Program för Färsingadoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 5 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 85, 100m Bröstsim Damer 15-99
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Hyrmaskiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
2 |
|
Moa Fagerström |
2003 |
SK STIMMET |
1:40.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
3 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
1:39.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
4 |
|
Ebba Davidsson |
2003 |
FALKENBERG |
1:36.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
5 |
|
Rebecca Andersen |
2003 |
RØNNE |
1:38.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Cazzandra Lindblad |
2003 |
SK LAXEN |
1:39.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
7 |
|
Astrid Nyblom |
2002 |
KARLSKRONA |
1:41.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 85, 100m Bröstsim Damer 15-99 |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
1 |
|
Maja Feldhusen |
2003 |
FALKENBERG |
1:35.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
Emma Bontidean |
2003 |
POSEIDON |
1:31.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
681 |
3 |
|
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
HELSINGE |
1:30.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
4 |
|
Tove Lindén |
2002 |
KARLSKRONA |
1:29.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Aurora Nilsson |
2002 |
KARLSKRONA |
1:30.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Alexandra Petersen |
2003 |
SS DELFIN |
1:30.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
7 |
|
Madeleine Thornsen |
2001 |
KORSØR |
1:34.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
8 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
SJÖBO SS |
1:35.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 85, 100m Bröstsim Damer 15-99 |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
1 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
SJÖBO SS |
1:27.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
2 |
|
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK STIMMET |
1:26.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Boel Bergquist |
2003 |
POSEIDON |
1:20.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
4 |
|
Disa Gladher |
2002 |
KARLSKRONA |
1:17.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
5 |
|
Tova Nilsson |
2002 |
S 71 |
1:19.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
KARLSKRONA |
1:25.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
7 |
|
Alma Lindberg |
2002 |
POSEIDON |
1:27.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
8 |
|
Ditte Oredsson |
2003 |
POSEIDON |
1:27.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 85, 100m Bröstsim Damer 15-99 |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
1 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK TRITON |
1:17.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
352 |
2 |
|
Sofia Stålnacke |
2001 |
SJÖBO SS |
1:16.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
3 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
POSEIDON |
1:11.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT CPH-MK |
1:06.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
POSEIDON |
1:11.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
6 |
|
Olga Schubert |
2000 |
SJÖBO SS |
1:15.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
7 |
|
Mary Lagoguez |
2001 |
POSEIDON |
1:16.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
8 |
|
Thea Dahlqvist |
2003 |
SK HAJEN |
1:17.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-17 13:50:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|