Program för Sydsim Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
19:54 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Damer |
Finaler (17) |
Sponsor: Burlövs kommun |
|
Beräknad start 11:56 |
Heat 1 (17) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
Marjana Skans |
2002 |
BW3802 |
MKK |
|
50m |
|
96 |
4 |
Angelica Böhme |
2003 |
AR3603 |
SS IDEN |
|
50m |
|
242 |
5 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
50m |
|
305 |
2 |
Thea Söderstjärna |
2003 |
AT2403 |
POSEIDON |
|
50m |
3:17.51 |
84 |
3 |
Ellinor Stenhård |
2002 |
AV8402 |
HS |
|
50m |
3:10.78 |
291 |
4 |
Sabina Nilbecker |
2004 |
AR3804 |
POSEIDON |
|
50m |
3:09.12 |
419 |
5 |
Nora Öhlin |
2000 |
BR1400 |
SK TRITON |
|
50m |
3:10.53 |
102 |
6 |
My Morin |
2001 |
AK3401 |
SS IDEN |
|
50m |
3:15.94 |
210 |
7 |
Emma Mattsson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
50m |
3:02.35 |
423 |
2 |
Mila Lamminsaari |
2003 |
BN3603 |
TYRINGE SS |
|
50m |
2:55.43 |
277 |
3 |
Elma Kjellin |
2003 |
AT5203 |
POSEIDON |
|
50m |
2:53.95 |
29 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:53.07 |
413 |
5 |
Emilia Stålhammar |
2001 |
BD7601 |
SK TRITON |
|
50m |
2:53.85 |
409 |
6 |
Matilda Schmidt |
2002 |
AO4402 |
SK TRITON |
|
50m |
2:54.38 |
264 |
7 |
Matilda Hansson |
2002 |
BC2202 |
POSEIDON |
|
50m |
3:02.22 |
253 |
8 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
50m |
3:03.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:45.47 |
269 |
2 |
Siri Hägg |
2002 |
BA0202 |
POSEIDON |
|
50m |
2:43.88 |
167 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
2:41.60 |
246 |
4 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
2:39.78 |
28 |
5 |
Tilde Thorsson |
2003 |
AL6203 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:41.55 |
255 |
6 |
Matilda Carlberg |
2002 |
AX6402 |
POSEIDON |
|
50m |
2:43.65 |
187 |
7 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
2:45.23 |
274 |
8 |
Vanessa Johansson |
2006 |
AA4606 |
POSEIDON |
|
50m |
2:49.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
404 |
1 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
50m |
2:39.39 |
149 |
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:39.11 |
243 |
3 |
Isabelle Bengtsson |
2002 |
AV1802 |
POSEIDON |
|
50m |
2:37.89 |
424 |
4 |
Wilma Carlsson |
2000 |
AV0600 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:37.73 |
125 |
5 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:37.87 |
200 |
6 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
50m |
2:38.28 |
165 |
7 |
Amanda Önnestam |
2001 |
AM2401 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:39.39 |
387 |
8 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
50m |
2:39.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
Anna Berisha |
2001 |
AY1401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:35.92 |
57 |
2 |
Sofia Juliusson |
2002 |
AT3802 |
HS |
|
50m |
2:34.39 |
124 |
3 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
BK5200 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:34.06 |
215 |
4 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
2:33.20 |
68 |
5 |
Julise Llupa |
2002 |
AO7602 |
HS |
|
50m |
2:33.34 |
36 |
6 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
50m |
2:34.11 |
173 |
7 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
2:34.80 |
344 |
8 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:37.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
50m |
2:33.08 |
261 |
2 |
Serena Gravrogk-Linde |
2000 |
AM8600 |
POSEIDON |
|
50m |
2:32.49 |
417 |
3 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK TRITON |
|
50m |
2:31.50 |
383 |
4 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
50m |
2:30.98 |
371 |
5 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:31.30 |
456 |
6 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:32.17 |
98 |
7 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
50m |
2:32.92 |
382 |
8 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
50m |
2:33.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
362 |
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:29.03 |
174 |
2 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
50m |
2:28.92 |
430 |
3 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:28.62 |
339 |
4 |
Emma Cerutti |
2002 |
AI9402 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:28.16 |
75 |
5 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
50m |
2:28.54 |
217 |
6 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
2:28.91 |
275 |
7 |
Noemi Karlsson |
2001 |
BQ5801 |
POSEIDON |
|
50m |
2:28.98 |
422 |
8 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
TYRINGE SS |
|
50m |
2:29.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
432 |
1 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:27.89 |
48 |
2 |
Annika Gren |
1999 |
BL2499 |
HS |
|
50m |
2:27.63 |
107 |
3 |
Moa Törneman |
2001 |
AN6401 |
SS IDEN |
|
50m |
2:27.45 |
306 |
4 |
Linn Tufvesson |
2001 |
AT5201 |
POSEIDON |
|
50m |
2:27.31 |
212 |
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:27.45 |
379 |
6 |
Tilda Vesterlund Kocsis |
1999 |
AW4699 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:27.46 |
468 |
7 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
50m |
2:27.86 |
116 |
8 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:28.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
233 |
1 |
Olivia Torres |
1999 |
BL9299 |
MKK |
|
50m |
2:27.05 |
425 |
2 |
Klara Flodmark |
2001 |
AE4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:26.40 |
479 |
3 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
2:26.11 |
90 |
4 |
Amanda Trägårdh |
2001 |
BL3201 |
HS |
|
50m |
2:24.70 |
141 |
5 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:25.31 |
458 |
6 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
50m |
2:26.22 |
420 |
7 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
TYRINGE SS |
|
50m |
2:26.87 |
396 |
8 |
Thea Lindström |
2000 |
AF9600 |
SK TRITON |
|
50m |
2:27.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
58 |
1 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
2:24.50 |
59 |
2 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
50m |
2:23.97 |
330 |
3 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:23.92 |
433 |
4 |
Ellen Thunberg |
2001 |
BC7401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:23.10 |
117 |
5 |
Gabriella Henriksson |
2000 |
AS8400 |
KLIPPAN |
|
50m |
2:23.22 |
202 |
6 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
50m |
2:23.94 |
278 |
7 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
50m |
2:24.14 |
164 |
8 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:24.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
480 |
1 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:22.64 |
64 |
2 |
Emmie Lennberger |
2000 |
AN7200 |
HS |
|
50m |
2:20.22 |
3 |
3 |
Josefin Nilsson |
1999 |
AK4899 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:19.53 |
88 |
4 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
50m |
2:18.40 |
126 |
5 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:19.29 |
250 |
6 |
Anna Björnberg |
1992 |
BB4892 |
POSEIDON |
|
50m |
2:20.17 |
35 |
7 |
Josefine Arvidsson |
2001 |
AN7801 |
HS |
|
50m |
2:21.81 |
252 |
8 |
Annamaria Bontidean |
2000 |
BA0200 |
POSEIDON |
|
50m |
2:22.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
368 |
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:17.78 |
452 |
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
2:17.09 |
438 |
3 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:16.44 |
411 |
4 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
SK TRITON |
|
50m |
2:16.18 |
391 |
5 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
AH3699 |
SK TRITON |
|
50m |
2:16.20 |
157 |
6 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:16.77 |
78 |
7 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
2:17.64 |
137 |
8 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:18.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
442 |
1 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:15.69 |
365 |
2 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
AH8895 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:15.41 |
402 |
3 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
50m |
2:15.24 |
350 |
4 |
My Grewell |
1998 |
BE2698 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:13.29 |
357 |
5 |
Johanna Holmberg |
1993 |
BH9693 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:14.97 |
289 |
6 |
Elin Moberg |
1999 |
AU2699 |
POSEIDON |
|
50m |
2:15.37 |
49 |
7 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
2:15.44 |
103 |
8 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
50m |
2:15.70 |
|
|
Heat 15 (17) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
50m |
2:22.70 |
24 |
2 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:21.52 |
478 |
3 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
2:18.50 |
483 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
2:13.27 |
211 |
5 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
AI5202 |
MKK |
|
50m |
2:14.91 |
178 |
6 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
2:21.23 |
193 |
7 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:21.59 |
170 |
8 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
2:23.97 |
|
|
Heat 16 (17) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
454 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
2:12.85 |
50 |
2 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
50m |
2:10.17 |
7 |
3 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:09.42 |
69 |
4 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
2:09.30 |
449 |
5 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
2:09.34 |
486 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:09.85 |
466 |
7 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
2:10.64 |
144 |
8 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:15.30 |
|
|
Heat 17 (17) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
358 |
1 |
Malin Johansson |
1997 |
AL0497 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:12.44 |
143 |
2 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:11.73 |
481 |
3 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:07.89 |
386 |
4 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
2:03.17 |
460 |
5 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
2:04.72 |
355 |
6 |
Sofia Heimsten |
1997 |
AT8697 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:09.65 |
185 |
7 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
2:12.28 |
133 |
8 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:12.85 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
14 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:54 |
|