Startliste for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag Indl. 9.00
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
195 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.15 |
213 |
3 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:19.17 |
88 |
4 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
25m |
2:19.60 |
267 |
5 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:22.96 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
498 |
1 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:17.92 |
205 |
2 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.34 |
61 |
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:16.70 |
276 |
4 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:17.26 |
236 |
5 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:17.91 |
513 |
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:18.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:16.17 |
215 |
2 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:09.63 |
10 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
25m |
2:02.53 |
321 |
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
2:06.09 |
394 |
5 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:14.63 |
328 |
6 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
2:16.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.00 |
519 |
2 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:08.36 |
481 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
2:01.05 |
469 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
25m |
2:05.13 |
11 |
5 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:11.35 |
381 |
6 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:16.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:14.67 |
487 |
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
2:08.02 |
509 |
3 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:54.95 |
329 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
2:03.14 |
141 |
5 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
2:10.58 |
65 |
6 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
25m |
2:16.18 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|