Program för Sydsim Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
13 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:43 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 maj 2016 |
|
|
|
|
Gren 1, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: DB SCHENKER |
|
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
Felicia Sjöström |
2002 |
BU9402 |
MKK |
|
50m |
|
331 |
4 |
Alexandra Skogberg |
2003 |
BE4203 |
SK RAN |
|
50m |
2:18.43 |
308 |
5 |
Elsa Wester |
2006 |
AS4606 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
242 |
1 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
50m |
1:59.28 |
319 |
2 |
Elin Edlund |
2003 |
AS5203 |
SK RAN |
|
50m |
1:55.74 |
325 |
3 |
Linnea Nimander |
2002 |
BQ8802 |
SK RAN |
|
50m |
1:46.88 |
320 |
4 |
Sofia Hansen |
2002 |
BK1602 |
SK RAN |
|
50m |
1:44.99 |
292 |
5 |
Ida Nordberg |
2006 |
AB4406 |
POSEIDON |
|
50m |
1:45.07 |
277 |
6 |
Elma Kjellin |
2003 |
AT5203 |
POSEIDON |
|
50m |
1:50.29 |
314 |
7 |
Sophia Andrén |
2004 |
AO1804 |
SK RAN |
|
50m |
1:57.22 |
317 |
8 |
Ivana Dzudovic |
2004 |
AO2804 |
SK RAN |
|
50m |
1:59.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Hanna Schulze |
2002 |
AW2602 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:44.64 |
369 |
2 |
Mila Nölev |
2002 |
BH0402 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:44.20 |
231 |
3 |
Julia Szekely |
2002 |
BA1802 |
MKK |
|
50m |
1:43.78 |
29 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:42.67 |
217 |
5 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
1:42.84 |
304 |
6 |
Emelie Stridh |
2004 |
AW3404 |
POSEIDON |
|
50m |
1:44.06 |
274 |
7 |
Vanessa Johansson |
2006 |
AA4606 |
POSEIDON |
|
50m |
1:44.29 |
200 |
8 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
50m |
1:44.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
419 |
1 |
Nora Öhlin |
2000 |
BR1400 |
SK TRITON |
|
50m |
1:42.12 |
235 |
2 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
50m |
1:40.91 |
318 |
3 |
Sofia Dzudovic |
2003 |
BE1203 |
SK RAN |
|
50m |
1:40.79 |
167 |
4 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
50m |
1:39.54 |
94 |
5 |
Victoria Vulic |
2002 |
BH8402 |
HS |
|
50m |
1:39.62 |
210 |
6 |
Emma Mattsson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
1:40.87 |
423 |
7 |
Mila Lamminsaari |
2003 |
BN3603 |
TYRINGE SS |
|
50m |
1:41.26 |
323 |
8 |
Embla Luani |
2002 |
AQ8402 |
SK RAN |
|
50m |
1:42.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
22 |
1 |
Alma Mårtensson |
2004 |
AD6604 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:38.67 |
367 |
2 |
Michelle Napierski |
2001 |
BN4801 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:37.85 |
285 |
3 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
50m |
1:37.24 |
147 |
4 |
Milla Andersson |
2003 |
AX4203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:37.03 |
336 |
5 |
Anna Berisha |
2001 |
AY1401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:37.06 |
26 |
6 |
Lova Persson |
2004 |
AD7604 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:37.44 |
13 |
7 |
Linnea Dolmark |
2002 |
AO0602 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:38.17 |
253 |
8 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
50m |
1:38.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
50m |
1:35.31 |
99 |
2 |
Elin Hansen |
2000 |
AV6600 |
SS IDEN |
|
50m |
1:34.08 |
425 |
3 |
Klara Flodmark |
2001 |
AE4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:33.00 |
187 |
4 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
1:32.80 |
412 |
5 |
Julia Stenström |
2002 |
AO5402 |
SK TRITON |
|
50m |
1:32.92 |
392 |
6 |
Felicia Jartelius |
2001 |
AS6601 |
SK TRITON |
|
50m |
1:33.91 |
282 |
7 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
50m |
1:34.18 |
408 |
8 |
Malin Pålsson |
2002 |
AO6402 |
SK TRITON |
|
50m |
1:35.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Olivia Pantzar |
2004 |
AG5404 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:31.87 |
153 |
2 |
Hanne Husby |
2004 |
AF5804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:30.96 |
246 |
3 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
50m |
1:30.47 |
124 |
4 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
BK5200 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:30.11 |
19 |
5 |
Julia Larsson |
2002 |
AI6602 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:30.17 |
424 |
6 |
Wilma Carlsson |
2000 |
AV0600 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:30.81 |
106 |
7 |
Anna Twedberg |
2003 |
AR4203 |
SS IDEN |
|
50m |
1:31.29 |
173 |
8 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
1:32.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
429 |
1 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:29.87 |
48 |
2 |
Annika Gren |
1999 |
BL2499 |
HS |
|
50m |
1:29.65 |
344 |
3 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:29.38 |
39 |
4 |
Emilia Cokalic |
2002 |
AO8602 |
HS |
|
50m |
1:29.04 |
421 |
5 |
Thea Aronsson |
2000 |
AS6400 |
TYRINGE SS |
|
50m |
1:29.32 |
162 |
6 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:29.40 |
472 |
7 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:29.75 |
396 |
8 |
Thea Lindström |
2000 |
AF9600 |
SK TRITON |
|
50m |
1:30.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
50m |
1:28.11 |
155 |
2 |
Saga Miderbäck |
2000 |
AR9400 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:27.48 |
116 |
3 |
Alice Bengtsson |
2000 |
AM0200 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:27.22 |
448 |
4 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
1:25.72 |
12 |
5 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:26.39 |
6 |
6 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
1:27.35 |
119 |
7 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
50m |
1:28.10 |
383 |
8 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
50m |
1:28.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
445 |
1 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:25.18 |
212 |
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
1:24.94 |
59 |
3 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
50m |
1:23.79 |
161 |
4 |
Olivia Skog |
2002 |
AI1602 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:23.30 |
469 |
5 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
1:23.72 |
34 |
6 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
50m |
1:24.57 |
137 |
7 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:25.06 |
454 |
8 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
1:25.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
50m |
1:22.98 |
197 |
2 |
Kristina Kulcsar |
2001 |
AY7801 |
MKK |
|
50m |
1:22.11 |
272 |
3 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:20.42 |
44 |
4 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
50m |
1:19.46 |
75 |
5 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
50m |
1:19.86 |
350 |
6 |
My Grewell |
1998 |
BE2698 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:21.47 |
11 |
7 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:22.61 |
432 |
8 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:23.08 |
|
|
Heat 12 (14) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:21.64 |
61 |
2 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
50m |
1:18.46 |
266 |
3 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
50m |
1:18.11 |
457 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
1:13.68 |
36 |
5 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
50m |
1:16.34 |
115 |
6 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:18.17 |
170 |
7 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
1:19.12 |
450 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:22.17 |
|
|
Heat 13 (14) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.28 |
78 |
2 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
1:15.73 |
63 |
3 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
HS |
|
50m |
1:14.74 |
54 |
4 |
Daniella Horvath |
2001 |
AO9601 |
HS |
|
50m |
1:14.60 |
69 |
5 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
1:14.61 |
446 |
6 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
1:15.39 |
480 |
7 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:17.55 |
442 |
8 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:19.39 |
|
|
Heat 14 (14) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
347 |
1 |
Vilma Flodfält |
1999 |
AF9499 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:20.64 |
143 |
2 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:16.76 |
380 |
3 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
1:15.49 |
244 |
4 |
Olivia Berglund |
1998 |
AR9898 |
POSEIDON |
|
50m |
1:12.56 |
416 |
5 |
Lina Wingren |
1996 |
AQ7896 |
SK TRITON |
|
50m |
1:13.37 |
158 |
6 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:16.16 |
126 |
7 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:18.40 |
402 |
8 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
50m |
1:20.66 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:43 |
|