Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 42
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Sponsor: RM-Group |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
|
Vejledende starttid 13:19 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
427 |
2 |
Sebastian N Andersen |
2004 |
0405AI |
H2Odense |
|
50m |
|
140 |
3 |
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
KØGE |
|
50m |
3:36.01 |
151 |
4 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
50m |
3:17.30 |
370 |
5 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
H2Odense |
|
50m |
3:25.53 |
359 |
6 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Peter Kristensen |
2007 |
0745AD |
RINGE |
|
50m |
3:02.15 |
374 |
2 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
H2Odense |
|
50m |
2:58.49 |
228 |
3 |
Martin Christensen |
2006 |
0601AH |
VEJLE |
|
50m |
2:53.72 |
294 |
4 |
Rasmus Kabel |
2004 |
0455AO |
KOLDING |
|
50m |
2:46.26 |
74 |
5 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
0565AK |
HERNING |
|
50m |
2:53.43 |
252 |
6 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
0571AE |
VEJLE |
|
50m |
2:55.55 |
362 |
7 |
Gustav Halle |
2007 |
0757AD |
H2Odense |
|
50m |
3:02.01 |
78 |
8 |
Mads Jeppesen |
2006 |
0613AG |
HERNING |
|
50m |
3:10.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
0479AP |
HERNING |
|
50m |
2:44.32 |
368 |
2 |
Mathias E. Kristiansen |
2004 |
|
H2Odense |
|
50m |
2:43.20 |
377 |
3 |
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
H2Odense |
|
50m |
2:40.33 |
73 |
4 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
0589AI |
HERNING |
|
50m |
2:38.74 |
269 |
5 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
VEJLE |
|
50m |
2:39.69 |
257 |
6 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
50m |
2:41.03 |
262 |
7 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
VEJLE |
|
50m |
2:43.71 |
237 |
8 |
Sofus Funder |
2005 |
0543AL |
VEJLE |
|
50m |
2:44.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
0593AJ |
ERRITSØ |
|
50m |
2:33.80 |
215 |
2 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
50m |
2:30.76 |
381 |
3 |
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
H2Odense |
|
50m |
2:29.66 |
209 |
4 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
50m |
2:27.00 |
72 |
5 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
0459AO |
HERNING |
|
50m |
2:28.31 |
260 |
6 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
0425AH |
VEJLE |
|
50m |
2:30.07 |
286 |
7 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
50m |
2:32.41 |
284 |
8 |
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
KOLDING |
|
50m |
2:38.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
0503AK |
VEJLE |
|
50m |
2:24.38 |
299 |
2 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:22.02 |
244 |
3 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
VEJLE |
|
50m |
2:21.10 |
396 |
4 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
2:12.12 |
195 |
5 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
50m |
2:13.61 |
33 |
6 |
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561AE |
FREM |
|
50m |
2:21.54 |
168 |
7 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
50m |
2:24.35 |
29 |
8 |
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
0529AG |
FREM |
|
50m |
2:25.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|