Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (17) |
Sponsor: Lagkageløb |
|
Vejledende starttid 10:10 |
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
97 |
2 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
|
310 |
3 |
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
VEST |
|
25m |
1:11.64 |
306 |
4 |
Leonora Ottosen |
2011 |
1120AC |
VEST |
|
25m |
|
318 |
5 |
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
VEST |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Amalie Slot |
2003 |
0362BG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.00 |
14 |
2 |
Linnea Nielsen |
2005 |
0592BB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.00 |
312 |
3 |
Milla Djupnes |
2010 |
1002AF |
VEST |
|
25m |
1:05.92 |
59 |
4 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.47 |
57 |
5 |
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
0878AP |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.00 |
32 |
6 |
Sofia Samsøe Hinsby |
2007 |
0780AX |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
VEST |
|
25m |
1:03.87 |
243 |
2 |
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
0922AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:00.59 |
8 |
3 |
Freja Max Andersen |
2003 |
0336BG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:00.00 |
91 |
4 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.18 |
309 |
5 |
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
VEST |
|
25m |
1:00.82 |
304 |
6 |
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
VEST |
|
25m |
1:03.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
VEST |
|
25m |
59.07 |
205 |
2 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
58.34 |
204 |
3 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
55.48 |
144 |
4 |
Rosa Nørgaard |
2010 |
1048AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
57.95 |
96 |
5 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
58.86 |
291 |
6 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
59.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
55.17 |
93 |
2 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
53.43 |
316 |
3 |
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
VEST |
|
25m |
52.64 |
31 |
4 |
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.28 |
305 |
5 |
Laura Holg Jensen |
2010 |
1066AE |
VEST |
|
25m |
54.40 |
51 |
6 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
55.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
51.80 |
299 |
2 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
51.53 |
26 |
3 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
50.11 |
290 |
4 |
Frida Christoffersen |
2009 |
0906AC |
VEST |
|
25m |
51.47 |
206 |
5 |
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
GSK |
|
25m |
51.75 |
202 |
6 |
Natalie Meyer |
2009 |
0944AC |
GSK |
|
25m |
52.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
49.91 |
17 |
2 |
Bjørg Trærup Andersen |
2004 |
0456AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.96 |
200 |
3 |
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
GSK |
|
25m |
48.74 |
69 |
4 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.80 |
240 |
5 |
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
TRITON B |
|
25m |
49.19 |
132 |
6 |
Andrea Frederiksen |
2008 |
0814AF |
FR.VÆRK |
|
25m |
49.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.51 |
277 |
2 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
47.99 |
199 |
3 |
Maiken Stoel Nielsen |
2009 |
0954AC |
GSK |
|
25m |
47.78 |
68 |
4 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
47.88 |
20 |
5 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.01 |
70 |
6 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
46.99 |
252 |
2 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
46.16 |
171 |
3 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
45.27 |
250 |
4 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
45.86 |
345 |
5 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
25m |
46.81 |
7 |
6 |
Clara Hollenbeck |
2002 |
0256BE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
47.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
45.15 |
82 |
2 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.98 |
13 |
3 |
Sophia Drauschke |
2005 |
0582AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.05 |
15 |
4 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.59 |
172 |
5 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
45.10 |
39 |
6 |
Emiline Kodal |
2005 |
0584AZ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
45.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
GSK |
|
25m |
42.65 |
112 |
2 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
41.51 |
22 |
3 |
Julie Branner |
2005 |
0542AW |
HOVEDSTAD |
|
25m |
41.25 |
147 |
4 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
41.42 |
324 |
5 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
41.63 |
150 |
6 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
43.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
40.75 |
85 |
2 |
Nichole Juul Bømler |
2005 |
0548AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.30 |
9 |
3 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.88 |
81 |
4 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.03 |
60 |
5 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
0962AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.33 |
110 |
6 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
41.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
38.88 |
326 |
2 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
37.77 |
166 |
3 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
37.17 |
162 |
4 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
37.62 |
235 |
5 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
38.09 |
84 |
6 |
Lotte Zsigri Dyndgaard |
2003 |
0318BH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
37.03 |
195 |
2 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
36.18 |
393 |
3 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
35.52 |
256 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
35.76 |
103 |
5 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
36.80 |
328 |
6 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
37.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
35.17 |
126 |
2 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSÖR |
|
25m |
34.22 |
396 |
3 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
33.89 |
397 |
4 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
25m |
34.15 |
333 |
5 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
34.54 |
99 |
6 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
35.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
33.83 |
101 |
2 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
32.98 |
366 |
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
32.84 |
394 |
4 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
32.86 |
321 |
5 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
33.25 |
258 |
6 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
33.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
32.09 |
338 |
2 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
25m |
31.52 |
377 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
30.57 |
330 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
31.26 |
361 |
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
31.83 |
392 |
6 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
32.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|