Program for Västerås Meet 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Insimning 07:30-08:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Grant Thornton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
54.63 |
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
55.52 |
|
|
|
|
|
3 |
471 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
56.31 |
|
|
|
|
|
4 |
565 |
|
Jacob Danielsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AB9798 |
50m |
56.71 |
|
|
|
|
|
5 |
174 |
|
Oskar Iwarsson |
Simklubben Neptun |
2000 |
AI0300 |
50m |
56.74 |
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Erik Brandt |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD5999 |
50m |
56.75 |
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
56.87 |
|
|
|
|
|
8 |
302 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
9 |
430 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
58.64 |
|
|
|
|
|
10 |
428 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
59.05 |
|
|
|
|
|
11 |
518 |
|
Jonathan Kling |
Örebro Simallians |
1993 |
AF1193 |
50m |
59.25 |
|
|
|
|
|
12 |
280 |
|
Björn Seeliger |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
BA7300 |
50m |
59.51 |
|
|
|
|
|
13 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
59.68 |
|
|
|
|
|
14 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
16 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
17 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
18 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
19 |
210 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
21 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
22 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
23 |
191 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
24 |
304 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
25 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
26 |
553 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
27 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
28 |
575 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
29 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
30 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
31 |
569 |
|
Kenzo Buchli |
Stockholmspolisens IF SF |
2000 |
AL0700 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
32 |
194 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
33 |
492 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
34 |
441 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
35 |
254 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AD3102 |
50m |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
36 |
480 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
37 |
83 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
38 |
66 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
39 |
585 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
50m |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
40 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
41 |
475 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
42 |
524 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
43 |
121 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
44 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
50m |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
45 |
114 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
46 |
97 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
47 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
48 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
49 |
240 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
50 |
206 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
51 |
537 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
52 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
53 |
285 |
|
Gustav Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AG6502 |
50m |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
54 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
55 |
465 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
50m |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
56 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
57 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
58 |
81 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
59 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
60 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
61 |
91 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
62 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
63 |
440 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
50m |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
64 |
483 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
65 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
66 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
67 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
68 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
69 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
70 |
501 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
71 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
72 |
279 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
73 |
218 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.07 |
|
|
|
2004 |
AK0904 |
|
|
|
|
75 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:17.67 |
|
|
|
2006 |
AA4906 |
|
|
|
|
76 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.88 |
|
|
|
2004 |
AE4304 |
|
|
|
|
77 |
276 |
|
Elton Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.93 |
|
|
|
2006 |
AH0306 |
|
|
|
|
78 |
28 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:20.44 |
|
|
|
2004 |
AG3504 |
|
|
|
|
79 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.87 |
|
|
|
2005 |
AD2705 |
|
|
|
|
80 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:21.07 |
|
|
|
2005 |
AD2105 |
|
|
|
|
81 |
223 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:21.77 |
|
|
|
2008 |
AA8908 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
83 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
84 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
1:22.62 |
|
|
|
|
|
85 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
86 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
88 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
89 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:28.37 |
|
|
|
|
|
90 |
453 |
|
Casper Rengart |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AB1706 |
50m |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
91 |
130 |
|
Linus Åkesson |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AK1105 |
50m |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
92 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
93 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
1:32.54 |
|
|
|
|
|
94 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
95 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
96 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
1:33.68 |
|
|
|
|
|
97 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
1:34.67 |
|
|
|
|
|
98 |
273 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
50m |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
99 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:37.67 |
|
|
|
|
|
100 |
26 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
25m |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|