Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (5) |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
Emily Li |
2004 |
BO5804 |
MKK |
|
50m |
|
56 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
2:55.11 |
215 |
4 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
MKK |
|
50m |
2:49.96 |
106 |
2 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:45.58 |
132 |
3 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:40.15 |
45 |
4 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
2:42.19 |
71 |
5 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
50m |
2:47.35 |
370 |
6 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:52.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
390 |
1 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
2:37.05 |
49 |
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:30.45 |
114 |
3 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.80 |
182 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.60 |
35 |
5 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
2:36.29 |
42 |
6 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:39.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:36.85 |
386 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
2:30.36 |
183 |
3 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:25.29 |
222 |
4 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:27.12 |
113 |
5 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.51 |
101 |
6 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
2:39.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
2:36.51 |
187 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.80 |
181 |
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:24.37 |
58 |
4 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
MKK |
|
50m |
2:26.86 |
91 |
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:30.96 |
197 |
6 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:37.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|