Program för Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 11 november 2018 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 regionfinal Skåne södra
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 nov 2018 till den 11 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Yrev AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
1 |
|
Emil Svensson |
2002 |
VELLINGE-N |
59.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
2 |
|
Daniel Li |
2002 |
POSEIDON |
59.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
3 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
VELLINGE-N |
59.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
4 |
|
Jacob Baxmann |
2003 |
VELLINGE-N |
58.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
5 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
MKK |
59.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Gabriel Agardh |
2003 |
SK HAJEN |
59.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
7 |
|
Maximilian Brink |
2002 |
KIVIKS SK |
59.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
1 |
|
Nils Tired |
2003 |
POSEIDON |
58.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
2 |
|
Vilhelm Andersson |
2002 |
SK SYDSIM |
57.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
3 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK TRITON |
57.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
4 |
|
Anton Jansson |
2002 |
POSEIDON |
56.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
56.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
6 |
|
Axel Hörestrand |
2002 |
POSEIDON |
57.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
7 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
VELLINGE-N |
58.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
8 |
|
Axel Thelin |
2002 |
ESLÖVS SS |
58.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
ESLÖVS SS |
55.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
2 |
|
Dennie Halilovic |
2002 |
SK SYDSIM |
54.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
3 |
|
David Falk |
2003 |
MKK |
53.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
4 |
|
Elias Persson |
2002 |
MKK |
50.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
5 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
VELLINGE-N |
52.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
MKK |
54.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
7 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
55.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
8 |
|
Liam Bech |
2003 |
MKK |
56.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-11 12:27:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
|
|
|
|