Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Regionalt årgangsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederiksværk |
|
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 10:06 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.31 |
196 |
3 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:30.51 |
86 |
4 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:31.25 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
2:27.62 |
249 |
3 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:27.15 |
150 |
4 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:27.40 |
87 |
5 |
Oscar Svensson |
2005 |
0557AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:27.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:27.01 |
136 |
2 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:25.05 |
253 |
3 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
JYLLINGE |
|
25m |
2:24.76 |
5 |
4 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
25m |
2:24.87 |
23 |
5 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.76 |
30 |
6 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:27.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:24.43 |
189 |
2 |
Mathias Bartholin Bruhn |
2004 |
0425AP |
GLADSAXE |
|
25m |
2:23.49 |
257 |
3 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
25m |
2:21.48 |
112 |
4 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:21.56 |
71 |
5 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:23.80 |
275 |
6 |
Furkan Guler |
2005 |
0565AO |
HOLBÆK |
|
25m |
2:24.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:19.73 |
91 |
2 |
Mats Krüger |
2004 |
0497AI |
FARUM |
|
25m |
2:18.49 |
258 |
3 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
2:15.89 |
157 |
4 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
2:17.85 |
226 |
5 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:19.26 |
16 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:19.97 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Magnus Kiemer |
2005 |
0505AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:22.31 |
210 |
2 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.08 |
95 |
3 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
25m |
2:19.59 |
36 |
4 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:19.73 |
201 |
5 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:22.02 |
142 |
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:22.55 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:14.08 |
195 |
2 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.70 |
127 |
3 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.96 |
68 |
4 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
2:09.67 |
35 |
5 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:11.11 |
26 |
6 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:15.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|