Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 59.98 2015-04-04 |
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
74 |
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
Simklubben Neptun |
1995 |
BY3495 |
50m |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
2 |
76 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
Simklubben Neptun |
1997 |
AH9497 |
50m |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
3 |
272 |
|
Anna Miram |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.65 |
|
|
|
1999 |
AG7299 |
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Anna Åhlin |
Spårvägen Simförening |
1991 |
AO7491 |
50m |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
Simklubben Neptun |
2004 |
AW5404 |
50m |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
11 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
7 |
317 |
|
Paola Kylberg |
Stockholmspolisens IF SF |
2002 |
AV6602 |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
8 |
164 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
9 |
213 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
10 |
255 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
11 |
149 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.69 |
|
|
|
1999 |
AL8499 |
|
|
|
|
12 |
57 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
Simklubben Neptun |
2000 |
BP6600 |
50m |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
13 |
226 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
90 |
|
Thea Boij Du Rietz |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
2002 |
AC9602 |
50m |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Olivia Stille |
Turebergs Simklubb |
2000 |
AJ7600 |
50m |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
16 |
224 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
17 |
231 |
|
Izabelle Lindberg |
Täby Sim |
2003 |
AX6603 |
50m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
18 |
108 |
|
Linnea Lindqvist |
Spårvägen Simförening |
2001 |
BE7801 |
50m |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:10.79 |
|
|
|
2003 |
BN9203 |
|
|
|
|
20 |
300 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
21 |
284 |
|
Roya Tittelbach |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AF7603 |
50m |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
22 |
182 |
|
Astrid Eriksson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
1:11.18 |
|
|
|
2001 |
AD1201 |
|
|
|
|
23 |
193 |
|
Josefin Alm |
Tyresö Simsällskap |
2001 |
AJ8201 |
50m |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
24 |
309 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
165 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
26 |
230 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
27 |
20 |
|
Lilly Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AC7402 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
28 |
259 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
29 |
192 |
|
Yasemin Uzum |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AI3403 |
50m |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
30 |
34 |
|
Rebecca Sandström |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
1:12.04 |
|
|
|
2003 |
AS4803 |
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
32 |
238 |
|
Tove Pettersson |
Täby Sim |
2004 |
AF0204 |
50m |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
298 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
34 |
73 |
|
Freja Nordeman |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU7203 |
50m |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
35 |
41 |
|
Sophie Bladin |
Simklubben Neptun |
2002 |
BF5202 |
50m |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
228 |
|
Josephine Junehed |
Täby Sim |
2002 |
AN1202 |
50m |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
37 |
152 |
|
Tina Huslid |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF0600 |
50m |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
38 |
176 |
|
Veronika Hiram |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AK7204 |
50m |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
39 |
266 |
|
Oliwia Kantecki |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AE7203 |
50m |
1:14.17 |
EFT |
|
40 |
137 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
1:15.37 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
283 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:16.13 |
EFT |
|
42 |
330 |
|
Helena Fältman |
Täby Sim |
1980 |
ab1680 |
50m |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
43 |
344 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:35.33 |
|
|
|
2003 |
CB4403 |
|
|
|
|
44 |
331 |
|
Elin Hammarqvist |
Täby Sim |
2004 |
BY2804 |
50m |
1:40.98 |
|
|
|
|
|
45 |
134 |
|
Rebecca Gustafsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AB5203 |
25m |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
132 |
|
Amanda Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AH9801 |
25m |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|