Program för UGP4 2016, Norrtälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
08:49 |
|
|
Arrangör |
Norrtälje SK & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
Hussain Bostani |
2000 |
BA7100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
104 |
4 |
Samuel Nilsson |
2003 |
AR9703 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:53.21 |
21 |
5 |
Dennis de Oliveira |
2003 |
AY9503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
IFK SÅ |
|
25m |
1:52.57 |
37 |
3 |
Isak Widstrand |
2004 |
AA1113 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:47.33 |
190 |
4 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:42.95 |
96 |
5 |
Dimitris Ladis |
2003 |
AS4503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:45.37 |
18 |
6 |
Johannes Barkarö |
2004 |
AI7904 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:48.14 |
256 |
7 |
John Ström |
2004 |
AQ9704 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:52.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Oskar Käll |
2002 |
AS9902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:40.35 |
98 |
2 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.21 |
46 |
3 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:35.81 |
203 |
4 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:35.46 |
85 |
5 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:35.49 |
289 |
6 |
Daniel Parsa |
2003 |
al8503 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:37.51 |
178 |
7 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:38.99 |
189 |
8 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:40.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:33.85 |
67 |
2 |
Elias Säfström |
2002 |
AP5102 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:32.66 |
70 |
3 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.27 |
284 |
4 |
Adam Söderqvist |
2000 |
AF9100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:30.18 |
161 |
5 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.06 |
12 |
6 |
Frej-Oskar Wikström |
1999 |
99B272 |
IFK SÅ |
|
50m |
1:31.55 |
274 |
7 |
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
AU3901 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:33.29 |
93 |
8 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:34.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.47 |
131 |
2 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.27 |
248 |
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.61 |
121 |
4 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.41 |
113 |
5 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.01 |
56 |
6 |
Viktor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:24.69 |
224 |
7 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:25.34 |
100 |
8 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:21.79 |
247 |
2 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.59 |
202 |
3 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.72 |
5 |
4 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFK SÅ |
|
25m |
1:16.96 |
103 |
5 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.38 |
250 |
6 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.38 |
76 |
7 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.22 |
156 |
8 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
1:21.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:14.79 |
258 |
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:13.56 |
245 |
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.94 |
118 |
4 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.28 |
137 |
5 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
1:10.23 |
105 |
6 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.96 |
128 |
7 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.28 |
129 |
8 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.84 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
08:49 |
|