Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (7) |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
303 |
2 |
Jonas Pihl |
2003 |
0369AS |
KOLDING |
|
50m |
2:41.56 |
387 |
3 |
Anders S. Andreasen |
1998 |
9849AD |
RINGE |
|
50m |
2:31.23 |
316 |
4 |
Benjamin Friis |
2002 |
0267AI |
HSK |
|
50m |
2:24.39 |
12 |
5 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
50m |
2:27.27 |
266 |
6 |
Simon Sandal |
2003 |
0325AQ |
VEJLE |
|
50m |
2:34.47 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
50m |
2:21.55 |
292 |
2 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
0125AJ |
KOLDING |
|
50m |
2:18.29 |
256 |
3 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
VEJLE |
|
50m |
2:17.34 |
417 |
4 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
H2Odense |
|
50m |
2:16.60 |
145 |
5 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
50m |
2:16.70 |
115 |
6 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
50m |
2:17.74 |
403 |
7 |
Sebastian Pors |
2002 |
0271AT |
RINGE |
|
50m |
2:18.42 |
315 |
8 |
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
HSK |
|
50m |
2:22.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
0391AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:14.93 |
372 |
2 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
50m |
2:13.37 |
7 |
3 |
Frederik Dumstrei |
2002 |
0285AP |
ERRITSØ |
|
50m |
2:12.73 |
352 |
4 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
H2Odense |
|
50m |
2:11.40 |
323 |
5 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HSK |
|
50m |
2:12.66 |
354 |
6 |
Pol Cardeñas Bonjorn |
2003 |
0351AT |
H2Odense |
|
50m |
2:12.85 |
9 |
7 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
50m |
2:14.33 |
62 |
8 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GTI |
|
50m |
2:15.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
50m |
2:09.88 |
335 |
2 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:07.20 |
197 |
3 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
50m |
2:07.09 |
390 |
4 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
2:05.95 |
43 |
5 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
50m |
2:07.06 |
231 |
6 |
Malthe Elkjær |
2003 |
0367AF |
VEJLE |
|
50m |
2:07.11 |
229 |
7 |
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
VEJLE |
|
50m |
2:08.31 |
65 |
8 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
GTI |
|
50m |
2:11.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:05.00 |
297 |
2 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
2:01.77 |
425 |
3 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
H2Odense |
|
50m |
1:59.34 |
109 |
4 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:55.49 |
54 |
5 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:58.31 |
143 |
6 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
50m |
2:00.88 |
341 |
7 |
Christopher Kristiansen |
2000 |
0045AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:02.42 |
175 |
8 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
2:05.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:03.81 |
223 |
2 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
2:01.18 |
220 |
3 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
1:59.33 |
419 |
4 |
Jacob Holst |
1991 |
9197AF |
H2Odense |
|
50m |
1:54.57 |
412 |
5 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
50m |
1:57.49 |
49 |
6 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
1:59.73 |
410 |
7 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
H2Odense |
|
50m |
2:02.08 |
203 |
8 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
2:05.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:02.67 |
107 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:01.05 |
214 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
1:58.50 |
205 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
50m |
1:49.38 |
110 |
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:57.22 |
123 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
1:59.67 |
424 |
7 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
2:01.93 |
236 |
8 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
VEJLE |
|
50m |
2:05.40 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|