Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 6 juli 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Medley Damer
|
Försök 1 (5), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
|
|
|
ER: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
|
|
|
WJ: Rosie Rudin (1998) 4:39.01 2015-08-25 |
|
|
|
EJ: JEB 4:36.17 2015-01-01 |
|
|
|
NR: Julia Hjort-Hansen (1985) 4:38.20 2009-08-02 |
|
|
|
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 |
|
|
|
SJ: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 |
|
|
|
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013-07-05 |
|
|
|
FM: Jaqueline Hippi (1996) 4:56.43 |
|
|
|
FJ: Emma Sundstrand (2001) 5:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
607 |
2 |
|
Clara Wiman |
1996 |
VÄSTERÅS |
5:18.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
3 |
|
Greta Nykvist |
1996 |
SÖDERTÖRN |
5:09.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
4 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
SK NEPTUN |
4:56.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
5 |
|
Christine Ekman |
1994 |
SK NEPTUN |
5:02.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
6 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
5:10.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
7 |
|
Malin Wallén |
1997 |
SPÅRVÄGEN |
5:24.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Medley Damer |
Försök 2 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
637 |
3 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
5:22.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
4 |
|
Sofia Henningsson |
2004 |
SKÖVDE SS |
5:21.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
5 |
|
Kristina Orban |
2004 |
MKK |
5:22.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
6 |
|
Moa Olofsson |
2002 |
OSBY SS |
5:25.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Medley Damer |
Försök 3 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
1 |
|
Jennie Isaksen |
2000 |
ESKILSTUNA |
5:19.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Felicia Järvikari |
2002 |
LASS |
5:18.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
3 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
SÖDERTÖRN |
5:17.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
4 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
5:15.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
5 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
5:16.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
6 |
|
Emma Roloff |
2002 |
SÖDERTÖRN |
5:18.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
7 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
5:18.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
8 |
|
Elin Peng |
2003 |
VÄSBY SS |
5:20.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Medley Damer |
Försök 4 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
1 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
5:13.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
572 |
2 |
|
Louise Halldén |
1998 |
VÄSBY SS |
5:12.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
5:12.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
4 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
5:11.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
5 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
5:12.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
6 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
MKK |
5:12.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
7 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
VÄSBY SS |
5:13.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
8 |
|
Ella Laurén |
2001 |
SK HAJEN |
5:14.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Medley Damer |
Försök 5 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Frida Lannhard |
2000 |
FALUN |
5:09.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
2 |
|
Marion Hanquet |
2001 |
GÖTEBORG |
5:07.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
JÖNKÖPING |
5:04.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
4 |
|
Wilma Johansson |
2001 |
JÖNKÖPING |
5:01.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
5 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
5:02.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
6 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
5:05.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
7 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
POSEIDON |
5:08.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
8 |
|
Ida Swegmark |
2000 |
MASS |
5:10.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-05 20:08:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|