Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Maja Volke |
2002 |
0228BC |
ST-NEPTUN |
|
50m |
33.66 |
560 |
2 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
50m |
32.76 |
496 |
3 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
50m |
32.45 |
505 |
4 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
50m |
32.31 |
353 |
5 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
50m |
32.39 |
426 |
6 |
Alberthe Skovborg Hansen |
2004 |
0482AT |
VIBORG |
|
50m |
32.62 |
488 |
7 |
Maria Hall |
2003 |
0384BC |
GRINDSTED |
|
50m |
32.78 |
578 |
8 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
0488AK |
AGF |
|
50m |
32.13 |
761 |
2 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
31.95 |
409 |
3 |
Katrine Kruse Rasmussen |
2004 |
0478AV |
ST-NEPTUN |
|
50m |
31.81 |
367 |
4 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AGF |
|
50m |
31.78 |
364 |
5 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
31.79 |
300 |
6 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
50m |
31.82 |
428 |
7 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
50m |
32.11 |
484 |
8 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
50m |
32.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
553 |
1 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
0414AU |
SILKEBORG |
|
50m |
31.73 |
722 |
2 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
31.62 |
712 |
3 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
H2Odense |
|
50m |
31.40 |
342 |
4 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
50m |
31.32 |
615 |
5 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
31.33 |
744 |
6 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
50m |
31.57 |
485 |
7 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
50m |
31.65 |
429 |
8 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
50m |
31.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
760 |
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
31.13 |
769 |
2 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
50m |
30.98 |
697 |
3 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
50m |
30.88 |
423 |
4 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
30.76 |
508 |
5 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
HORSENS |
|
50m |
30.82 |
452 |
6 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
30.95 |
685 |
7 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
31.10 |
331 |
8 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
551 |
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
30.65 |
724 |
2 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
H2Odense |
|
50m |
30.57 |
687 |
3 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.52 |
424 |
4 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
50m |
30.31 |
483 |
5 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
30.35 |
639 |
6 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
VEJLE |
|
50m |
30.55 |
472 |
7 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
30.62 |
605 |
8 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
30.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
30.15 |
461 |
2 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
29.79 |
377 |
3 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
50m |
29.01 |
380 |
4 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
AGF |
|
50m |
28.55 |
520 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
28.88 |
435 |
6 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
29.61 |
468 |
7 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
30.05 |
773 |
8 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
711 |
1 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
30.14 |
376 |
2 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
29.76 |
751 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
29.00 |
608 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
28.52 |
543 |
5 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.71 |
710 |
6 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
29.55 |
477 |
7 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
29.99 |
689 |
8 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
30.07 |
766 |
2 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
29.67 |
390 |
3 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
28.91 |
756 |
4 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
28.13 |
749 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
28.71 |
511 |
6 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
29.48 |
494 |
7 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
29.93 |
422 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
30.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|