Program för Gurrasimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Gurrasimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Gustavsberg |
|
Utskriftstid |
08:22 |
|
|
Arrangör |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
109 |
2 |
Julia Jonsson |
2007 |
BF4407 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
62 |
3 |
Felicia Westerdahl |
2006 |
BK0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
161 |
4 |
Emma Lundberg |
2005 |
BR0405 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Rut Gustafsson |
2008 |
AP0808 |
SKURU IK |
|
25m |
|
210 |
2 |
Louise Axland |
2007 |
BA6607 |
SS04 |
|
25m |
55.27 |
165 |
3 |
Laura Nelson |
2006 |
AU5806 |
SKURU IK |
|
25m |
52.12 |
107 |
4 |
Elvira Hilbers Larsen |
2007 |
AK4207 |
SALTSJÖB |
|
25m |
55.09 |
44 |
5 |
Ethel Nordman |
2004 |
AX1804 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:02.12 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
147 |
1 |
Tilde Furingsten |
2008 |
AC6408 |
SKURU IK |
|
25m |
50.21 |
120 |
2 |
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
AD0608 |
SALTSJÖB |
|
25m |
48.52 |
6 |
3 |
Ziyi Fang |
2006 |
AX1806 |
DANDERYD |
|
25m |
46.84 |
153 |
4 |
Tilda Hägbom |
2005 |
AI5205 |
SKURU IK |
|
25m |
48.22 |
105 |
5 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
48.73 |
132 |
6 |
Filippa Bergman |
2005 |
AU6605 |
SKURU IK |
|
25m |
51.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
1 |
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
SKURU IK |
|
25m |
46.57 |
29 |
2 |
Josefine Gylling |
2004 |
AI3604 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
46.35 |
83 |
3 |
Sofia Glifberg |
2008 |
AG0608 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
44.83 |
95 |
4 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
46.13 |
206 |
5 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
46.49 |
130 |
6 |
Alice Belic |
2005 |
AU7605 |
SKURU IK |
|
25m |
46.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
SKURU IK |
|
25m |
43.65 |
129 |
2 |
Fanny Aschan |
2004 |
AW5604 |
SKURU IK |
|
25m |
42.68 |
142 |
3 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
25m |
42.11 |
111 |
4 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
AK1206 |
SALTSJÖB |
|
25m |
42.32 |
57 |
5 |
Bonnie Tham |
2006 |
BG5406 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
43.28 |
110 |
6 |
Alva Karén |
2005 |
BE3605 |
SALTSJÖB |
|
50m |
44.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
139 |
1 |
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
SKURU IK |
|
50m |
41.73 |
1 |
2 |
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
DANDERYD |
|
25m |
41.01 |
61 |
3 |
Nicole Wahlström |
2005 |
AN3405 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
40.58 |
169 |
4 |
Olivia Nyberg Borgelin |
2003 |
BT5603 |
SKURU IK |
|
25m |
40.91 |
178 |
5 |
Alicia Ståhlberg |
2007 |
AS5207 |
SKURU IK |
|
25m |
41.49 |
35 |
6 |
Hanna Lanner |
2006 |
AU0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
42.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
5 |
1 |
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
DANDERYD |
|
25m |
40.39 |
11 |
2 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
40.33 |
32 |
3 |
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
AC1805 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.86 |
78 |
4 |
Eleonora Engström |
2004 |
AR9404 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
40.24 |
114 |
5 |
Anna Kristiansson |
2007 |
AB5807 |
SALTSJÖB |
|
25m |
40.34 |
121 |
6 |
Britta Palmborg |
2005 |
AQ7805 |
SALTSJÖB |
|
50m |
40.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Elin Glifberg |
2004 |
AW4804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
39.73 |
166 |
2 |
Stella Nelson |
2004 |
BR4204 |
SKURU IK |
|
50m |
39.55 |
26 |
3 |
Lisa Eriksson |
2003 |
AO9403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
38.86 |
204 |
4 |
Maja Lingham |
2004 |
BC8204 |
TÄBY SIM |
|
50m |
38.91 |
168 |
5 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
39.55 |
8 |
6 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
39.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
160 |
1 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
37.43 |
92 |
2 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
36.19 |
197 |
3 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.87 |
145 |
4 |
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
SKURU IK |
|
25m |
36.05 |
208 |
5 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
50m |
37.01 |
3 |
6 |
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
DANDERYD |
|
25m |
37.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.31 |
203 |
2 |
Emelie Liljeblad |
2002 |
BM5802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
34.40 |
9 |
3 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
34.07 |
196 |
4 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
34.27 |
152 |
5 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
50m |
34.78 |
201 |
6 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
33.64 |
99 |
2 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
33.20 |
72 |
3 |
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
32.38 |
146 |
4 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
50m |
33.14 |
155 |
5 |
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
SKURU IK |
|
25m |
33.41 |
4 |
6 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
25m |
34.04 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
Utskriftstid |
08:22 |
|