Startliste for Joulukuunkisat 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Vapaauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
11 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
12 |
|
Riialiina Kiljala |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A093 |
50m |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
2 |
339 |
|
Eevi Hirvasoja |
Haukiputaan Heitto |
2007 |
07A244 |
50m |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
3 |
85 |
|
Milla Seppälä |
Kemin Uimaseura |
2007 |
07A592 |
50m |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Iida Kemppainen |
Kajaanin Uimaseura |
2007 |
07A590 |
50m |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
5 |
349 |
|
Iina Pasuri |
Haukiputaan Heitto |
2007 |
07A476 |
50m |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
6 |
227 |
|
Ennimaija Mäntynen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A398 |
50m |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
7 |
193 |
|
Saimi Kiviniemi |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A593 |
50m |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
8 |
24 |
|
Sini Saari |
Vieskan Uimarit |
2007 |
07A410 |
50m |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
9 |
10 |
|
Malla Hämäläinen |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A079 |
50m |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
10 |
177 |
|
Elina Jaako |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A382 |
50m |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
11 |
11 |
|
Nella Hämäläinen |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A081 |
50m |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
12 |
278 |
|
Lotta Torppa |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A354 |
50m |
1:24.40 |
|
|
|
|
|
13 |
209 |
|
Aino Leinonen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A626 |
50m |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
14 |
252 |
|
Olivia Riekki |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A520 |
50m |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
15 |
347 |
|
Minea Kynkäänniemi |
Haukiputaan Heitto |
2007 |
07A849 |
50m |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Ellen Laine |
Oulun Lohet |
2008 |
08A302 |
50m |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
17 |
328 |
|
Ella Utriainen |
Kempeleen Pyrintö |
2007 |
07A283 |
50m |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
18 |
353 |
|
Luna Sivonen |
Haukiputaan Heitto |
2007 |
07A439 |
50m |
1:31.60 |
|
|
|
|
|
19 |
247 |
|
Anna Rajakangas |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A294 |
50m |
1:33.56 |
|
|
|
|
|
20 |
111 |
|
Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen |
Oulun Lohet |
2007 |
07A442 |
50m |
1:33.66 |
|
|
|
|
|
21 |
18 |
|
Iida-carita Niskanen |
Vieskan Uimarit |
2008 |
08A155 |
50m |
1:34.62 |
|
|
|
|
|
22 |
113 |
|
Ella Johanna Lyytikäinen |
Oulun Lohet |
2008 |
08A352 |
50m |
1:34.69 |
|
|
|
|
|
23 |
161 |
|
Maiju Hautala |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A810 |
50m |
1:35.95 |
|
|
|
|
|
24 |
162 |
|
Ronja Hautamäki |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A415 |
50m |
1:37.22 |
|
|
|
|
|
25 |
258 |
|
Varpu Saastamoinen |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A072 |
50m |
1:38.06 |
|
|
|
|
|
26 |
276 |
|
Lotta Tonteri |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A386 |
50m |
1:38.58 |
|
|
|
|
|
27 |
216 |
|
Emma Olivia Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A008 |
50m |
1:39.79 |
|
|
|
|
|
28 |
256 |
|
Laura Rytilahti |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A650 |
50m |
1:43.14 |
|
|
|
|
|
29 |
261 |
|
Saga-helena Siikaluoma |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A815 |
50m |
1:44.92 |
|
|
|
|
|
30 |
314 |
|
Mira Marttila |
Kempeleen Pyrintö |
2009 |
09A197 |
50m |
1:47.76 |
|
|
|
|
|
31 |
214 |
|
Amaya Luukkonen |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A476 |
50m |
1:49.10 |
|
|
|
|
|
32 |
225 |
|
Netta Moilanen |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A114 |
50m |
1:54.18 |
|
|
|
|
|
33 |
179 |
|
Anni Jylhä |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A715 |
50m |
1:54.24 |
|
|
|
|
|
34 |
46 |
|
Laura Suutari |
Kajaanin Uimaseura |
2008 |
08A667 |
50m |
1:56.18 |
|
|
|
|
|
35 |
222 |
|
Jenni Mikkonen |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A266 |
50m |
1:57.86 |
|
|
|
|
|
36 |
265 |
|
Milla Säkkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A276 |
50m |
2:01.12 |
|
|
|
|
|
37 |
240 |
|
Aino-tuulia Ponto |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A376 |
50m |
2:04.88 |
|
|
|
|
|
38 |
321 |
|
Neela Poropudas |
Kempeleen Pyrintö |
2009 |
09A200 |
50m |
2:07.85 |
|
|
|
|
|
39 |
169 |
|
Matilda Hirvelä |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
120 |
|
Helmi Pekkala |
Oulun Lohet |
2008 |
08A711 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
156 |
|
Ella Haapamäki |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A576 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
186 |
|
Iisa Kauppinen |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A596 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
315 |
|
Milla Mikkonen |
Kempeleen Pyrintö |
2008 |
08A707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
205 |
|
Aurora Känsälä |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A338 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
142 |
|
Nelli Vilppola |
Oulun Lohet |
2007 |
07A915 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
190 |
|
Ronja Keskimäinen |
Oulun Uinti 1906 |
2009 |
09A325 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
28, 100m Vapaauinti Naiset - 12-14 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
150 |
|
Petra Ansaranta |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A064 |
50m |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
2 |
218 |
|
Olga Emilia Mattila |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A143 |
50m |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
3 |
249 |
|
Laura Rajavaara |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A443 |
50m |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
4 |
267 |
|
Viivi Säntti |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A161 |
50m |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
5 |
363 |
|
Ronja Kämäräinen |
Swimming Club Vuokatti |
2004 |
04A905 |
50m |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
6 |
246 |
|
Siiri Rahikkala |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A462 |
50m |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
7 |
184 |
|
Inka Karjalainen |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A711 |
50m |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
8 |
196 |
|
Katariina Koivuranta |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A446 |
50m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
9 |
165 |
|
Iida Heiko |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A798 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
10 |
88 |
|
Julia Minttu-maria Tiensuu |
Kemin Uimaseura |
2005 |
05A375 |
50m |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
11 |
329 |
|
Vilma Utriainen |
Kempeleen Pyrintö |
2005 |
05A461 |
50m |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
12 |
313 |
|
Milla Marttila |
Kempeleen Pyrintö |
2005 |
05A452 |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
13 |
25 |
|
Elizaveta Salmela |
Vieskan Uimarit |
2005 |
05A861 |
50m |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
14 |
371 |
|
Anna Kortesalmi |
Rovaniemen Uimaseura |
2006 |
06A003 |
50m |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
15 |
369 |
|
Hanna-maria Korpilähde |
Rovaniemen Uimaseura |
2004 |
04A536 |
50m |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
16 |
36 |
|
Anette Kärkkäinen |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A318 |
50m |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
17 |
40 |
|
Micaela Moilanen |
Kajaanin Uimaseura |
2004 |
04B190 |
50m |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
18 |
80 |
|
Saana Näsi |
Kemin Uimaseura |
2004 |
04A952 |
50m |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
19 |
215 |
|
Vilma Madetoja |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A825 |
50m |
1:15.92 |
|
|
|
|
|
20 |
57 |
|
Kiia Junttari |
Kemin Työväen Uimarit |
2004 |
04A131 |
50m |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
21 |
16 |
|
Saaga Kähkönen |
Vieskan Uimarit |
2006 |
06A470 |
50m |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
22 |
49 |
|
Iiris Uusitalo |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A409 |
50m |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
23 |
282 |
|
Anniina Törmi |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A648 |
50m |
1:17.49 |
|
|
|
|
|
24 |
45 |
|
Erika Ruotsalainen |
Kajaanin Uimaseura |
2005 |
05A923 |
50m |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
25 |
228 |
|
Ida-sofia Elisabeth Nikkilä |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05B149 |
50m |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
26 |
32 |
|
Noona Hyrkäs |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A445 |
50m |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
27 |
275 |
|
Inka Tolonen |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A460 |
50m |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
28 |
55 |
|
Isla Heiskanen |
Kemin Työväen Uimarit |
2005 |
05B192 |
50m |
1:22.41 |
|
|
|
|
|
29 |
131 |
|
Emma Sainio |
Oulun Lohet |
2004 |
04B296 |
50m |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
30 |
139 |
|
Eerika Sippala |
Oulun Lohet |
2005 |
05A584 |
50m |
1:23.07 |
|
|
|
|
|
31 |
130 |
|
Emilia Sainio |
Oulun Lohet |
2006 |
06A972 |
50m |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
32 |
128 |
|
Martta Ryynänen |
Oulun Lohet |
2005 |
05A532 |
50m |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
33 |
121 |
|
Emilia Pelto |
Oulun Lohet |
2005 |
05A993 |
50m |
1:24.02 |
|
|
|
|
|
34 |
171 |
|
Viivi Häikiö |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A992 |
50m |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
35 |
64 |
|
Saara Nissinen |
Kemin Työväen Uimarit |
2006 |
06A834 |
50m |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
36 |
163 |
|
Roosa Hautamäki |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A611 |
50m |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
37 |
333 |
|
Emma Ylitervo |
Kempeleen Pyrintö |
2006 |
06A682 |
50m |
1:27.10 |
|
|
|
|
|
38 |
151 |
|
Anni Backman |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06B002 |
50m |
1:31.44 |
|
|
|
|
|
39 |
60 |
|
Abigail Klein |
Kemin Työväen Uimarit |
2006 |
06B083 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
47 |
|
Aada-sofia Toivanen |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06B093 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
355 |
|
Emilia Leivo |
Kuusamon Erä-Veikot |
2006 |
06A981 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
28, 100m Vapaauinti Naiset - 15 and older |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
266 |
|
Venla Säntti |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A589 |
50m |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
206 |
|
Iida-maria Laine |
Oulun Uinti 1906 |
2001 |
01A626 |
50m |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
364 |
|
Sole Piirainen |
Swimming Club Vuokatti |
2002 |
02A509 |
50m |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
229 |
|
Martta Nygård |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A230 |
50m |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
53 |
|
Anna-sofia Brännkärr |
Kemin Työväen Uimarit |
2001 |
01A450 |
50m |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
361 |
|
Satu Immonen |
Swimming Club Vuokatti |
2003 |
03B028 |
50m |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Emma Hämäläinen |
Vieskan Uimarit |
2003 |
03A424 |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Saga Alisa Bruun |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A670 |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
3 |
|
Annika Niemi |
Simmis Wanda |
2000 |
00A451 |
50m |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Jenny Aada-linnea Koskela |
Vieskan Uimarit |
2003 |
03B305 |
50m |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-30 14:42:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|