Program för Västerås Meet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Swimnet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
389 |
3 |
|
Daniel Parker |
2004 |
UPSALA S |
1:23.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
4 |
|
Arvid Högström |
2006 |
UPSALA S |
1:43.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
5 |
|
David Cederlöf |
2006 |
LUDVIKA SS |
1:53.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
1 |
|
Eric Fransson |
2006 |
TÄBY SIM |
1:39.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
2 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
TÄBY SIM |
1:34.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
1:32.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
4 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
TÄBY SIM |
1:30.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
5 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
1:31.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:33.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
7 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
1:37.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
8 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:40.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
1 |
|
Lukas Franz |
2005 |
KARLSKO SF |
1:27.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
2 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
1:25.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
1:25.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
4 |
|
Albin Kappling |
2003 |
TÄBY SIM |
1:24.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
5 |
|
Markus Brenning |
2005 |
UPSALA S |
1:24.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
6 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:25.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
7 |
|
Elias Sayed |
2006 |
UPSALA S |
1:26.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
8 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
TÄBY SIM |
1:30.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 4 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
1 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:23.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
2 |
|
Anton Persson |
2006 |
KK KARPEN |
1:23.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
3 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
1:22.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
UPSALA S |
1:22.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
5 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
SÖDERTÖRN |
1:22.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
6 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
1:23.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:23.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
8 |
|
William Rismyhr |
2004 |
UPSALA S |
1:23.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 5 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
VÄSBY SS |
1:21.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:21.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
KARLSKO SF |
1:20.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
1:20.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
5 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
1:20.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:20.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
7 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
1:21.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
8 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
1:21.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 6 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
SALA SS |
1:18.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
SALA SS |
1:17.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Andreas Persson |
2000 |
GÄVLE SS |
1:16.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
507 |
4 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:16.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
379 |
5 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
1:16.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
1:17.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
7 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
1:18.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
334 |
8 |
|
Jousef Hanna |
2003 |
TÄBY SIM |
1:18.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 7 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
1 |
|
Karl Lingham |
2002 |
TÄBY SIM |
1:15.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
483 |
2 |
|
Per Granlund |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:15.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
3 |
|
Peter Khabarov |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:14.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
1:14.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
UPSALA S |
1:14.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
6 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
SUNDSVALL |
1:14.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
7 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
TÄBY SIM |
1:15.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
8 |
|
Lucas Humling |
2005 |
SANDVIKEN |
1:16.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 8 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
1 |
|
Max Antonsson |
2004 |
SALA SS |
1:14.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
ESKILSTUNA |
1:14.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
3 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
VÄSBY SS |
1:13.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
David Albringer |
2001 |
KARLSTAD |
1:12.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
5 |
|
Johan Montero |
2005 |
VÄSBY SS |
1:13.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
6 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:13.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
7 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:14.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
8 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
1:14.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 9 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
591 |
1 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
SPIF SF |
1:12.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
1:11.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
3 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:11.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
547 |
4 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
1:11.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:11.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
GÄVLE SS |
1:11.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
7 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
1:11.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
8 |
|
Gellert Szabo |
2001 |
VÄSTERÅS |
1:12.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 10 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
1 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
KARLSTAD |
1:10.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
2 |
|
Isac Böschen |
2002 |
SS04 |
1:10.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
3 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
SÄFFLE SS |
1:09.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Carl Hansson |
2003 |
GÄVLE SS |
1:09.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
5 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
ÖSA |
1:09.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
6 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:10.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
GÄVLE SS |
1:10.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
8 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
1:11.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 11 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
1:09.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:08.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
KARLSKO SF |
1:07.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
4 |
|
Johan Strandberg |
1997 |
SUNDSVALL |
1:07.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
5 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
1:07.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
7 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
1:08.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
GÄVLE SS |
1:09.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 12 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
1:07.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
1:06.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
3 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
1:05.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
4 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
1:05.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
5 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
1:05.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
6 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
1:06.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
7 |
|
Julius Grell |
2003 |
SANDVIKEN |
1:06.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
8 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:07.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar |
Final 13 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
1 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
1:03.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
1:00.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Erik Brandt |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
59.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
4 |
|
Erik Gissén |
1992 |
KARLSTAD |
57.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
5 |
|
Linus Kanth |
1991 |
VÄSTERÅS |
58.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
6 |
|
Simon Fröde |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:00.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
475 |
7 |
|
Johan Brewitz |
2001 |
VÄSTERÅS |
1:03.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
8 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
1:04.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:05:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|