersvømmerne |
|
|
50m |
2:34.07 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
67 |
816 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:34.32 |
|
|
|
2002 |
AF4102 |
|
|
|
|
68 |
814 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:34.84 |
|
|
|
2001 |
AJ1701 |
|
|
|
|
69 |
890 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:35.12 |
|
|
|
2002 |
AM1302 |
|
|
|
|
70 |
791 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
|
|
50m |
2:36.11 |
|
|
|
2004 |
AO8504 |
|
|
|
|
71 |
95 |
|
Bartal E. Eidesgaard |
Havnar Svimjifelag |
|
|
50m |
2:36.20 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
72 |
395 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
2:36.49 |
|
|
|
2000 |
AG5700 |
|
|
|
|
73 |
419 |
|
Hampus Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:36.80 |
|
|
|
2001 |
AG7501 |
|
|
|
|
74 |
576 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:36.91 |
|
|
|
2000 |
AT6900 |
|
|
|
|
75 |
755 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:37.24 |
|
|
|
2003 |
AO0903 |
|
|
|
|
76 |
297 |
|
Marcus Ålenius |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AQ6901 |
50m |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
77 |
362 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
78 |
628 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
79 |
633 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:38.10 |
|
|
|
|
|
80 |
19 |
|
Niklas Hellmich |
SV Wuerzburg 05 |
2002 |
266846 |
50m |
2:38.20 |
|
|
|
|
|
81 |
635 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
82 |
844 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
83 |
1056 |
|
Vetle Sørdal |
Egersund Svømmeklubb |
2001 |
|
50m |
2:39.18 |
|
|
|
|
|
84 |
687 |
|
Malte Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
2:39.56 |
|
|
|
|
|
85 |
681 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
86 |
632 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
87 |
730 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
88 |
541 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Njurunda Simsällskap |
2000 |
AH1300 |
50m |
2:40.98 |
|
|
|
|
|
89 |
384 |
|
Job Sanders |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF2703 |
50m |
2:41.33 |
|
|
|
|
|
90 |
493 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
50m |
2:41.40 |
|
|
|
|
|
91 |
661 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
92 |
253 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
93 |
878 |
|
Anton Svennberg |
Örebro Simallians |
2002 |
AV3702 |
50m |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
94 |
407 |
|
Ludvig Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AD7903 |
50m |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
95 |
411 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
96 |
393 |
|
Anton Arvidsson |
Kalmar Simsällskap |
2000 |
AV6500 |
50m |
2:43.32 |
|
|
|
|
|
97 |
380 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
50m |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
98 |
342 |
|
Kalle Edelhamre |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI3303 |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
99 |
924 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
2:43.86 |
|
|
|
|
|
100 |
287 |
|
Elias Persson |
Falu Simsällskap |
2002 |
AA7502 |
50m |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
101 |
638 |
|
Einar Styrman |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH3305 |
50m |
2:44.05 |
|
|
|
|
|
102 |
892 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
103 |
825 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
50m |
2:45.10 |
|
|
|
|
|
104 |
594 |
|
Felix Wrakén |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB8903 |
50m |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
105 |
754 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:45.21 |
|
|
|
|
|
106 |
780 |
|
Jonatan Holmquist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AA6503 |
50m |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
107 |
842 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:45.28 |
|
|
|
|
|
108 |
593 |
|
Maximus Murray |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB0903 |
50m |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
109 |
634 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
50m |
2:45.85 |
|
|
|
|
|
110 |
870 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
2:46.11 |
|
|
|
|
|
111 |
425 |
|
Alexander Johansson |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AV1504 |
50m |
2:47.21 |
|
|
|
|
|
112 |
435 |
|
Casper Svärd |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AC0101 |
50m |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
113 |
8 |
|
Jorven Nopponen |
Viimsi Veeklubi |
2005 |
|
50m |
2:48.26 |
|
|
|
|
|
|
114 |
388 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
2:48.64 |
|
|
|
|
|
115 |
337 |
|
Vlad Lupu |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AF8703 |
50m |
2:49.16 |
|
|
|
|
|
116 |
403 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
50m |
2:55.45 |
|
|
|
|
|
117 |
163 |
|
Edvinas Dautartas |
Lithuania |
1987 |
|
25m |
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
118 |
121 |
|
Gard Øvergaard |
Sjøstjerna SLK |
1996 |
|
25m |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
119 |
320 |
|
John Brolin |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AB6302 |
25m |
2:28.52 |
|
|
|
|
|
120 |
659 |
|
Markus Näsman |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD6103 |
50m |
2:49.95 |
RES |
|
121 |
391 |
|
Arvid Johansson |
Kalmar Simsällskap |
2001 |
AQ8501 |
50m |
2:50.34 |
RES |
|
122 |
592 |
|
Oscar Sjöström |
Simklubben S 02 |
2003 |
AA2103 |
50m |
2:50.60 |
RES |
|
123 |
413 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
2:51.03 |
RES |
|
124 |
784 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
50m |
2:52.05 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-14 09:14:44 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|