Startliste for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Regionalt Børnestævne 2018 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederikssund |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:51.08 |
151 |
3 |
Rasmus Edske |
2007 |
0777AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:42.71 |
210 |
4 |
Noah El-Nagdy |
2007 |
0707AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:43.77 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
David Knudsen |
2007 |
0791AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:42.57 |
105 |
2 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.39 |
125 |
3 |
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:39.79 |
121 |
4 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.34 |
111 |
5 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.10 |
282 |
6 |
David Knudsen |
2007 |
0791AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:42.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Victor Rønne |
2007 |
0789AD |
HERLEV |
|
25m |
1:36.13 |
47 |
2 |
Nicolai Hertz |
2007 |
0767AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:34.95 |
241 |
3 |
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.03 |
51 |
4 |
Mathias Garset Petersen |
2007 |
0713AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:34.36 |
50 |
5 |
Johan Paaske |
2007 |
0719AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:36.11 |
207 |
6 |
Frej Matias Krog |
2007 |
0737AG |
HOLBÆK |
|
25m |
1:37.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Jonas Wilms Jensen |
2007 |
0717AD |
TRITON B |
|
25m |
1:29.62 |
240 |
2 |
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.02 |
59 |
3 |
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:28.76 |
180 |
4 |
Andreas Bendtsen |
2007 |
0703AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.94 |
226 |
5 |
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.17 |
172 |
6 |
William Brix Søhoel |
2006 |
0671AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
0707AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:26.50 |
126 |
2 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.07 |
135 |
3 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.55 |
52 |
4 |
Carl Gustav Skovgaard |
2006 |
0651AK |
SØLLERØD |
|
25m |
1:25.83 |
249 |
5 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.23 |
42 |
6 |
Thor Andersen |
2007 |
0735AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:28.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.15 |
206 |
2 |
Victor Buck |
2007 |
0721AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.02 |
263 |
3 |
Elias Bach-Jensen |
2006 |
0657AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.38 |
216 |
4 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:24.99 |
221 |
5 |
Max Bendixen |
2007 |
0745AI |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.13 |
107 |
6 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.09 |
110 |
2 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.51 |
268 |
3 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.04 |
171 |
4 |
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.28 |
155 |
5 |
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.93 |
267 |
6 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.26 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
0767AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.82 |
244 |
2 |
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:20.54 |
272 |
3 |
Nicholas Castella |
2007 |
0729AL |
TRITON B |
|
25m |
1:07.49 |
169 |
4 |
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.70 |
84 |
5 |
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
FR.SUND |
|
25m |
1:20.75 |
186 |
6 |
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.00 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.79 |
153 |
2 |
Sven Ole H. Frederiksen |
2006 |
0637AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.50 |
225 |
3 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.67 |
185 |
4 |
Linus Heinrichsen |
2006 |
0693AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.26 |
123 |
5 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
0687AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.65 |
255 |
6 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|