Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag årgang kl. 12.30
Seedede heat Løb 103
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger |
Finaler (5) |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
|
Vejledende starttid 12:51 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
354 |
1 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:26.27 |
274 |
2 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:58.18 |
231 |
3 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:40.72 |
358 |
4 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:52.58 |
351 |
5 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
4:07.58 |
192 |
6 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Liya Arnholtz |
2007 |
0794AM |
HELSINGE |
|
50m |
3:35.26 |
64 |
2 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
50m |
3:18.54 |
353 |
3 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.17 |
384 |
4 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:14.62 |
346 |
5 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
3:22.86 |
268 |
6 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:36.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:09.96 |
166 |
2 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
3:02.86 |
168 |
3 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:57.19 |
120 |
4 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
3:02.30 |
236 |
5 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:03.41 |
27 |
6 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
3:12.63 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2007-2019) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:27.13 |
232 |
2 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:21.97 |
269 |
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:02.93 |
271 |
4 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:07.55 |
162 |
5 |
Nikoline E. Larsen |
2007 |
0712AE |
LYNGBY |
|
50m |
3:23.56 |
157 |
6 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
0786AD |
LYNGBY |
|
50m |
3:35.22 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:53.62 |
149 |
2 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:51.86 |
161 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.67 |
246 |
4 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:47.67 |
123 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:52.38 |
217 |
6 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|