Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 15, 100m Frisvømning Damer |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2001 |
1 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 58.35 | |
2 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 59.16 | |
3 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 59.33 | |
4 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 59.71 | |
5 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 50 m | 1:00.05 | |
6 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:00.69 | |
7 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 1:01.15 | |
8 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 1:02.90 | |
9 | Rasmussen Carolina Sahl | 2001 | FARUM | 0126AB | 50 m | 1:03.15 | |
10 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:06.08 | |
11 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 1:08.19 | |
12 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 1:16.51 |
Årg. 2002-2004 |
1 | Orban Kristina | 2004 | MKK | AS9804 | 50 m | 1:00.37 | |
2 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 1:00.94 | |
3 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 1:00.94 | |
4 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:01.20 | |
5 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 1:01.51 | |
6 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:01.89 | |
7 | Eilertsson Ester | 2003 | MKK | AE0203 | 50 m | 1:01.94 | |
8 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 1:02.13 | |
9 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:02.36 | |
10 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:02.58 | |
11 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 1:02.59 | |
12 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:03.02 | |
13 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 1:03.11 | |
14 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:03.95 | |
15 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:04.22 | |
16 | Björkdahl Ida | 2002 | MKK | AJ4202 | 50 m | 1:04.86 | |
17 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 50 m | 1:05.26 | |
18 | Devantier Anne Sofie | 2004 | HVIDOVRE | 0406AG | 50 m | 1:05.35 | |
19 | Ostreus Lina | 2002 | MKK | AV4202 | 50 m | 1:05.50 | |
20 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 1:05.75 | |
21 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 1:06.18 | |
22 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 1:06.32 | |
23 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:06.42 | |
24 | Järund Ida Lund | 2003 | FR.VÆRK | 0316AO | 50 m | 1:07.64 | |
25 | Jørgensen Laura | 2004 | HELSINGE | 0428AQ | 50 m | 1:07.93 | |
26 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 1:08.36 | |
27 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 1:09.83 | |
28 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 1:10.21 | |
29 | Li Emily | 2004 | MKK | BO5804 | 50 m | 1:10.25 | |
30 | Sörum Hilma | 2004 | MKK | AX3204 | 50 m | 1:12.14 | |
31 | Larsen Caja Cederblad | 2004 | HVIDOVRE | 0442BD | 50 m | 1:15.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |