Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
1:35.34 |
177 |
3 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
403958 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:32.24 |
239 |
4 |
Johannes Liebmann |
2007 |
373371 |
FSK |
|
25m |
1:34.71 |
66 |
5 |
Mads Jeppesen |
2006 |
0613AG |
HERNING |
|
25m |
1:44.93 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Linus Dittloff |
2006 |
360670 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:23.25 |
235 |
2 |
Jan Hackel |
2005 |
391291 |
FSK |
|
25m |
1:11.81 |
196 |
3 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HADERSLEV |
|
25m |
1:03.60 |
223 |
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:05.54 |
126 |
5 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
0309AA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:14.69 |
81 |
6 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
0259AK |
HERNING |
|
50m |
1:28.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:20.00 |
192 |
2 |
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
HADERSLEV |
|
25m |
1:09.78 |
234 |
3 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
277762 |
FSK |
|
25m |
1:02.89 |
145 |
4 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
1:05.39 |
127 |
5 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
25m |
1:14.05 |
61 |
6 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
0565AK |
HERNING |
|
50m |
1:28.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Finn Dördelmann |
2004 |
339181 |
FSK |
|
25m |
1:16.16 |
101 |
2 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
0101AN |
SILKEBORG |
|
25m |
1:07.15 |
164 |
3 |
Morten Nørregaard |
1977 |
7737AA |
DELTA |
|
25m |
1:01.30 |
218 |
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
50m |
1:04.33 |
148 |
5 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
1:13.47 |
113 |
6 |
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:23.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|