Program for Farum Cup 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (6) |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
345 |
2 |
Alexander Gadegaard |
2002 |
0263AU |
GENTOFTE |
|
50m |
|
174 |
3 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.28 |
50 |
4 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
50m |
1:12.15 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.23 |
173 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.65 |
108 |
3 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
59.82 |
175 |
4 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
59.92 |
13 |
5 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
1:01.35 |
332 |
6 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
59.07 |
39 |
2 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
58.76 |
331 |
3 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
58.60 |
315 |
4 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
50m |
58.66 |
51 |
5 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
50m |
58.94 |
380 |
6 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
59.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
57.21 |
203 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
56.41 |
53 |
3 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
51.34 |
2 |
4 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
54.70 |
17 |
5 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
50m |
56.54 |
41 |
6 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
58.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
57.20 |
391 |
2 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
56.18 |
24 |
3 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
49.82 |
184 |
4 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
51.95 |
92 |
5 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
JYLLINGE |
|
50m |
56.53 |
21 |
6 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
0281AR |
FARUM |
|
50m |
57.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
50m |
56.79 |
59 |
2 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
55.10 |
4 |
3 |
Kevin Witt Christensen |
1995 |
9595AF |
FARUM |
|
50m |
49.63 |
6 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
51.94 |
388 |
5 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
56.44 |
68 |
6 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
50m |
57.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|