Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7 juli 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
800m Frisim Herrar Junior |
|
|
|
|
|
WR: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
|
ER: Gabriele Detti (1994) 7:40.77 2017-07-26 |
|
NR: Henrik Chrstiansen (1996) 7:44.21 2017-07-26 |
|
SR: Victor Johansson (1998) 7:52.66 2017-07-25 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Victor Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AA7798 |
50m |
7:49.77 |
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Melker Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
AC5100 |
50m |
8:19.73 |
|
|
|
|
|
3 |
338 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
8:21.76 |
|
|
|
1999 |
AG9599 |
|
|
|
|
4 |
581 |
|
Max Sundberg |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AS5399 |
50m |
8:26.35 |
|
|
|
|
|
5 |
130 |
|
Isak Vikström |
Helsingborgs Simsällskap |
1999 |
AJ3199 |
50m |
8:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
8:37.36 |
|
|
|
|
|
7 |
98 |
|
Dennis Dukic |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AC4500 |
50m |
8:38.10 |
|
|
|
|
|
8 |
557 |
|
Carl Göransson |
Upsala Simsällskap |
2000 |
AQ8300 |
50m |
8:40.32 |
|
|
|
|
|
9 |
367 |
|
Johan Björklund |
Njurunda Simsällskap |
1999 |
AE7199 |
50m |
8:41.76 |
|
|
|
|
|
10 |
576 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
8:42.27 |
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
|
|
50m |
8:49.00 |
|
|
|
1998 |
AL8198 |
|
|
|
|
12 |
618 |
|
Petter Hellzén |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AA6300 |
50m |
8:50.25 |
|
|
|
|
|
13 |
329 |
|
Sam Taheri |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2000 |
AF5300 |
50m |
8:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
449 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
8:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
558 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
8:52.70 |
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
8:53.42 |
|
|
|
|
|
17 |
573 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
8:54.55 |
|
|
|
|
|
18 |
45 |
|
William Westerlund Holappa |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
8:55.54 |
|
|
|
1999 |
AC0599 |
|
|
|
|
19 |
153 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
8:56.12 |
|
|
|
|
|
20 |
108 |
|
Elias Hysing |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AR1500 |
50m |
8:59.05 |
|
|
|
|
|
21 |
37 |
|
Viktor Johansson |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
9:00.09 |
|
|
|
1999 |
AI0599 |
|
|
|
|
22 |
68 |
|
Filip Salbrink |
Eslövs Simsällskap |
2002 |
AH6502 |
50m |
9:01.40 |
|
|
|
|
|
23 |
475 |
|
Ivo Kuijpers |
Säffle Simsällskap |
1999 |
AG6199 |
50m |
9:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
499 |
|
Daniel Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AF8599 |
50m |
9:04.44 |
|
|
|
|
|
25 |
599 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
9:07.49 |
|
|
|
|
|
26 |
44 |
|
Albin Svenneby |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AL4301 |
50m |
9:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-03 19:26:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|