Program for Øst Junior/Senior, Kortbane
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (13) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
570 |
2 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:19.32 |
489 |
3 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.20 |
209 |
4 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.23 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
551 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.86 |
211 |
2 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.61 |
442 |
3 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.37 |
446 |
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.37 |
138 |
5 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
1:13.78 |
382 |
6 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
25m |
1:13.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
449 |
1 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.14 |
188 |
2 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:12.88 |
53 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
1:11.98 |
378 |
4 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:12.46 |
534 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.11 |
389 |
6 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:11.89 |
499 |
2 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.54 |
501 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.18 |
445 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:11.42 |
156 |
5 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.71 |
385 |
6 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:11.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.10 |
275 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.07 |
12 |
3 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:10.75 |
16 |
4 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:10.98 |
52 |
5 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:11.10 |
238 |
6 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:11.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.70 |
203 |
2 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:10.62 |
51 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:10.03 |
116 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.36 |
352 |
5 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:10.64 |
274 |
6 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.40 |
448 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:09.15 |
550 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.88 |
91 |
4 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
1:09.01 |
311 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:09.25 |
201 |
6 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
1:08.86 |
548 |
2 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.50 |
388 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:08.27 |
375 |
4 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
1:08.46 |
367 |
5 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:08.71 |
23 |
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:08.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:08.05 |
335 |
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
1:07.79 |
46 |
3 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:07.50 |
573 |
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:07.71 |
310 |
5 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:07.80 |
48 |
6 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:08.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.30 |
89 |
2 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:07.21 |
343 |
3 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
1:06.76 |
248 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.83 |
202 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.23 |
13 |
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:06.57 |
540 |
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.16 |
38 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:02.33 |
253 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:04.03 |
207 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:05.46 |
438 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
25m |
1:06.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
1:05.76 |
244 |
2 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.60 |
508 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.32 |
338 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:03.53 |
304 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:05.31 |
251 |
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:05.70 |
149 |
2 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.53 |
421 |
3 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
9662AF |
AALBORG |
|
25m |
1:01.08 |
333 |
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
1:03.10 |
148 |
5 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.23 |
159 |
6 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:06.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|