Program for UGP 1 2018-2019, Sjöbo
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
242 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
25m |
1:06.19 |
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Joaquin Diaz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH4101 |
25m |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
59 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
25m |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
4 |
176 |
|
Fredrik Nilsson |
SK Triton |
2002 |
AA8302 |
25m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Sebastian Mickelsson |
SK Triton |
2001 |
AM0501 |
25m |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
25m |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
25m |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
8 |
89 |
|
Alexander Kulagowski |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25m |
1:14.97 |
|
|
|
2002 |
AV3502 |
|
|
|
|
9 |
92 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
25m |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
10 |
304 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
84 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
25m |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
12 |
86 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
25m |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
25m |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
25m |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
16 |
212 |
|
Philip Primetta |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
1:19.22 |
|
|
|
2002 |
AF8502 |
|
|
|
|
17 |
70 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
18 |
285 |
|
Gabriel Olsson |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:23.66 |
|
|
|
2002 |
AM8902 |
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Vincent Tran |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AK6504 |
25m |
1:23.70 |
|
|
|
|
|
21 |
292 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
25m |
1:26.26 |
|
|
|
|
|
23 |
318 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
24 |
289 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
Föreningen Trelleborg Sim |
2005 |
AD8905 |
25m |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
25 |
249 |
|
Axel Björnsson |
Ystads Simsällskap |
2005 |
AF8105 |
25m |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
26 |
310 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
27 |
319 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:40.40 |
|
|
|
2006 |
AN5706 |
|
|
|
|
28 |
314 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
25m |
1:43.42 |
|
|
|
|
|
29 |
219 |
|
Petter Jörud |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AN9903 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
62 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-10 21:44:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|