Program for Sollentuna simfestival 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lördag 16/2 Insim 08.00 Start 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sollentuna simfestival 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Arrangör: |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD
|
Final 1 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Tyra Ruin |
2006 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
4 |
|
Isabelle Kashani |
2009 |
SS04 |
1:51.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Isabel Holmertz |
2007 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
6 |
|
Rebecka Åshuvud |
2003 |
TUREBERG |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
Ebba Fors |
2006 |
UPPLANDS-B |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 2 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Leia Matejic Elvin |
2007 |
SS04 |
1:47.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Joanna Terander |
2007 |
TUREBERG |
1:39.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Louise Axland |
2007 |
SS04 |
1:37.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Rebecka Rang |
2006 |
VÄSBY SS |
1:36.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Ella Omazic |
2007 |
TUREBERG |
1:37.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
VÄSBY SS |
1:37.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
TUREBERG |
1:46.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 3 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
1 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:36.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
TUREBERG |
1:35.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Alexandra Silverryd |
2005 |
SS04 |
1:33.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
4 |
|
Nellie Edström |
2008 |
SS04 |
1:32.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Olivia Nietzsche |
2006 |
SS04 |
1:33.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Mila Ekfeldt |
2006 |
VÄSBY SS |
1:34.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
7 |
|
Anna Gomez |
2007 |
SS04 |
1:36.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 4 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
1 |
|
Kristina Eriksson |
2006 |
VÄSBY SS |
1:31.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
2 |
|
Felicia Wadell |
2006 |
SS04 |
1:30.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
SS04 |
1:29.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
VÄSBY SS |
1:28.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Klara Broms |
2006 |
TUREBERG |
1:28.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
6 |
|
Felicia Engberg |
2005 |
VÄSBY SS |
1:29.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Julia Sundqvist |
2007 |
TUREBERG |
1:31.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 5 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
1 |
|
Elise Blomström |
2006 |
SS04 |
1:28.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
SS04 |
1:27.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
TUREBERG |
1:26.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:25.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
5 |
|
Stella Gammel |
2006 |
SS04 |
1:26.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Clara Liljeberg |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:26.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
7 |
|
Frida Berglund |
2006 |
SS04 |
1:27.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 6 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
1 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
VÄSBY SS |
1:25.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
|
Elise Klingh |
2005 |
VÄSBY SS |
1:24.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
3 |
|
Maja Dunder |
2005 |
SS04 |
1:24.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Sofia Glifberg |
2008 |
LIDINGÖ SK |
1:23.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
1:24.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
6 |
|
Emma Arnö |
2008 |
TUREBERG |
1:24.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
7 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
NACKA HIF |
1:25.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 7 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
TUREBERG |
1:23.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
2 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
TUREBERG |
1:22.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:21.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Ines Ljungqvist |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:20.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Ida Herold |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:21.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
SS04 |
1:22.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
7 |
|
Elin Söderlund |
2006 |
UPPLANDS-B |
1:22.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 8 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Isa Andersson |
2006 |
TUREBERG |
1:20.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Alice Fahlén |
2003 |
LIDINGÖ SK |
1:20.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
VÄSBY SS |
1:19.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Wilma Groth |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:17.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Isabelle Skytt |
2005 |
VÄSBY SS |
1:18.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
6 |
|
Amelie Jäntti |
2005 |
SS04 |
1:19.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
7 |
|
Linnea Malm |
2005 |
UPPLANDS-B |
1:20.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 9 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:17.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:16.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
3 |
|
Julia Marklund |
2006 |
TUREBERG |
1:16.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:15.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Vera Popova |
2006 |
TUREBERG |
1:15.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
6 |
|
Cecilia Eklund |
2005 |
VÄSBY SS |
1:16.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
7 |
|
Elin Höök |
2005 |
VÄSBY SS |
1:17.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 10 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
1 |
|
Vera Wijk |
2006 |
VÄSBY SS |
1:15.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Liv Dahl |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Filippa Kristoffersson |
2003 |
UPPLANDS-B |
1:14.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
5 |
|
Emily Yao |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:14.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
6 |
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
TUREBERG |
1:14.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
7 |
|
Julia Liu |
2004 |
TUREBERG |
1:15.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 11 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1 |
|
Alexandra Eriksson |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
TUREBERG |
1:11.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:11.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
TUREBERG |
1:11.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
7 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 12 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:10.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Lina Albertsen |
2001 |
NORRTÄLJE |
1:10.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
|
Signe Lundh |
2005 |
VÄSBY SS |
1:10.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
5 |
|
Hanna Sköld |
2005 |
VÄSBY SS |
1:10.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Stella Egmar |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
7 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
TUREBERG |
1:10.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 13 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Thindra Åkerblom |
2003 |
NORRTÄLJE |
1:10.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
|
Frida Steen |
2005 |
VÄSBY SS |
1:08.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
3 |
|
Hanna Blomqvist |
2005 |
ÅSF |
1:06.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
VÄSBY SS |
1:03.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
1:04.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
6 |
|
Hanna Melander |
2007 |
VÄSBY SS |
1:08.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
7 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
TUREBERG |
1:09.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD |
Final 14 (14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Linnea Zetterlund |
2003 |
UPPLANDS-B |
1:03.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
TUREBERG |
1:03.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Jenny Ek |
1999 |
ÅSF |
1:02.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
4 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
57.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
5 |
|
Selma Holmer |
2004 |
TUREBERG |
1:00.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
6 |
|
Julia Häglund |
2003 |
TUREBERG |
1:02.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
TUREBERG |
1:03.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 08:23:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|