Startliste for Swedish Swim Games 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vilundabadet |
Väsby SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
25m |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Johannes Skagius |
Simklubben Neptun |
1995 |
AH8595 |
25m |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
3 |
26 |
|
Tor Leander |
Simklubben Neptun |
1999 |
AA5999 |
25m |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
4 |
80 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
25m |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
25m |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Filip Antlöv |
Södertörns Simsällskap |
1998 |
AE5998 |
25m |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
7 |
11 |
|
Anton Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AM4999 |
25m |
2:24.57 |
|
|
|
|
|
8 |
224 |
|
Bartosz Bryg |
SMS Kraków |
2004 |
|
25m |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
15 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
25m |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
10 |
185 |
|
Davin Lindholm |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B010 |
25m |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
11 |
186 |
|
Pyry Nurminen |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A673 |
25m |
2:26.97 |
|
|
|
|
|
12 |
163 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
25m |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
13 |
104 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
25m |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
14 |
100 |
|
Alexander Bergström |
Täby Sim |
2002 |
AP2502 |
25m |
2:34.12 |
|
|
|
|
|
15 |
147 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
25m |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
16 |
172 |
|
Esbjörn Ohlsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1996 |
AL5196 |
25m |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
17 |
175 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
25m |
2:36.06 |
|
|
|
|
|
18 |
103 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:39.39 |
|
|
|
|
|
19 |
166 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:41.34 |
|
|
|
|
|
20 |
128 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
21 |
177 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
50m |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
22 |
39 |
|
Victor Karell |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AF7103 |
25m |
2:47.61 |
|
|
|
|
|
23 |
115 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
25m |
2:47.83 |
|
|
|
|
|
24 |
164 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
25m |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-25 14:30:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
|
|
|
|