Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
643 |
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
4:37.10 |
240 |
2 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
4:36.47 |
168 |
3 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
4:35.78 |
431 |
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
4:33.83 |
200 |
5 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:34.58 |
679 |
6 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
4:35.94 |
138 |
7 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
4:36.59 |
213 |
8 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:37.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
451 |
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
4:33.49 |
124 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
4:32.34 |
140 |
3 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
4:30.06 |
731 |
4 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
4:28.77 |
442 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
4:29.22 |
491 |
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
4:31.44 |
730 |
7 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
4:32.55 |
220 |
8 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
AGF |
|
25m |
4:33.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
555 |
1 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
4:26.74 |
641 |
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
4:25.02 |
606 |
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
4:24.13 |
712 |
4 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
25m |
4:16.47 |
199 |
5 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:22.97 |
598 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
4:24.44 |
268 |
7 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
25m |
4:25.58 |
311 |
8 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
4:27.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|