2021-10-25   06:39:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Citadellsim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
1 800m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 368 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS9804 25m 9:13.03
2 67 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 25m 9:18.51
3 369 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS5804 25m 9:31.66
4 548 Tilda Ericsson S 71 2002 AH0402 25m 9:38.89
5 482 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 2002 AJ1802 25m 9:44.95
6 626 Tyra Öhlin Simklubben Triton 2004 AX5204 25m 9:46.57
7 184 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 9:48.42
8 2 Felicity Fridh Eslövs Simsällskap 2001 AR6801 25m 9:55.98
9 287 Filippa Dihle Simklubben Lödde 2003 AR6203 25m 10:14.55
10 583 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 10:17.68
11 498 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 10:24.39
12 582 Ella Bodell Simklubben Sydsim 2005 AX2605 25m 10:48.24
13 99 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 11:01.58
14 93 Patrisia Lindén Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3605 25m 11:06.50
15 724 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim 2005 BF6605 25m 12:02.70
16 598 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m
17 152 Emilia Blomé Karlshamns Simklubb 2006 AI4806 50m
2019-06-06 19:49:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
2 200m Medley Herrar
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 73 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 2:17.64
2 92 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 25m 2:22.56
3 89 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 2:24.37
4 522 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 25m 2:28.23
5 501 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 25m 2:30.84
6 Simklubben Laxen 25m 2:31.04
264 Emil Wannem 2006 AG8906
7 Föreningen Trelleborg Sim 25m 2:31.15
723 Jonathan Ravn Rehnström 2005 AG1505
8 Landskrona Simsällskap 25m 2:34.25
196 Ludvig Hoff 2005 AB8705
9 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:34.32
111 Malte Svensson 2005 AN2305
10 Simklubben Triton 25m 2:34.72
614 Victor Borg 2005 AB3105
11 Södertörns Simsällskap 25m 2:35.50
597 Gustav Storell 2006 AL4106
12 Landskrona Simsällskap 25m 2:38.62
204 Anton Liebenhagen 2005 AK8505
13 Föreningen Trelleborg Sim 25m 2:42.91
716 Daniel Choinski Nielsen 2005 AD8905
14 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:47.40
130 Anton Forsberg 2005 AU7305
15 Simsällskapet Iden 25m 2:51.01
143 Elias Albrektsson 2006 AF4706
16 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:51.39
114 Hilding Hallberg 2005 AP6105
17 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:52.87
101 Teo Cokalic 2006 AH6906
18 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:56.86
109 Wille Palm 2005 AN4105
19 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:57.44
116 Felix Ferm 2005 AQ8505
20 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:58.53
131 Milton Jansons 2005 AU9905
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 62 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 2:12.95
2 71 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 2:20.11
3 S 71 25m 2:21.46
551 Noah Malmgren 2004 AB2704
4 Luleå Simsällskap 25m 2:22.09
273 Magnus Lindström 2004 AA4104
5 Landskrona Simsällskap 25m 2:22.48
195 Markus Rydgren 2003 AM3303
6 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:22.90
95 Kasper Nygren 2004 AN5304
7 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:23.11
96 Olle Olsson 2004 AN7304
8 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:23.90
59 Vlad Lupu 2003 AF8703
9 Malmö Kappsimningsklubb 25m 2:24.31
364 Jakob Strömland 2003 AO4703
10 Södertörns Simsällskap 25m 2:24.63
591 Emil Gunnarsson 2004 AM0504
11 Malmö Kappsimningsklubb 25m 2:27.90
355 Jonathan Fröjd 2004 AC8704
12 Simklubben Lödde 25m 2:28.30
288 Hampus Erdös 2003 AK0303
13 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:28.55
74 Adam Juliusson 2004 AG4904
14 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:31.85
81 Alexander Larsson 2003 AQ0303
15 Simklubben Poseidon 25m 2:36.25
514 Edvard Levau 2004 AN0904
16 Landskrona Simsällskap 25m 2:38.52
186 Jesper Ring 2003 AF6103
17 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:43.72
79 Leo Gränse 2004 AG0904
18 Landskrona Simsällskap 25m 2:50.74
193 Viggo Thomsen 2004 AE4904
19 Landskrona Simsällskap 25m 2:55.01
199 Rasmus Pedersen 2003 AQ7303
20 Malmö Kappsimningsklubb 25m 3:18.44
391 Melvin Lentonsson 2004 AT1704
21 208 Johannes Edman Landskrona Simsällskap 50m
2004 AT7704
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Landskrona Simsällskap 25m 1:59.40
180 Linus Kahl 2001 AE1501
2 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:03.77
24 Olle Williamsson 1998 AH4198
3 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:06.65
43 Dante Vollmer 2001 AH3501
4 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:10.07
37 Gustav Persson 2000 AJ4500
5 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:10.55
38 John Brolin 2002 AB6302
6 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:13.26
47 Albin Edvardsson 2000 AN1300
7 Landskrona Simsällskap 25m 2:13.48
178 Lucas Lindblom 2000 AG8500
8 Landskrona Simsällskap 25m 2:14.83
173 Alfred Christensson 1998 AH0398
9 Landskrona Simsällskap 25m 2:15.15
171 Jonatan Wede 1988 AB7388
10 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:15.93
51 Gustav Lind 2002 AG7702
11 Landskrona Simsällskap 25m 2:16.40
179 Christoffer Dellhede 2001 AD0501
12 Landskrona Simsällskap 25m 2:22.86
177 Casper Svärd 2001 AC0101
13 Landskrona Simsällskap 25m 2:47.63
187 Alfred Thunell 2002 AI9902
2019-06-06 19:49:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
3 200m Medley Damer
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 511 Frida Jansson Simklubben Poseidon 2006 AE7206 25m 2:30.46
2 552 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 2:33.74
3 94 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 2:34.75
4 86 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 2:36.51
5 102 Sofia Frisk Helsingborgs Simsällskap 2005 BD7205 25m 2:37.31
6 Malmö Kappsimningsklubb 25m 2:37.49
373 Amanda Persson 2005 AJ0805
7 Landskrona Simsällskap 25m 2:40.36
200 My Pettersson 2006 AF2206
8 Södertörns Simsällskap 25m 2:41.86
593 Julia Ottosson 2006 AN9206
9 Landskrona Simsällskap 25m 2:43.13
197 Tova Siversson 2005 AE4805
10 Simklubben Triton 25m 2:44.18
625 Isa Ståhl 2006 AC9406
11 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:44.78
104 Emma Jönsson 2006 AQ6406
12 Landskrona Simsällskap 25m 2:46.93
209 Maja Jensen 2006 BA4606
13 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:47.89
85 Amanda Jälminger 2005 AO9605
14 Klippans Simsällskap 25m 2:47.90
164 Lovisa Sjöholm 2006 AT4406
15 Södertörns Simsällskap 50m 2:48.16
599 Felicia Klintemar 2005 BM6605
16 Simklubben Triton 25m 2:49.09
631 Julia Erkselius 2006 AK7806
17 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:49.31
99 Ella Berg 2006 AQ0606
18 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:50.68
112 Kerstin Cederlund 2006 AQ6806
19 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:53.52
110 Sally Persson 2006 AQ0806
20 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:57.81
106 Isabella Larsson 2005 BD6405
21 Helsingborgs Simsällskap 25m 3:00.45
98 Livianne Lesmac 2005 BA5205
22 Helsingborgs Simsällskap 25m 3:03.46
93 Patrisia Lindén 2005 AO3605
23 107 Annika Lindberg Helsingborgs Simsällskap 25m 3:05.32
2005 BD5405
24 138 Hilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap 50m
2005 BW3805
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Södertörns Simsällskap 25m 2:24.73
589 Nina Pavlovic Cano 2004 AS7804
2 Simklubben Poseidon 25m 2:27.69
505 Boel Bergquist 2003 BI2803
3 Luleå Simsällskap 25m 2:30.28
276 Sabina Alman 2003 AL0403
4 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:30.60
119 Nina Podric 2004 BU7604
5 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:30.97
55 Alicia Johansson 2003 AI2603
6 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:32.93
76 Cajsa Wöhl 2004 AP3204
7 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:33.92
113 Kornelia Pavlovic 2004 BR3204
8 Landskrona Simsällskap 25m 2:36.04
185 Linnéa Lindh 2003 AI3803
9 Landskrona Simsällskap 25m 2:37.77
188 Emma Hassling 2004 AD5404
10 Landskrona Simsällskap 25m 2:38.37
190 Wilma Rundblad 2003 AP5803
11 Landskrona Simsällskap 25m 2:40.86
203 Isabella Djuric 2004 BJ1204
12 Karlshamns Simklubb 25m 2:56.38
147 Sigrid Lundström 2003 AB9403
13 Karlshamns Simklubb 50m 2:57.31
148 Maja Olson 2003 AB3603
14 Simklubben Lödde 25m 3:03.61
293 Emma Martinsson 2004 AZ6204
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 547 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 2:15.09
2 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:21.44
23 Matilda Weiler 1998 AF0898
3 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:25.61
45 Nelly Rasmusson 2001 AO7201
4 Helsingborgs Simsällskap 25m 2:29.33
56 Telma Maltesjö 2002 AR3602
5 Landskrona Simsällskap 25m 2:29.97
176 Elin Johannesson 1999 AM4299
6 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 3:42.34 SM7
653 Ida Andersson Wulf 1998 BP9498
2019-06-06 19:49:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
4 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 175 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 16:41.86
2 524 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 25m 17:25.89
3 504 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 25m 17:39.55
4 75 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 17:43.20
5 256 Oscar Bjering Simklubben Laxen 2004 AN6504 25m 17:54.80
6 710 Gabriel Olsson Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA3704 25m 18:27.34
7 82 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1503 25m 19:18.22
8 177 Casper Svärd Landskrona Simsällskap 2001 AC0101 25m 20:34.50
2019-06-06 19:49:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
5 400m Frisim Damer
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 100 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 4:32.10
2 94 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 4:48.73
3 277 Klara Lindqvist Luleå Simsällskap 2005 AD1605 25m 4:50.70
4 86 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 4:58.19
5 267 Olivia Laaksonen Simklubben Laxen 2006 AO5606 25m 4:59.02
6 Simklubben Poseidon 25m 4:59.08
500 Ida Nordberg 2006 AB4406
7 Helsingborgs Simsällskap 25m 5:00.64
88 Izabelle Agrell 2006 AF5406
8 Landskrona Simsällskap 25m 5:02.06
200 My Pettersson 2006 AF2206
9 Helsingborgs Simsällskap 25m 5:05.66
112 Kerstin Cederlund 2006 AQ6806
10 Simklubben Laxen 25m 5:07.36
266 Stina Holmqvist 2006 AO6606
11 Simklubben Poseidon 25m 5:08.26
503 Johanna Andersson Medhanie 2005 AG0405
12 S 71 25m 5:09.41
556 Veronika Ruzic 2006 AH1606
13 Landskrona Simsällskap 25m 5:09.71
202 Moa Ekberg 2006 AF4406
14 Simklubben Lödde 25m 5:09.74
291 Emilia Berg 2005 AJ2605
15 Simklubben Sydsim 25m 5:10.18
580 Maja Kiceec 2006 AL9806
16 Simklubben Poseidon 25m 5:10.27
521 Linnea Costa Caesar 2006 AW7606
17 Simklubben Sydsim 25m 5:10.79
582 Ella Bodell 2005 AX2605
18 Helsingborgs Simsällskap 25m 5:11.99
102 Sofia Frisk 2005 BD7205
19 Simklubben Laxen 25m 5:13.50
268 Maja Ljungdahl 2006 AO9606
20 Landskrona Simsällskap 25m 5:14.76
211 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 BL1205
21 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 5:15.84
660 Ajla Causevic 2006 AX0806
22 Simklubben Laxen 50m 5:18.50
255 Ellen Gullberg 2005 AJ3605
23 598 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 25m 5:19.12
2006 BD2606
24 151 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 25m 5:20.12
2006 AA9806
25 383 Emma Ingner Malmö Kappsimningsklubb 25m 5:21.56
2005 AW3805
26 657 Hedda Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb 25m 5:23.96
2006 AQ9406
27 104 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 25m 5:26.34
2006 AQ6406
28 110 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 25m 5:27.52
2006 AQ0806
29 134 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap 25m 5:27.56
2006 BL9606
30 99 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 25m 5:28.33
2006 AQ0606
31 724 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim 25m 5:29.77
2005 BF6605
32 385 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb 25m 5:30.78
2005 AW9805
33 533 Elena Seitzberg Simklubben Ran 25m 5:39.07
2005 AX3205
34 542 Alexandra Engström Simklubben Ran 25m 5:47.40
2006 BI0406
35 667 Vilma Lundblad Vellinge-Näsets Simklubb 25m 5:47.98
2006 AY4606
36 540 Vega Mårtensson Simklubben Ran 25m 5:54.14
2006 AS4406
37 423 Lava Piuva Malmö Kappsimningsklubb 25m 6:05.29
2006 BO9806
38 7 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 25m 6:05.61
2006 AH8406
39 14 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 25m 6:10.80
2006 BH8206
40 529 Lisa Harde Simklubben Ran 25m 6:16.93
2006 AH7406
41 663 Sofia Sjögren Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AY9406 25m 6:24.95 RES
42 553 Alva Olofsson S 71 2005 AD6605 25m 6:38.98 RES
43 93 Patrisia Lindén Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3605 50m RES
44 201 Thowe Eliasson Landskrona Simsällskap 2006 AF6206 50m RES
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 276 Sabina Alman Luleå Simsällskap 25m 4:23.92
2003 AL0403
2 368 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb 25m 4:26.41
2004 AS9804
3 67 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 25m 4:29.39
2003 AT3803
4 66 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 25m 4:29.54
2004 AG8404
5 613 Mica Nolén Simklubben Triton 25m 4:31.22
2004 AG1204
6 369 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 25m 4:34.13
2004 AS5804
7 505 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 25m 4:34.38
2003 BI2803
8 252 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 25m 4:37.68
2003 BB8603
9 366 Lovisa Bjurnemark Malmö Kappsimningsklubb 25m 4:39.56
2003 BG9603
10 349 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 25m 4:43.24
2003 AG8803
11 569 Gabriella Wivsätter Simklubben Sydsim 25m 4:47.63
2003 AE4603
12 182 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 25m 4:55.20
2003 AD2403
13 76 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 50m 4:55.71
2004 AP3204
14 65 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 4:55.88
15 68 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap 2003 AT2803 25m 4:55.91
16 643 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AN2404 25m 4:56.50
17 516 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 25m 4:56.65
18 289 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 25m 5:00.55
19 287 Filippa Dihle Simklubben Lödde 2003 AR6203 25m 5:01.27
20 498 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 5:01.35
21 194 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 5:01.79
22 190 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap 2003 AP5803 25m 5:03.96
23 607 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 5:07.29
24 583 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 5:11.07
25 207 Katja Haglund Landskrona Simsällskap 2003 BW9203 25m 5:11.63
26 292 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 5:15.56
27 575 Jennie Christiansen Simklubben Sydsim 2004 AL3204 25m 5:17.70
28 64 Cecilia Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR2803 25m 5:26.63
29 162 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 5:31.84
30 715 Sanna Westerberg Föreningen Trelleborg Sim 2004 AF6204 50m 5:32.31
31 554 Emmy Olofsson S 71 2003 AY4403 25m 6:06.58
32 506 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 2004 AW3404 25m 6:16.77
33 536 Alva Larsson Simklubben Ran 2004 BJ8604 25m 6:24.22 RES
34 538 Lina Malmgren Simklubben Ran 2004 BJ4604 50m RES
35 541 Edina Kvakic Simklubben Ran 2003 CA0803 50m RES
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 547 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 4:16.84
2 476 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 25m 4:17.65
3 33 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 25m 4:18.67
4 690 Ebba Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 25m 4:26.02
5 478 Moa Karlsson Simklubben Poseidon 2002 AC1202 25m 4:26.45
6 176 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap 1999 AM4299 25m 4:28.34
7 271 Alva Gonzalez-Glanberg Luleå Simsällskap 2002 AA1802 25m 4:29.96
8 686 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 25m 4:31.00
9 486 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 2001 BD9801 25m 4:34.03
10 701 Katherina Gkioni Väsby Simsällskap 2000 BT0200 25m 4:36.10
11 691 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 AL3601 25m 4:38.56
12 53 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2002 AO9602 25m 4:40.34
13 340 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4202 25m 4:41.15
14 482 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 2002 AJ1802 50m 4:43.73
15 243 Nelly Antlöv Simklubben Laxen 2002 AB3202 25m 4:50.61
16 354 Lina Ostreus Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV4202 25m 4:53.53
17 612 Nina Nolén Simklubben Triton 2002 AY1402 25m 4:54.75 RES
18 527 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 6:31.18 RES
2019-06-07 15:23:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
6 50m Frisim Damer
10 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 403 Ella Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 2009 AA7609 25m 34.59
2 600 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap 2010 AA3810 25m 35.71
3 729 Ella Knutsson Föreningen Trelleborg Sim 2009 AG0809 25m 38.12
4 672 Isabella Danfelter Vellinge-Näsets Simklubb 2010 AC1410 25m 38.73
5 558 Ellinor Henriksson S 71 2009 AM4409 25m 39.83
6 Malmö Kappsimningsklubb 25m 40.49
410 Elna Blake 2009 AC7609
7 Simklubben Lödde 25m 41.98
316 Cornelia Henriksson 2009 AG4609
8 Föreningen Trelleborg Sim 25m 42.10
733 Tindra Magnusson 2009 AO2209
9 Malmö Kappsimningsklubb 25m 42.16
433 Thea Almqvist 2009 AI6209
10 Eslövs Simsällskap 25m 42.69
15 Clara Landmyr 2009 AF1609
11 Föreningen Trelleborg Sim 25m 44.56
736 Agnes Wiking 2010 AG3010
12 Malmö Kappsimningsklubb 25m 44.82
457 Lovisa Hofvander 2009 AP8009
13 Landskrona Simsällskap 25m 44.82
228 Rut Nilsson 2009 AL5609
14 Malmö Kappsimningsklubb 25m 44.89
419 Nike Rakowska 2009 AF6609
15 Föreningen Trelleborg Sim 25m 45.04
731 Adele Sjögren 2009 AR1808
16 Landskrona Simsällskap 25m 45.73
236 Ella Larsson 2009 AN8409
17 Föreningen Trelleborg Sim 25m 45.96
728 Isabel Herrström 2009 AG3609
18 Malmö Kappsimningsklubb 25m 46.15
449 Wilma Svensson 2009 AN1809
19 Malmö Kappsimningsklubb 25m 46.23
441 Nellie Andersson 2009 AL5809
20 Malmö Kappsimningsklubb 25m 46.55
463 Alice Wikermark 2010 AH5410
21 Landskrona Simsällskap 25m 47.13
222 Isabelle Nielsen 2009 AD6609
22 Malmö Kappsimningsklubb 25m 47.50
426 Alma Asper 2009 AI8209
23 438 Amanda Erixon Malmö Kappsimningsklubb 25m 47.51
2009 AJ4209
24 470 Moa Didriksson Malmö Kappsimningsklubb 25m 47.59
2010 AI5010
25 738 Ebba Prössel Föreningen Trelleborg Sim 25m 48.09
2010 AG3210
26 215 Emmy Ekvall Landskrona Simsällskap 25m 48.97
2009 AA3809
27 234 Sarah-Li Appelblad Wendt Landskrona Simsällskap 25m 49.58
2011 AB4611
28 464 Michelle Xiaoge Jiao Malmö Kappsimningsklubb 25m 50.11
2009 AP8409
29 439 Emma Vitazka Malmö Kappsimningsklubb 25m 50.31
2011 AA3611
30 230 Isabella Hansen Landskrona Simsällskap 25m 50.32
2010 AE8410
31 444 Aisa Cvrk Malmö Kappsimningsklubb 25m 50.57
2010 AF4410
32 471 Wilma Fridgren Malmö Kappsimningsklubb 25m 51.10
2010 AI5210
33 159 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 25m 51.22
2010 AF3410
34 465 Julie Ynner Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:01.52
2010 AH5610
35 461 Julia Smalarz Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:03.72
2010 AH5210
36 455 Iben Furöy Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:04.54
2011 AC6011
37 453 Vanesa Balaj Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:07.09
2010 AH4610
38 454 Tilda Dahlberg Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:12.98
2009 AP7609
39 458 Maja Jönsson Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:14.00
2009 AP8209
40 168 Elma Sofic Landskrona Simsällskap 50m
2009
41 169 Saga Persson Landskrona Simsällskap 2010 50m
42 241 Mia Maric Landskrona Simsällskap 2009 AR2009 50m
11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 221 Emma Maric Landskrona Simsällskap 25m 30.23
2007 AQ5607
2 555 Freja Malmgren S 71 50m 32.31
2007 AA8207
3 205 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 25m 32.42
2007 AD0607
4 307 Violetta Pflug Simklubben Lödde 25m 32.50
2008 AC3608
5 125 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 25m 32.62
2007 AQ3607
6 124 Wilma Hultberg Helsingborgs Simsällskap 25m 32.66
2007 AQ9407
7 126 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap 25m 32.72
2007 AQ2607
8 108 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 50m 32.73
2007 AG1607
9 217 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 25m 32.89
2007 AO7407
10 557 Valentina Fanu S 71 25m 33.03
2007 AF7207
11 301 Vilda Berg Simklubben Lödde 25m 33.06
2007 AC9407
12 129 Mika Rönndahl Helsingborgs Simsällskap 25m 33.09
2007 AW0607
13 229 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 25m 33.10
2008 AY8408
14 411 Emelina Bech Malmö Kappsimningsklubb 25m 33.17
2008 AJ0808
15 387 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb 25m 33.24
2007 AG8407
16 123 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ8407 25m 33.35
17 721 Nirma Bååth Föreningen Trelleborg Sim 2008 AA8208 25m 33.55
18 404 Hedda Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2008 AE2808 25m 33.77
19 156 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 25m 34.28
20 664 Lilly Frost Vellinge-Näsets Simklubb 2008 AD2808 25m 34.54
21 218 Lowa Persson Landskrona Simsällskap 2007 AO3607 25m 34.60
22 720 Freja Härstedt Föreningen Trelleborg Sim 2007 AB5407 25m 34.65
23 132 Hillevi Jansons Helsingborgs Simsällskap 2007 AY3807 25m 35.21
24 398 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb 2007 AL0207 25m 35.30
25 127 Saga Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ4607 25m 35.53
26 145 Emelie Andersson Simsällskapet Iden 2007 AK1607 25m 36.00
27 727 Nia Williams Föreningen Trelleborg Sim 2008 AT8607 25m 36.02
28 730 Matilda Ravn Rehnström Föreningen Trelleborg Sim 2008 AR2608 25m 36.21
29 396 Fanny Paulsson Malmö Kappsimningsklubb 2007 AL4207 25m 36.61
30 309 Selma Lindell Simklubben Lödde 2008 AF0808 25m 36.64
31 220 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap 2007 AO3807 25m 36.79
32 406 Frida Paulsson Malmö Kappsimningsklubb 2007 AQ5807 25m 36.98
33 212 Svea Nilsson Landskrona Simsällskap 2007 AN9407 25m 37.08
34 313 Hanna  Dahlander Simklubben Lödde 2008 AJ6208 25m 37.15
35 671 Michelle Marciniak Vellinge-Näsets Simklubb 2008 AR4608 25m 37.18
36 137 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap 2007 BI5207 25m 37.32
37 128 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ1607 25m 37.46
38 409 Eira Frentzell Malmö Kappsimningsklubb 2007 AR0607 25m 37.56
39 436 Sara Matoussi Malmö Kappsimningsklubb 2008 AU7408 25m 38.60
40 673 Aina Helmbring Vellinge-Näsets Simklubb 2007 BG4607 25m 38.69
41 737 Maja Relli Föreningen Trelleborg Sim 2007 BK7407 25m 38.69
42 726 Emilia Westergren Föreningen Trelleborg Sim 2008 AT5607 25m 39.03
43 213 Lily Thomsen Landskrona Simsällskap 2007 AO2407 25m 39.05
44 142 Linnea Sjöholm Simsällskapet Iden 2007 AD2607 25m 39.24
45 232 Patricia Pavlovic Landskrona Simsällskap 2008 AY9008 25m 39.87
46 422 Hillevi Furöy Malmö Kappsimningsklubb 2007 BB7607 25m 40.61
47 472 Celina Seuranen Malmö Kappsimningsklubb 2008 BD3808 25m 40.98
48 18 Jenny Rappe Eslövs Simsällskap 2007 BJ6007 25m 42.02
49 440 Shizuku Maruta Malmö Kappsimningsklubb 2008 AW7608 25m 42.11
50 654 Olivia Nilsson Virc Vellinge-Näsets Simklubb 2007 AD8407 25m 42.32
51 304 Anna Witzell Simklubben Lödde 2007 AD1607 25m 42.48
52 314 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde 2008 AN4608 25m 42.53
53 732 Sally Hellman Föreningen Trelleborg Sim 2008 AY2408 25m 42.59
54 157 Minéa Bergstedt Karlshamns Simklubb 2008 AC7208 25m 42.82
55 302 Andrea Johansdotter Simklubben Lödde 2007 AJ0406 25m 43.09
56 235 Elin Malmgren Landskrona Simsällskap 2007 BJ6207 25m 43.43
57 227 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap 2007 BE5607 25m 43.76
58 318 Rosa Thell Simklubben Lödde 2008 AY0608 25m 44.48
59 467 Alicia olsson Malmö Kappsimningsklubb 2008 BD2408 25m 45.56
60 231 Lisen Burnesson Landskrona Simsällskap 2008 AY8808 25m 46.70
61 315 Zoé Jindal Simklubben Lödde 2008 AR1608 25m 46.78
62 239 Amalie Riis Landskrona Simsällskap 2007 BL3807 25m 47.77
63 450 Carolina Wennerberg Malmö Kappsimningsklubb 2008 BC2208 25m 48.14
64 425 Selma Vasquez Malmö Kappsimningsklubb 2007 BE7807 25m 48.60
65 468 Alicia Christensen Vatsa Malmö Kappsimningsklubb 2008 BD4008 25m 49.49
66 141 Olivia Hansson Helsingborgs Simsällskap 2007 BM6607 50m
67 140 Filippa Vulic Helsingborgs Simsällskap 2007 BM6407 50m
68 705 Alma Liljenberg-Löfgren Föreningen Trelleborg Sim 2007 50m
2019-06-07 15:23:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap
Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
7 100m Frisim Herrar
11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 620 Albin Nyholm Simklubben Triton 2007 AA2307 25m 1:07.92
2 121 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 2007 AG7707 25m 1:13.55
3 223 Andy Hadzic Landskrona Simsällskap 2007 AL2107 25m 1:14.13
4 122 Axel Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2007 AG5707 25m 1:14.53
5 297 Sebastian Björk Simklubben Lödde 2007 AA5907 25m 1:16.28
6 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:16.58
670 Elliot Rosberg 2008 AE6508
7 Simklubben Triton 25m 1:16.80
628 Albin Björnström 2007 AB9107
8 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:17.18
120 Gustav Ingoldsson 2007 AG6707
9 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:18.50
666 Lucas Lennartsson 2008 AB6708
10 Klippans Simsällskap 25m 1:21.75
165 Viljamas  Aniulis 2007 AE1707
11 Landskrona Simsällskap 25m 1:24.48
210 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 AF7307
12 Landskrona Simsällskap 25m 1:27.25
226 Henry Palm 2008 AJ2708
13 Simklubben Lödde 25m 1:32.57
306 Arvid Nilsson 2008 AB1308
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 73 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 55.22
2 703 Axel Vaide Ängelholms Simsällskap 2005 AB2705 25m 55.84
3 360 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb 2005 AA7705 25m 56.52
4 89 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 57.29
5 380 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb 2005 AJ6305 25m 57.60
6 588 Kevin Hellman Södertörns Simsällskap 2005 AC6705 25m 57.99
7 204 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 2005 AK8505 25m 58.34
8 395 Aram Kazarian Malmö Kappsimningsklubb 2005 AQ1305 25m 59.01
9 537 Yaser Sultan Simklubben Ran 2005 AK5105 25m 1:00.53
10 Simklubben Ran 25m 1:00.83
526 Gabriel Hachem 2005 AE0105
11 Spårvägen Simförening 25m 1:00.83
562 Carl Malm 2005 AL7905
12 Simklubben Poseidon 25m 1:01.00
522 Nayan Ljungholm 2005 AW5705
13 Simklubben Triton 25m 1:01.12
614 Victor Borg 2005 AB3105
14 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:01.37
716 Daniel Choinski Nielsen 2005 AD8905
15 Helsingborgs Simsällskap 50m 1:01.38
92 Niklas Andersson 2005 AF9905
16 Simklubben Lödde 25m 1:03.13
290 Aron Paulsson 2006 AB3306
17 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:03.55
130 Anton Forsberg 2005 AU7305
18 Simklubben Laxen 25m 1:03.55
270 Jonah Hullegård 2006 AN1306
19 Simklubben Ran 25m 1:03.77
528 Mustapha Hariri 2005 AG7105
20 Landskrona Simsällskap 25m 1:03.88
196 Ludvig Hoff 2005 AB8705
21 Landskrona Simsällskap 25m 1:04.01
206 Casper Kristensen 2005 AK7505
22 Simklubben Laxen 25m 1:04.13
263 Bence Barnabás Márkus 2005 AM5105
23 Simklubben Lödde 25m 1:04.16
300 Ted Nilsson 2006 AE7106
24 Simklubben Ran 25m 1:04.31
530 Hadi Hariri 2005 AH8705
25 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:04.46
114 Hilding Hallberg 2005 AP6105
26 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:04.61
723 Jonathan Ravn Rehnström 2005 AG1505
27 Simklubben Ran 25m 1:04.71
543 Nikolas Koumbaros 2006 AR6106
28 262 Petter Bergdahl Simklubben Laxen 25m 1:04.88
2005 AM3105
29 103 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 25m 1:05.30
2006 AI0106
30 298 Pelle Erdös Simklubben Lödde 25m 1:05.33
2005 AI5305
31 101 Teo Cokalic Helsingborgs Simsällskap 25m 1:06.41
2006 AH6906
32 656 Stefan Bondzic-Rasic Vellinge-Näsets Simklubb 50m 1:07.05
2005 AL2105
33 376 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:07.85
2005 AG8105
34 634 Alfred Sternerup Simklubben Triton 25m 1:08.10
2006 AG0506
35 389 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:08.28
2006 AH8906
36 531 Gustav Bach Simklubben Ran 25m 1:08.48
2005 AJ5105
37 105 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap 25m 1:09.25
2006 AH7906
38 8 Jakob Tidén Eslövs Simsällskap 25m 1:09.43
2006 AD2906
39 718 Jonatan Bååth Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:09.47
2006 AC0106
40 109 Wille Palm Helsingborgs Simsällskap 25m 1:09.92
2005 AN4105
41 265 Anton Ymén Simklubben Laxen 50m 1:09.93
2005 AM6105
42 143 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 25m 1:10.68
2006 AF4706
43 392 Dillar Said Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:10.87
2005 AO4305
44 532 Emil Hjalmarsson Simklubben Ran 25m 1:11.46
2006 AF5306
45 117 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 1:11.49
46 539 William Madsen Simklubben Ran 2006 AI8506 25m 1:12.61
47 400 Filip Brodelius Malmö Kappsimningsklubb 2006 AL2506 25m 1:12.79
48 632 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 1:13.50
49 535 Kevin Andersson Simklubben Ran 2005 AJ8905 25m 1:15.34
50 12 Adam Malmquist Eslövs Simsällskap 2006 AN7706 25m 1:15.56
51 131 Milton Jansons Helsingborgs Simsällskap 2005 AU9905 25m 1:15.66
52 116 Felix Ferm Helsingborgs Simsällskap 2005 AQ8505 25m 1:15.83
53 133 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap 2006 AS3506 25m 1:16.93
54 16 Isac Sjöström Eslövs Simsällskap 2005 AW3905 25m 1:17.09
55 739 Hugo Prössel Föreningen Trelleborg Sim 2006 AW9706 25m 1:19.20
56 144 Dennis Henriksson Simsällskapet Iden 2005 AN4705 25m 1:20.32
57 225 Mustafa Hasso Landskrona Simsällskap 2005 AW6505 25m 1:29.35
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 483 David Falk Simklubben Poseidon 25m 52.15
2003 AD3103
2 61 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap 25m 53.09
2003 AI1303
3 610 Jonathan Palminger Simklubben Triton 25m 53.92
2004 AB6504
4 62 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 25m 53.95
2004 AC9904
5 586 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 25m 54.00
2003 AB5503
6 363 Hugo Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AE0904 25m 54.61
7 52 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 25m 55.06
8 637 Lucas Örmon Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AF7303 25m 55.06
9 274 Albin Eriksson Luleå Simsällskap 2003 AF3503 25m 55.14
10 702 Hugo Vaide Ängelholms Simsällskap 2003 AD8903 25m 55.29
11 83 Viktor Wiberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AR3503 25m 55.64
12 272 Ji An Wang Luleå Simsällskap 2003 AA2303 25m 55.69
13 615 Arvid Nilsson Simklubben Triton 2003 AK4303 25m 55.95
14 370 Liam Bech Malmö Kappsimningsklubb 2003 AQ2303 25m 56.19
15 286 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 25m 56.45
16 602 Linus Forsgren Simklubben Triton 2003 AA1103 25m 56.81
17 75 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 56.90
18 195 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 25m 56.99
19 648 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 25m 57.02
20 504 David Olofsson Simklubben Poseidon 2004 AJ9104 25m 57.07
21 273 Magnus Lindström Luleå Simsällskap 2004 AA4104 25m 57.11
22 551 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 57.13
23 642 Viktor Hansson Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AM7103 25m 57.42
24 646 Jacob Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AP2103 25m 57.51
25 711 Ludvig Romare Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA2704 25m 57.55
26 524 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 25m 57.59
27 95 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 25m 57.64
28 275 Theo Ylipää Luleå Simsällskap 2004 AB0704 25m 57.68
29 708 Max Ringström Föreningen Trelleborg Sim 2004 AA8304 25m 58.11
30 96 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 58.24
31 364 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb 2003 AO4703 25m 58.27
32 254 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 25m 58.33
33 256 Oscar Bjering Simklubben Laxen 2004 AN6504 25m 58.40
34 489 Ivan Sivolov Simklubben Poseidon 2003 AH0903 25m 58.56