2021-10-22   02:28:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Seedede heat Lb 4
Seedede heat 
 
  Stvne navn  DM-K rgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:11   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 februar 2019         
 
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 15:39 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Casper Boest  2005  0585AK  HEI    25m  2:34.35 
615  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    25m  2:33.41 
494  Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERD    25m  2:32.83 
495  Theodor Wernberg Lvgreen  2005  0509AB  ALLERD    25m  2:32.49 
163  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  2:32.74 
178  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    25m  2:32.96 
138  Mikkel K. Kristensen  2005  0519AJ  AALBORG    25m  2:33.89 
484  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERD    25m  2:40.10 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
226  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  2:31.25 
40  Mathies Liersch  2005  0511AQ  SK-SYD    25m  2:30.93 
572  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  2:29.52 
100  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  2:29.39 
380  Kristian Kjr  2005  0595AD  THISTED    25m  2:29.44 
530  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  2:30.46 
407  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  2:31.24 
152  Hjalte Petersen  2004  0443AO  NSTVED    25m  2:32.47 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Sebastian Jrgensen  2005  0565AD  THISTED    25m  2:29.37 
564  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  2:28.09 
65  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    25m  2:27.68 
292  Julian Birch  2004  0489AJ  SLLERD    25m  2:26.20 
461  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  LAKSEN    25m  2:27.52 
565  William Bog Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  2:28.04 
546  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  2:28.22 
365  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  2:29.37 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
470  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  PINGVINEN    25m  2:25.06 
376  Gustav Hansen  2004  0415AM  THISTED    25m  2:24.51 
132  Sebastian Jacobsen  2004  0465AJ  AALBORG    25m  2:24.45 
533  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  2:23.78 
333  Emil Sby  2004  0443AF  TUNE    25m  2:24.27 
18  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  2:24.46 
224  Rasmus Hkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  2:24.76 
94  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  2:25.87 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
511  Mikkel Roed  2004  0457AB  KGE    25m  2:22.40 
424  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  SKOVBAKKEN    25m  2:22.01 
477  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERD    25m  2:21.32 
247  Jeppe Kjr  2004  0419AB  VATCPH-STT    25m  2:19.96 
423  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  SKOVBAKKEN    25m  2:21.01 
47  Thor Majvig Mogensen  2004  0419AF  HILLERD    25m  2:21.36 
621  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    25m  2:22.31 
430  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  LYSENG    25m  2:23.47 

 
Heat 6 (7) (rg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
550  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  2:26.27 
370  Mads Emil R. Hermansen  2005  0563AA  ODDER    25m  2:24.61 
527  Mads Mller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    25m  2:21.55 
19  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  2:16.99 
229  Christian Thorhauge  2005  0545AM  HOBRO    25m  2:21.47 
137  Morten H. Kobbelgaard  2005  0587AG  AALBORG    25m  2:23.89 
36  Tobias Bjrnsteen  2005  0509AI  SK-SYD    25m  2:25.01 
555  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  2:26.34 

 
Heat 7 (7) (rg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Mads Iversen  2004  0491AG  VEJLE    25m  2:19.65 
562  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  2:18.96 
216  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  2:16.90 
25  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  2:11.12 
472  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERD    25m  2:13.45 
176  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    25m  2:17.37 
321  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  2:19.46 
381  Asger Mathiasen  2004  0427AI  THISTED    25m  2:19.95 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner