Program for Bockstensdoppet 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 67
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
14:12 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 67, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Marktec Halland AB |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
661 |
2 |
Ebba Hellgren |
2007 |
AZ9807 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
684 |
3 |
Malin Östblom |
2007 |
BA1407 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
639 |
4 |
Lovis Adamsson |
2007 |
BF0207 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
670 |
5 |
Vilma Olsson |
2007 |
AK4407 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
352 |
6 |
Anna Johansson |
2007 |
AE1807 |
LIDKÖPING |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
425 |
1 |
Mirabelle Hedendahl |
2007 |
AB3407 |
SK 1970 |
|
50m |
|
652 |
2 |
Saga Eriksson |
2007 |
AV9607 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
177 |
3 |
Emmy Mattsson |
2007 |
AP0607 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.32 |
574 |
4 |
Nora Parvin |
2006 |
BK4406 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:02.64 |
297 |
5 |
Elin Linders |
2007 |
AU0407 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:07.60 |
681 |
6 |
Elsa Vikarand |
2007 |
AW4207 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
669 |
7 |
Majken Olsson |
2007 |
AW7407 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
150 |
8 |
Tyra Rask |
2007 |
BG8607 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
313 |
1 |
Mijo Wallengren |
2006 |
BE0606 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:02.32 |
99 |
2 |
Albertine Udnæs |
2007 |
|
Sandefjord |
|
50m |
2:01.35 |
142 |
3 |
Tuva Johannesson |
2007 |
AX7607 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:59.84 |
492 |
4 |
Maja Ericsson |
2007 |
AO3207 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:58.83 |
153 |
5 |
Beatrice Stucinskas |
2007 |
BG4207 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:59.19 |
208 |
6 |
Thea Klemedsson |
2006 |
AC5606 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:00.94 |
205 |
7 |
Katja Hedin |
2006 |
BC4606 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:02.20 |
358 |
8 |
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:02.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
307 |
1 |
Miriam Schedvin |
2007 |
AZ9607 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:57.84 |
74 |
2 |
Oda Baugerød |
2006 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:57.67 |
500 |
3 |
Emma Wikberg |
2007 |
AN2207 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:55.44 |
96 |
4 |
Frida Stiansen |
2006 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:55.04 |
68 |
5 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:55.40 |
140 |
6 |
Elin Johannesson |
2007 |
AX3607 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:56.93 |
69 |
7 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:57.71 |
524 |
8 |
Liv Eklöv |
2007 |
AW8407 |
VARBERG |
|
50m |
1:58.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
583 |
1 |
Hanna Areblad |
2007 |
AH6607 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:54.22 |
549 |
2 |
Lovisa Lidén |
2006 |
BH0206 |
VARBERG |
|
25m |
1:53.41 |
126 |
3 |
Molly Dahlbäck |
2006 |
BQ9406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:53.12 |
491 |
4 |
Isabella Emanuelsson |
2006 |
BJ4806 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:52.61 |
285 |
5 |
Rebecka Hohensee |
2006 |
BE3406 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:52.68 |
166 |
6 |
Kajsa Henriksson |
2007 |
AH4807 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:53.17 |
337 |
7 |
Hanne Nielsen |
2006 |
BB6206 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:53.47 |
59 |
8 |
Iben Karlsmark |
2007 |
0716AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:54.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
618 |
1 |
Irma Hildebrand Vesterberg |
2007 |
AW6807 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:52.03 |
558 |
2 |
Nova Niemi |
2007 |
AM5207 |
VARBERG |
|
25m |
1:51.65 |
104 |
3 |
Jasmin Jensen |
2006 |
|
Skien SK |
|
50m |
1:50.86 |
584 |
4 |
Ebba Björkén |
2007 |
AH8607 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:50.48 |
389 |
5 |
Sofie Khan-Amidy |
2007 |
AP5407 |
POSEIDON |
|
25m |
1:50.60 |
490 |
6 |
Linnea Alfredsson |
2006 |
BI4206 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:51.23 |
541 |
7 |
Ingrid Josefson |
2007 |
AA7607 |
VARBERG |
|
50m |
1:51.72 |
556 |
8 |
Elin Mårtensson |
2007 |
AW9407 |
VARBERG |
|
50m |
1:52.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
604 |
1 |
Vera Wijk |
2006 |
AY4206 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:50.01 |
58 |
2 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:49.48 |
181 |
3 |
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
AJ7807 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:49.36 |
290 |
4 |
Ella Johannesson |
2006 |
AS8806 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:48.57 |
310 |
5 |
Ella Sweetman |
2006 |
BL9206 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:48.99 |
527 |
6 |
Stella Geigel |
2007 |
AF8207 |
VARBERG |
|
25m |
1:49.36 |
309 |
7 |
Irma Stefansson |
2006 |
BA4206 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:49.76 |
134 |
8 |
Tilde Hamrin |
2006 |
BK2606 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:50.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
455 |
1 |
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
SKK |
|
25m |
1:47.93 |
147 |
2 |
Ines Norlander |
2006 |
BA1406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:47.17 |
114 |
3 |
Lovis Johansson-Magnusson |
2007 |
AI3207 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:44.61 |
246 |
4 |
Isabella Wahlund |
2006 |
AT9406 |
KSLS |
|
50m |
1:44.27 |
300 |
5 |
Jonna Norlin |
2006 |
AM2206 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:44.42 |
235 |
6 |
Ida Lund |
2006 |
AS7806 |
KSLS |
|
25m |
1:46.28 |
145 |
7 |
Agnes Morelli |
2006 |
BA2406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:47.48 |
628 |
8 |
Amanda Widströmer |
2007 |
AS4207 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:48.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
664 |
1 |
Ebba Kjellberg |
2006 |
AZ2206 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:43.39 |
467 |
2 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
AN2206 |
SKK |
|
25m |
1:42.76 |
61 |
3 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:41.31 |
649 |
4 |
Ella Cedergren |
2006 |
BI7206 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:40.57 |
326 |
5 |
Alice Fransson |
2007 |
AO9207 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:40.58 |
648 |
6 |
Maja Borg |
2006 |
BI6206 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:42.23 |
54 |
7 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:43.17 |
77 |
8 |
Tuva Mari Berthling |
2006 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:43.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
283 |
1 |
Sigrid Hildebrand |
2006 |
AP3606 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:40.44 |
66 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:40.06 |
450 |
3 |
Elsa Karlsson |
2006 |
AZ0406 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
1:39.69 |
65 |
4 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:39.54 |
585 |
5 |
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.57 |
269 |
6 |
Tindra Billström |
2006 |
AL3606 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:40.01 |
592 |
7 |
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:40.23 |
211 |
8 |
Lovisa Sjöholm |
2006 |
AT4406 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:40.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Ida Ivarsson |
2006 |
BH8406 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:38.77 |
627 |
2 |
Ella Sjö |
2006 |
AT1606 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:37.58 |
158 |
3 |
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:36.29 |
178 |
4 |
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
AH6206 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:35.42 |
169 |
5 |
Linnea Johansson |
2007 |
AJ5807 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:35.63 |
88 |
6 |
Maria Paulsen Liverød |
2006 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:36.83 |
571 |
7 |
Emelie Jansson |
2006 |
AF0606 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:38.26 |
55 |
8 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:39.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
673 |
1 |
Märta Ryrmalm |
2006 |
BA1806 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:35.18 |
155 |
2 |
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:31.08 |
314 |
3 |
Febe Westerdahl |
2006 |
BE7406 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:29.91 |
563 |
4 |
Filippa Sjögren |
2006 |
AD6406 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.29 |
401 |
5 |
Ida Nordberg |
2006 |
AB4406 |
POSEIDON |
|
25m |
1:29.61 |
190 |
6 |
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:30.46 |
101 |
7 |
Camilla Vataker Liverød |
2006 |
|
Sandefjord |
|
50m |
1:33.24 |
172 |
8 |
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:35.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
586 |
1 |
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:24.93 |
356 |
2 |
Klara Torén |
2006 |
AB1406 |
LIDKÖPING |
|
25m |
1:24.07 |
602 |
3 |
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.48 |
387 |
4 |
Frida Jansson |
2006 |
AE7206 |
POSEIDON |
|
25m |
1:18.02 |
388 |
5 |
Vanessa Johansson |
2006 |
AA4606 |
POSEIDON |
|
25m |
1:22.87 |
458 |
6 |
Elvira Flores |
2006 |
AD9606 |
SKK |
|
25m |
1:23.56 |
157 |
7 |
Nellie Ekman |
2006 |
AH9206 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:24.75 |
188 |
8 |
Jessika Watanabe |
2006 |
AW3606 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:28.13 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
14:12 |
|