Program för Polisen Head Summer Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:24 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
0 |
Aydin Sahifi |
2002 |
AF6702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
|
187 |
1 |
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
SALA SS |
|
50m |
2:00.97 |
609 |
2 |
Ludvig Timen |
2005 |
AP3106 |
SPIF SF |
|
25m |
1:51.84 |
220 |
3 |
Nathanael Alexandersson |
2006 |
AJ7706 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:47.77 |
136 |
4 |
Zacharias Sandström |
2007 |
AL7307 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:45.49 |
429 |
5 |
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:46.13 |
256 |
6 |
Japheth Shewa |
2007 |
AL1507 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:50.37 |
266 |
7 |
Rasmus Öst |
2007 |
AE3507 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:52.92 |
692 |
8 |
Aksel Wium Arneson |
2005 |
|
Bærum |
|
50m |
11:27.48 |
371 |
9 |
Otto Andersson |
2008 |
AG5308 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
470 |
0 |
Zartosht Kargar |
2005 |
AE1905 |
UPSALA S |
|
25m |
1:42.84 |
11 |
1 |
Gustav Bondensson |
2007 |
AD7307 |
FALUN |
|
25m |
1:42.70 |
449 |
2 |
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:42.20 |
414 |
3 |
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:41.19 |
48 |
4 |
Axel Pagard |
2006 |
AM1506 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:39.93 |
123 |
5 |
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:40.68 |
312 |
6 |
Albin Tetli |
2005 |
AR9705 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:41.56 |
307 |
7 |
Sixten Selander |
2006 |
AF3906 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:42.25 |
587 |
8 |
Oliver Hagberg |
2006 |
AO9906 |
SPIF SF |
|
25m |
1:42.71 |
267 |
9 |
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:43.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
459 |
0 |
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
UPSALA S |
|
25m |
1:38.71 |
437 |
1 |
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.06 |
525 |
2 |
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:33.91 |
631 |
3 |
Alexander Wang |
2006 |
|
SPEED |
|
50m |
1:33.31 |
241 |
4 |
Oscar Gustafson |
2005 |
AR6705 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.03 |
188 |
5 |
William Struwe |
2006 |
AE1306 |
SALA SS |
|
25m |
1:33.23 |
411 |
6 |
Oliver Haux |
2005 |
AR4705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.68 |
613 |
7 |
Justin Åkesson |
2006 |
AJ6106 |
SPIF SF |
|
25m |
1:35.14 |
483 |
8 |
Artur Norman |
2005 |
AL2705 |
UPSALA S |
|
25m |
1:38.13 |
44 |
9 |
Aston Horn |
2007 |
AM4907 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
1:39.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
0 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
25m |
1:29.60 |
705 |
1 |
Fredrick von Krogh |
2006 |
|
Bærum |
|
50m |
1:29.53 |
543 |
2 |
Neo Carlberg |
2005 |
AA8505 |
SS04 |
|
25m |
1:29.09 |
702 |
3 |
Martin Sørlie Nordquist |
2006 |
|
Bærum |
|
50m |
1:28.29 |
85 |
4 |
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.45 |
732 |
5 |
Patrick Haugland |
2004 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:27.74 |
703 |
6 |
Waldemar Riiser |
2007 |
|
Bærum |
|
50m |
1:28.79 |
356 |
7 |
Niklas Nygren |
2006 |
AL1106 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:29.43 |
693 |
8 |
Even Littorin Birkeland |
2006 |
|
Bærum |
|
50m |
1:29.57 |
33 |
9 |
Linus von Hofsten |
2006 |
AN6306 |
FALUN |
|
25m |
1:29.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
0 |
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:26.87 |
463 |
1 |
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.65 |
403 |
2 |
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.38 |
494 |
3 |
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
UPSALA S |
|
25m |
1:25.70 |
568 |
4 |
Malkolm Nömm |
2005 |
AT6905 |
SS04 |
|
50m |
1:25.31 |
621 |
5 |
Pedram Heydari |
2005 |
|
SPEED |
|
50m |
1:25.35 |
484 |
6 |
Ravi Parekh |
2005 |
AL7705 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.27 |
473 |
7 |
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
UPSALA S |
|
25m |
1:26.40 |
298 |
8 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:26.82 |
348 |
9 |
Moritz Karlsson |
2008 |
AC8908 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:26.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
0 |
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:24.88 |
81 |
1 |
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:24.23 |
162 |
2 |
Oscar Olofsson |
2006 |
AJ2106 |
S 77 |
|
25m |
1:23.73 |
135 |
3 |
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:23.30 |
379 |
4 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:22.54 |
704 |
5 |
Lukas Strande |
2006 |
|
Bærum |
|
50m |
1:22.80 |
238 |
6 |
Lucas Goulet |
2008 |
AB0708 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.72 |
113 |
7 |
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:23.92 |
536 |
8 |
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:24.87 |
736 |
9 |
Daniel Kristiansen |
2003 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:25.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
0 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
AT0304 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.54 |
671 |
1 |
Ivar Aigin Schanche Dalseng |
2006 |
|
Karasjok |
|
25m |
1:20.33 |
295 |
2 |
Spencer Karlström Huerta |
2004 |
AV5504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.77 |
627 |
3 |
Herman Røed |
2005 |
|
SPEED |
|
50m |
1:18.87 |
182 |
4 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:17.98 |
304 |
5 |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
AL2103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.22 |
461 |
6 |
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
UPSALA S |
|
25m |
1:19.19 |
497 |
7 |
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
UPSALA S |
|
25m |
1:19.95 |
409 |
8 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.74 |
721 |
9 |
Henning Soelberg |
2003 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:21.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
0 |
Adrian Hellberg |
2005 |
AJ3105 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:17.49 |
700 |
1 |
Kristian Klafstad |
2005 |
|
Bærum |
|
50m |
1:17.23 |
544 |
2 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
25m |
1:17.11 |
98 |
3 |
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:16.49 |
167 |
4 |
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
SALA SS |
|
25m |
1:15.69 |
29 |
5 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
1:16.22 |
345 |
6 |
Filip Hägglund |
2004 |
AV5304 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.80 |
537 |
7 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:17.22 |
428 |
8 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.26 |
363 |
9 |
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
680 |
0 |
Sebastian Mendez Johannessen |
2005 |
|
Bærum |
|
50m |
1:15.07 |
305 |
1 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.81 |
314 |
2 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.77 |
408 |
3 |
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.80 |
300 |
4 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:12.88 |
646 |
5 |
Johan Hjelseth Storstad |
2003 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:13.75 |
681 |
6 |
August Windel Stang |
2005 |
|
Bærum |
|
50m |
1:14.49 |
585 |
7 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:14.80 |
124 |
8 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:14.87 |
393 |
9 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
0 |
Elias Holst |
2002 |
AO9302 |
UPSALA S |
|
25m |
1:12.04 |
318 |
1 |
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:11.97 |
418 |
2 |
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.87 |
572 |
3 |
Nicholas Weis Shore |
2002 |
AY2102 |
SS04 |
|
25m |
1:11.60 |
488 |
4 |
Kevin Shiva |
2002 |
AB1102 |
UPSALA S |
|
25m |
1:09.84 |
655 |
5 |
Tobias Gilbu |
2002 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:10.85 |
515 |
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.80 |
441 |
7 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:11.90 |
738 |
8 |
Emil Mathias Sørensen |
2004 |
|
Skjetten |
|
50m |
1:12.03 |
225 |
9 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
640 |
0 |
Gard Fossmo Sundby |
2000 |
|
NORDLYS |
|
50m |
1:07.74 |
328 |
1 |
Alexis Camacho |
2001 |
AE5301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.48 |
713 |
2 |
Mathias Rike Holmann |
2004 |
|
Bærum |
|
50m |
1:04.13 |
297 |
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.24 |
102 |
4 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
54.76 |
583 |
5 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
57.60 |
716 |
6 |
Henrik Norheim |
2003 |
|
Bærum |
|
50m |
1:03.19 |
199 |
7 |
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
SKURU IK |
|
25m |
1:04.73 |
404 |
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:06.39 |
60 |
9 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
14:24 |
|