Startliste for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Regionalt Årgangsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
09:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og NIF Svøm |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
25m |
5:24.11 |
228 |
3 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VATCPH-STT |
|
25m |
5:17.89 |
90 |
4 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
5:24.01 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Cilas Madsen |
2005 |
0557AB |
GREVE |
|
25m |
5:11.97 |
246 |
2 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
5:09.44 |
51 |
3 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
25m |
5:03.78 |
199 |
4 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
5:04.44 |
254 |
5 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
5:11.50 |
6 |
6 |
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
0585AJ |
SK-SYD |
|
25m |
5:16.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
4:49.35 |
93 |
2 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:46.09 |
82 |
3 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
25m |
4:40.36 |
7 |
4 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
0449AM |
SK-SYD |
|
25m |
4:43.25 |
276 |
5 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
25m |
4:48.83 |
117 |
6 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSØR |
|
25m |
4:54.81 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
4:59.09 |
115 |
2 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSØR |
|
25m |
4:54.59 |
1 |
3 |
Tobias Bjørnsteen |
2005 |
0509AI |
SK-SYD |
|
25m |
4:33.11 |
67 |
4 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
25m |
4:49.57 |
203 |
5 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
4:54.70 |
10 |
6 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
25m |
5:09.69 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
25m |
4:35.71 |
94 |
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:25.44 |
168 |
3 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
4:21.73 |
31 |
4 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
25m |
4:23.70 |
48 |
5 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
4:31.85 |
15 |
6 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
25m |
4:37.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:11 |
|