Program för Swedish Swim Games 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1 Saturday 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Arrangör: |
Väsby SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Breaststroke Men
|
Heat 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
1 |
|
Victor Karell |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:47.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
SPIF SF |
2:35.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
HSS |
2:26.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Tor Leander |
1999 |
SK NEPTUN |
2:12.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Anton Dahlgren |
1999 |
KUNGSBACKA |
2:24.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
6 |
|
Simon Seel |
2003 |
TÄBY SIM |
2:31.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
7 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
SS04 |
2:41.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Breaststroke Men |
Heat 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
1 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
SPIF SF |
2:45.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
VÄSBY SS |
2:35.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Richard Ekholm |
2002 |
KUNGSBACKA |
2:25.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
SK NEPTUN |
2:11.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
5 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
SÖDERTÖRN |
2:23.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
SS04 |
2:27.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
7 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
TÄBY SIM |
2:39.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
8 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
SS04 |
2:50.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Breaststroke Men |
Heat 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
1 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
2:42.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
TÄBY SIM |
2:34.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
|
Bartosz Bryg |
2004 |
SMS Kraków |
2:25.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
SK NEPTUN |
2:10.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
5 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:19.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Pyry Nurminen |
2001 |
HSS |
2:26.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
2:36.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
8 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
2:47.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 09:40:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|