2021-08-01   12:17:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Citadellsim 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Citadellsim 2019
Arrangör:
Plats: Landskrona simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 jun 2019 till den 9 jun 2019
20 100m Ryggsim Damer
11-12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 205 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 1:16.17
2 125 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ3607 25m 1:17.66
3 555 Freja Malmgren S 71 2007 AA8207 25m 1:18.21
4 557 Valentina Fanu S 71 2007 AF7207 25m 1:18.37
5 108 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 1:19.03
6 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:21.73
123 Maja Bengtsson 2007 AQ8407
7 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:22.38
129 Mika Rönndahl 2007 AW0607
8 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:22.44
126 Tosca Nilbo Burren 2007 AQ2607
9 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:22.55
124 Wilma Hultberg 2007 AQ9407
10 Simklubben Lödde 25m 1:24.96
307 Violetta Pflug 2008 AC3608
11 Landskrona Simsällskap 25m 1:26.23
229 Mindalin Sjöholm 2008 AY8408
12 Landskrona Simsällskap 25m 1:26.58
217 Clara Andersson 2007 AO7407
13 Landskrona Simsällskap 25m 1:27.56
218 Lowa Persson 2007 AO3607
14 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:28.69
128 Zamie Skog 2007 AQ1607
15 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:29.06
132 Hillevi Jansons 2007 AY3807
16 Landskrona Simsällskap 25m 1:29.91
221 Emma Maric 2007 AQ5607
17 Simsällskapet Iden 25m 1:30.38
145 Emelie Andersson 2007 AK1607
18 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:30.70
127 Saga Nilsson 2007 AQ4607
19 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:33.12
137 Dehlia Svensson 2007 BI5207
20 Simsällskapet Iden 25m 1:33.72
142 Linnea Sjöholm 2007 AD2607
21 Landskrona Simsällskap 25m 1:36.20
213 Lily Thomsen 2007 AO2407
22 Landskrona Simsällskap 25m 1:36.43
212 Svea Nilsson 2007 AN9407
23 220 Linnea Nielsen Landskrona Simsällskap 25m 1:36.45
2007 AO3807
24 309 Selma Lindell Simklubben Lödde 25m 1:39.05
2008 AF0808
25 664 Lilly Frost Vellinge-Näsets Simklubb 50m
2008 AD2808
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Södertörns Simsällskap 25m 1:05.91
590 Olivia Bäckström 2005 AM0205
2 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:06.13
87 Hildur Andersson 2005 AO7605
3 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:07.84
709 Alicia Sjögren 2005 AA8205
4 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:08.63
652 Thea Wicknertz 2005 AT3405
5 Föreningen Trelleborg Sim 25m 1:09.83
722 Erma Duratovic 2005 AP2205
6 Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:10.38
373 Amanda Persson 2005 AJ0805
7 Simklubben Poseidon 25m 1:10.45
500 Ida Nordberg 2006 AB4406
8 Simklubben Poseidon 25m 1:10.75
511 Frida Jansson 2006 AE7206
9 Landskrona Simsällskap 25m 1:11.16
197 Tova Siversson 2005 AE4805
10 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 1:12.00
655 Nelly Ahmadi 2005 AX1805
11 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:12.52
86 Ebba Jönsson 2005 AO1605
12 S 71 25m 1:12.53
552 Agnes Alm 2006 AA0806
13 Landskrona Simsällskap 25m 1:12.97
198 Yasmine Strandh 2006 AB7406
14 Helsingborgs Simsällskap 25m 1:14.04
107 Annika Lindberg 2005 BD5405
15 Simklubben Lödde 25m 1:14.14
291 Emilia Berg 2005 AJ2605
16 90 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 25m 1:14.48
2005 AO6805
17 631 Julia Erkselius Simklubben Triton 25m 1:14.53
2006 AK7806
18 91 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:14.53
2005 AO2805
19 378 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:14.71
2005 AP5205
20 202 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap 25m 1:15.13
2006 AF4406
21 102 Sofia Frisk Helsingborgs Simsällskap 25m 1:15.28
2005 BD7205
22 625 Isa Ståhl Simklubben Triton 25m 1:16.35
2006 AC9406
23 110 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:16.85
2006 AQ0806
24 151 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 25m 1:17.14
2006 AA9806
25 209 Maja Jensen Landskrona Simsällskap 25m 1:17.52
2006 BA4606
26 88 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 25m 1:17.65
2006 AF5406
27 599 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 50m 1:18.20
2005 BM6605
28 106 Isabella Larsson Helsingborgs Simsällskap 25m 1:18.40
2005 BD6405
29 584 Clara Hilfing Simklubben Sydsim 25m 1:18.92
2005 AX7605
30 383 Emma Ingner Malmö Kappsimningsklubb 25m 1:18.97
2005 AW3805
31 503 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 25m 1:18.98
2005 AG0405
32 581 Jennifer Norlén Simklubben Sydsim 25m 1:19.22
2005 AX8405
33 267 Olivia Laaksonen Simklubben Laxen 2006 AO5606 25m 1:19.55
34 650 Julia Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AF3606 25m 1:19.58
35 294 Ida Husby Simklubben Lödde 2006 AF1406 25m 1:19.71
36 268 Maja Ljungdahl Simklubben Laxen 2006 AO9606 25m 1:19.81
37 98 Livianne Lesmac Helsingborgs Simsällskap 2005 BA5205 25m 1:19.98
38 99 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 1:20.32
39 85 Amanda Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2005 AO9605 25m 1:20.35
40 598 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 25m 1:21.73
41 533 Elena Seitzberg Simklubben Ran 2005 AX3205 25m 1:22.06
42 211 Isabelle Persson-Giribaldi Landskrona Simsällskap 2005 BL1205 25m 1:22.46
43 540 Vega Mårtensson Simklubben Ran 2006 AS4406 25m 1:22.54
44 719 Rebecca Westergren Föreningen Trelleborg Sim 2005 AM3605 25m 1:22.58
45 201 Thowe Eliasson Landskrona Simsällskap 2006 AF6206 25m 1:23.06
46 556 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 1:23.13
47 260 Elicia  Allard Simklubben Laxen 2005 AP0805 25m 1:23.37
48 104 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 1:24.03
49 704 Maja McAdam Falkenbergs Simklubb 2006 AO0806 25m 1:24.81
50 118 Saga Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 BA6606 25m 1:24.96
51 134 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap 2006 BL9606 25m 1:25.15
52 153 Alma Larsson Karlshamns Simklubb 2006 AI8806 25m 1:25.48
53 724 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim 2005 BF6605 25m 1:25.78
54 259 Emmalina Ottosson Simklubben Laxen 2005 AP3405 50m 1:25.89
55 416 Sarah Fransson Malmö Kappsimningsklubb 2006 BL4406 25m 1:26.52
56 224 Julia Palm Landskrona Simsällskap 2006 BL1206 25m 1:26.74
57 7 Ella Andersson Eslövs Simsällskap 2006 AH8406 25m 1:27.44
58 659 Miki Prior Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AW3206 25m 1:27.51
59 219 Hanna Svensson Landskrona Simsällskap 2006 BC0206 25m 1:28.35
60 216 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap 2006 BC2206 25m 1:28.81
61 529 Lisa Harde Simklubben Ran 2006 AH7406 25m 1:30.11
62 138 Hilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BW3805 25m 1:30.32
63 115 Emma Klein Helsingborgs Simsällskap 2005 BH6205 25m 1:31.02
64 14 Livia Landmyr Eslövs Simsällskap 2006 BH8206 25m 1:31.60
65 542 Alexandra Engström Simklubben Ran 2006 BI0406 25m 1:33.01
66 155 Ellen Holmberg Karlshamns Simklubb 2005 BA7205 25m 1:35.38
67 382 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 2005 AW8805 25m 1:37.07
68 399 Vilma Gajmark Malmö Kappsimningsklubb 2006 AX5606 25m 1:38.80
69 677 Azra Yumer Vellinge-Näsets Simklubb 2005 BV9405 50m 1:38.91
70 308 Eleonora  Sjögren Simklubben Lödde 2006 AW9206 25m 1:40.13
71 669 Elisar Hamzi Vellinge-Näsets Simklubb 2006 BC7206 25m 1:41.97
72 158 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 25m 1:44.53
73 662 Elina Tousi Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AY5406 25m 1:49.00
74 281 Moa Nilsson Simklubben Lödde 2006 50m
75 319 Clara Lindell Simklubben Lödde 2006 BT7006 50m
76 136 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap 2006 BP9206 50m
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 349 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 25m 1:03.96
2 194 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 1:04.44
3 55 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 1:05.02
4 182 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 25m 1:05.45
5 619 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 25m 1:05.69
6 184 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 1:06.00
7 358 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 1:06.04
8 119 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:07.20
9 77 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 1:07.24
10 366 Lovisa Bjurnemark Malmö Kappsimningsklubb 2003 BG9603 25m 1:07.26
11 621 Maja Blomliden Simklubben Triton 2004 AW1804 25m 1:08.18
12 341 Linnea Liljenfors Malmö Kappsimningsklubb 2004 AA0804 25m 1:08.73
13 190 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap 2003 AP5803 25m 1:08.92
14 505 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 1:09.41
15 344 Ester Eilertsson Malmö Kappsimningsklubb 2003 AE0203 25m 1:09.42
16 113 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 1:09.99
17 571 Matilda Liljekvist Simklubben Sydsim 2004 AD7204 25m 1:10.29
18 185 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap 2003 AI3803 25m 1:10.35
19 247 Karin Widerberg Simklubben Laxen 2003 AO3803 25m 1:10.35
20 626 Tyra Öhlin Simklubben Triton 2004 AX5204 25m 1:10.55
21 183 Tilde Röiseth Landskrona Simsällskap 2003 AF5603 25m 1:10.73
22 622 Ida Jeppsson Simklubben Triton 2004 AW5804 25m 1:11.25
23 63 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 25m 1:11.41
24 487 Ditte Oredsson Simklubben Poseidon 2003 AM9403 25m 1:12.70
25 607 Isabel Persson Simklubben Triton 2004 AB3804 25m 1:12.87
26 583 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim 2004 BK5204 25m 1:13.11
27 572 Johanna Melin Simklubben Sydsim 2003 AL7403 25m 1:13.41
28 499 Julia Rieschel Simklubben Poseidon 2003 BF8203 25m 1:13.51
29 377 Emma Mattson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BO5803 25m 1:13.54
30 80 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 1:14.48
31 285 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 1:14.78
32 65 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 1:14.80
33 250 Erica Ivansson Simklubben Laxen 2003 AQ8803 25m 1:14.87
34 189 Fanny Hess Landskrona Simsällskap 2004 AD4404 25m 1:16.28
35 715 Sanna Westerberg Föreningen Trelleborg Sim 2004 AF6204 25m 1:16.31
36 287 Filippa Dihle Simklubben Lödde 2003 AR6203 25m 1:16.35
37 549 Lovisa Rohlin S 71 2004 AB9404 25m 1:16.71
38 50 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 1:17.47
39 714 Tova Kjellberg Föreningen Trelleborg Sim 2004 AF5204 25m 1:17.80
40 498 Sofia Hake Simklubben Poseidon 2003 BD4403 25m 1:17.89
41 506 Emelie Stridh Simklubben Poseidon 2004 AW3404 25m 1:18.10
42 651 Alice Devinder Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BG8604 25m 1:18.88
43 356 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb 2003 AR2603 25m 1:19.05
44 516 Sofia Lund Simklubben Poseidon 2003 BP4803 50m 1:19.33
45 78 Johanna Hofvendahl Helsingborgs Simsällskap 2004 AO6804 25m 1:19.96
46 292 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 1:20.44
47 369 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 2004 AS5804 25m 1:20.45
48 69 Estelle Allard Helsingborgs Simsällskap 2003 AX3203 25m 1:24.06
49 384 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 25m 1:24.63
50 712 Olivia Fallesen Föreningen Trelleborg Sim 2004 AC3404 25m 1:25.64
51 148 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 1:27.33
52 97 Emmie Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BU9203 25m 1:27.44
53 554 Emmy Olofsson S 71 2003 AY4403 25m 1:27.94
54 541 Edina Kvakic Simklubben Ran 2003 CA0803 25m 1:33.04
55 578 Lova Flemming Simklubben Sydsim 2004 AZ2204 50m 1:33.88
56 538 Lina Malmgren Simklubben Ran 2004 BJ4604 50m 1:35.42
17-99 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 682 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 25m 1:02.08
2 35 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 25m 1:02.09
3 707 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 2002 AI2602 25m 1:03.34
4 686 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 25m 1:04.38
5 345 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 25m 1:04.70
6 681 Elin Ristl Väsby Simsällskap 1999 AD1499 25m 1:05.19
7 691 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 AL3601 25m 1:05.96
8 253 Wilma Svensson Simklubben Laxen 2002 BK8402 25m 1:06.55
9 564 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 1:07.24
10 559 Linn Herlin Spårvägen Simförening 2002 AU6402 25m 1:07.80
11 340 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI4202 25m 1:08.16
12 244 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen 2002 AM4202 25m 1:10.01
13 176 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap 1999 AM4299 25m 1:10.30
14 246 Petronella Ottosson Simklubben Laxen 2002 AN8802 25m 1:10.66
15 248 Josephine Ålenius Simklubben Laxen 2002 AY2402 25m 1:12.48
16 690 Ebba Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 25m 1:12.51
17 354 Lina Ostreus Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV4202 25m 1:13.16
18 53 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2002 AO9602 25m 1:13.48
19 482 Carolina Åsberg Simklubben Poseidon 2002 AJ1802 25m 1:13.51
20 701 Katherina Gkioni Väsby Simsällskap 2000 BT0200 50m 1:13.69
21 687 Matilda Pfeiff Väsby Simsällskap 2001 AI3801 25m 1:13.88
22 639 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AW9602 25m 1:14.57
23 343 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 25m 1:14.97
24 717 Frida Tunheim-Glad Föreningen Trelleborg Sim 2001 BU5201 25m 1:18.84
25 527 Linnea Nimander Simklubben Ran 2002 BQ8802 25m 1:19.87
26 653 Ida Andersson Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 25m 1:43.17 S7
2019-06-07 15:24:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner