Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
146 |
3 |
Berthram Byskov |
2009 |
|
DELTA |
|
25m |
|
191 |
4 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
0473AR |
HERNING |
|
25m |
|
147 |
3 |
Sebastian Christiansen |
2006 |
0683AO |
DELTA |
|
25m |
48.86 |
97 |
4 |
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
SILKEBORG |
|
25m |
51.58 |
249 |
5 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Ingvar Skau Hansen |
2009 |
0953AC |
DELTA |
|
25m |
46.63 |
125 |
2 |
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
SILKEBORG |
|
25m |
40.06 |
198 |
3 |
David Hansen Hobolt |
2006 |
0691AM |
HADERSLEV |
|
25m |
39.05 |
69 |
4 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
0557AG |
HERNING |
|
25m |
39.46 |
130 |
5 |
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
SILKEBORG |
|
25m |
43.39 |
170 |
6 |
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
DELTA |
|
25m |
46.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
25m |
36.78 |
129 |
2 |
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
SILKEBORG |
|
25m |
36.13 |
239 |
3 |
Johannes Liebmann |
2007 |
373371 |
FSK |
|
25m |
35.55 |
186 |
4 |
Sönke Reidt |
2005 |
351594 |
SG ELBE |
|
25m |
35.90 |
244 |
5 |
Enno Seeck |
2008 |
381408 |
FSK |
|
25m |
36.31 |
162 |
6 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
0851AE |
DELTA |
|
50m |
36.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
72 |
1 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
0577AG |
HERNING |
|
50m |
33.98 |
82 |
2 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
0589AI |
HERNING |
|
25m |
31.69 |
113 |
3 |
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
SILKEBORG |
|
25m |
31.49 |
215 |
4 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
0495AR |
HADERSLEV |
|
25m |
31.57 |
167 |
5 |
Jakob Skorstengaard |
2003 |
0371AS |
DELTA |
|
50m |
32.20 |
105 |
6 |
Carl Roulund Holm |
2006 |
0643AI |
SILKEBORG |
|
25m |
35.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
0459AO |
HERNING |
|
25m |
31.42 |
104 |
2 |
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
SILKEBORG |
|
25m |
30.87 |
168 |
3 |
Rasmus Skorstengaard |
2001 |
0147AQ |
DELTA |
|
25m |
30.25 |
193 |
4 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HADERSLEV |
|
25m |
30.80 |
177 |
5 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
403958 |
FLENSBURG |
|
25m |
31.29 |
173 |
6 |
Linus Dittloff |
2006 |
360670 |
FLENSBURG |
|
25m |
31.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
50m |
28.86 |
145 |
2 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
25m |
27.51 |
176 |
3 |
Nils Hollesen |
2001 |
388256 |
FLENSBURG |
|
25m |
25.58 |
36 |
4 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
25m |
26.60 |
41 |
5 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
25m |
28.01 |
235 |
6 |
Jan Hackel |
2005 |
391291 |
FSK |
|
25m |
29.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Christian Oxenvad |
2003 |
0325AI |
HADERSLEV |
|
25m |
28.40 |
180 |
2 |
Maximilian Kocemba |
2003 |
320496 |
SG ELBE |
|
25m |
27.50 |
218 |
3 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
25m |
25.22 |
234 |
4 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
277762 |
FSK |
|
25m |
25.98 |
171 |
5 |
Mathias Teuchler |
2000 |
0009AU |
DELTA |
|
25m |
28.01 |
127 |
6 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
25m |
29.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
DELTA |
|
50m |
28.02 |
196 |
2 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HADERSLEV |
|
25m |
26.69 |
160 |
3 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
50m |
23.95 |
223 |
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
25.69 |
44 |
5 |
Christian Lorey |
2003 |
0367AQ |
ERRITSØ |
|
50m |
27.78 |
233 |
6 |
Finn Dördelmann |
2004 |
339181 |
FSK |
|
25m |
28.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|