Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 18 november 2018 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Lyko.se |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
25.67 |
|
Etiene Medeiros |
1991 |
BRA |
BRA |
Doha |
QAT |
2014-12-07 |
|
|
WJ |
26.13 |
|
JWB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
ER |
25.70 |
|
Sanja Jovanovic |
1986 |
CRO |
CRO |
Istanbul |
TUR |
2009-12-12 |
|
|
EJ |
26.15 |
|
Maria Kameneva |
1999 |
RUS |
RUS |
Windsor |
CAN |
2016-10-16 |
|
|
NR |
26.39 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
DEN |
DEN |
Doha |
QAT |
2014-12-05 |
|
|
SR |
26.62 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
Täby Sim |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2009-11-29 |
|
|
SJ |
26.67 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim |
SWE |
Herning |
DEN |
2013-12-14 |
|
|
MR |
26.62 |
|
Therese Alshammar |
1977 |
Täby S |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2009-11-26 |
|
|
VM |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Hanna Rosvall (2000) 26.96 |
FJ: Hanna Rosvall (2000) 27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
1 |
|
Johanna Pettersson |
1996 |
JÖNKÖPING |
31.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
2 |
|
Caroline Speiner |
1994 |
SÖDERTÖRN |
30.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
3 |
|
Emma Varga |
1997 |
SK NEPTUN |
29.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
4 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
SPÅRVÄGEN |
27.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
5 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
27.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
6 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
SÖDERTÖRN |
29.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
7 |
|
Greta Nykvist |
1996 |
SÖDERTÖRN |
30.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
8 |
|
Ebba Stillman |
1996 |
JÖNKÖPING |
31.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 2 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
3 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
31.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
4 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
SÖDERTÖRN |
31.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
5 |
|
Alba Forés |
1998 |
MKK |
31.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
2 |
|
Klara Eriksson |
2000 |
NKK |
31.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
|
Malin Andersson |
1999 |
KUNGSBACKA |
30.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
4 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
TÄBY SIM |
30.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
5 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
30.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
6 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
31.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
7 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
31.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
30.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
460 |
2 |
|
Elin Ristl |
1999 |
VÄSBY SS |
30.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
3 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
SK NEPTUN |
30.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Minna Larsson |
2002 |
SJÖBO SS |
30.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Emma Vileus |
2001 |
MKK |
30.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Tilda Öman |
2000 |
ELFSBORG |
30.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
30.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
8 |
|
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
UMEÅ SS |
30.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
1 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
30.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
29.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
3 |
|
Clara Momats |
2000 |
ÖSA |
29.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
29.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
29.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
6 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
29.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
7 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
30.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
30.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Ryggsim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
1 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
TRELLEBORG |
29.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
28.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
3 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
28.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
4 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
ÄNGELHOLM |
26.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
5 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
27.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
6 |
|
Trine Forss |
2003 |
SKÖVDE SS |
28.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
7 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
29.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
8 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
SÖDERTÖRN |
29.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-17 21:25:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|