Startliste for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
1:05.93 |
267 |
2 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.62 |
364 |
3 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:04.83 |
137 |
4 |
Marco Knudsen |
2003 |
0399AF |
GREVE |
|
25m |
1:05.29 |
441 |
5 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:05.66 |
498 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:06.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
552 |
1 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.26 |
88 |
2 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
25m |
1:03.93 |
506 |
3 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:03.23 |
299 |
4 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
1:03.78 |
513 |
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.07 |
15 |
6 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:04.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:02.84 |
361 |
2 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:02.51 |
519 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.67 |
393 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.18 |
236 |
5 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:02.70 |
173 |
6 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
537 |
1 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.06 |
215 |
2 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
58.86 |
10 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
25m |
57.04 |
518 |
4 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
57.41 |
7 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:00.31 |
172 |
6 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.02 |
415 |
2 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
58.13 |
481 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
55.69 |
469 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
25m |
57.38 |
141 |
5 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
59.49 |
11 |
6 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:00.93 |
107 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
57.74 |
509 |
3 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
BIRKERØD |
|
25m |
52.99 |
329 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
57.36 |
487 |
5 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
25m |
59.28 |
27 |
6 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
1:01.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|