Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:52 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Indledende (9) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
Anna Louise Elmgreen |
2001 |
0176AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
42.35 |
360 |
3 |
Rebekka Windahl |
2001 |
0158AM |
HVIDOVRE |
|
50m |
36.78 |
547 |
4 |
Nikoline Victoria Sass |
1999 |
9914AR |
SOLRØD |
|
50m |
40.67 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
34.57 |
473 |
2 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
34.29 |
77 |
3 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
50m |
33.35 |
372 |
4 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
50m |
34.18 |
478 |
5 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
50m |
34.42 |
248 |
6 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.17 |
474 |
2 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
32.87 |
188 |
3 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
32.74 |
371 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
LYNGBY |
|
50m |
32.82 |
12 |
5 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
32.95 |
479 |
6 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
33.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
497 |
1 |
Emmy Jonsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
32.58 |
184 |
2 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HELSINGØR |
|
50m |
32.29 |
321 |
3 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.28 |
328 |
4 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.29 |
367 |
5 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
32.51 |
80 |
6 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
32.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.20 |
392 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
32.14 |
339 |
3 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.06 |
480 |
4 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
50m |
32.14 |
143 |
5 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
32.16 |
528 |
6 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
32.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
31.84 |
439 |
2 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
31.68 |
495 |
3 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
31.40 |
485 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
31.52 |
128 |
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
31.71 |
347 |
6 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
31.10 |
512 |
2 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
30.29 |
390 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
28.94 |
358 |
4 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.02 |
382 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
30.65 |
369 |
6 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
31.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
31.00 |
129 |
2 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
30.08 |
145 |
3 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
28.86 |
502 |
4 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
30.00 |
132 |
5 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
30.56 |
381 |
6 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
31.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.73 |
396 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
30.03 |
398 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
28.84 |
403 |
4 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
29.79 |
182 |
5 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
30.47 |
342 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.23 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
29 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:52 |
|