Program for Handelsbanken Farum Cup 2016
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 117
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger |
Finaler (10) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
434 |
2 |
Anna Møller |
2007 |
|
RINGSTED |
|
50m |
1:10.00 |
435 |
3 |
Cecilie Møller |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:00.56 |
455 |
4 |
Line Stærmose |
2006 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:09.36 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
58.89 |
337 |
2 |
Gaia Kruse |
2005 |
0584AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
56.16 |
413 |
3 |
Rose Dysted |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
54.57 |
313 |
4 |
Caroline N.r. Søndergaard |
2004 |
0462AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
55.84 |
258 |
5 |
Ella Nikoline Borg |
2005 |
0504AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
56.27 |
269 |
6 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
25m |
59.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
244 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.87 |
302 |
2 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
51.31 |
554 |
3 |
Lára Jakobína Gunnarsdóttir |
2003 |
020203-2770 |
AKRANESS |
|
50m |
48.82 |
298 |
4 |
Sofie Boas Olsen |
2006 |
0696AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
50.00 |
446 |
5 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
52.30 |
294 |
6 |
Victoria Haslund Mourier |
2007 |
0704AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
53.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
48.49 |
530 |
2 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
0354AV |
SØLLERØD |
|
25m |
47.51 |
280 |
3 |
Emilia van Wyk B. Jensen |
2004 |
0458AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
47.10 |
335 |
4 |
Amalie Jensen |
2005 |
0594AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
47.15 |
268 |
5 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
47.76 |
270 |
6 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HØRSHOLM |
|
25m |
48.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
46.50 |
295 |
2 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
46.15 |
561 |
3 |
Erna Þórarinsdóttir |
2004 |
220404-3150 |
AKRANESS |
|
50m |
44.92 |
453 |
4 |
Frederikke Steffensen |
2005 |
0556AN |
RINGSTED |
|
50m |
45.00 |
548 |
5 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
|
SOLRØD |
|
25m |
46.26 |
354 |
6 |
Filippa Jasmia Skikkild |
2005 |
0508AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
46.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
44.72 |
272 |
2 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
43.59 |
15 |
3 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
25m |
43.01 |
291 |
4 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
43.09 |
325 |
5 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
44.44 |
296 |
6 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
44.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
42.18 |
306 |
2 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
40.95 |
147 |
3 |
Laura Balbi |
2003 |
0304AY |
HELSINGE |
|
25m |
39.83 |
323 |
4 |
Emma Bruhn |
2003 |
0334AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
40.41 |
320 |
5 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
41.53 |
10 |
6 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
42.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.28 |
46 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
38.56 |
254 |
3 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.57 |
555 |
4 |
Sóldís Ninja Helgadóttir |
2003 |
060103-2160 |
AKRANESS |
|
50m |
38.05 |
281 |
5 |
Mathilde Vangkilde Jensen |
2002 |
0208AR |
HØRSHOLM |
|
25m |
39.19 |
250 |
6 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
39.76 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
41.60 |
336 |
2 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
39.90 |
238 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.98 |
99 |
4 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
37.94 |
344 |
5 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
40.30 |
553 |
6 |
Aníta Sól Gunnarsdóttir |
2004 |
200304-2840 |
AKRANESS |
|
50m |
41.68 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2002-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
36.43 |
534 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
35.78 |
499 |
3 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
31.92 |
401 |
4 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
32.12 |
38 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.34 |
37 |
6 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|