Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 115
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Piger |
Finaler (13) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
56.85 |
560 |
3 |
Ingveldur Ósk Sigurðardóttir |
2004 |
170604-2880 |
AKRANESS |
|
50m |
56.70 |
440 |
4 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
56.76 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
407 |
2 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
54.04 |
83 |
3 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
52.78 |
408 |
4 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
53.74 |
441 |
5 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
54.46 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
346 |
1 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
50.10 |
175 |
2 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
25m |
49.91 |
288 |
3 |
Laura Købke |
2005 |
0584AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
48.22 |
84 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
48.50 |
260 |
5 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
50.00 |
548 |
6 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
|
SOLRØD |
|
25m |
51.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
45.98 |
120 |
2 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
45.41 |
252 |
3 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
44.39 |
523 |
4 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
50m |
45.04 |
249 |
5 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.62 |
325 |
6 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
47.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
41.64 |
545 |
2 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
25m |
41.46 |
234 |
3 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
40.77 |
15 |
4 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
25m |
40.93 |
259 |
5 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
41.50 |
251 |
6 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
43.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
40.21 |
535 |
2 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
39.52 |
243 |
3 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
39.41 |
515 |
4 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
39.41 |
462 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
39.92 |
513 |
6 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
40.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
25m |
39.22 |
125 |
2 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
39.03 |
550 |
3 |
Hekla María Arnardóttir |
2003 |
1001033540 |
AKRANESS |
|
50m |
39.01 |
293 |
4 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
39.01 |
532 |
5 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
39.04 |
176 |
6 |
Katrine Voss Thorsen |
2002 |
0202AZ |
HELSINGE |
|
25m |
39.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
552 |
1 |
Ngozi Jóhanna Eze |
2003 |
280403-3180 |
AKRANESS |
|
50m |
38.45 |
524 |
2 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
38.38 |
5 |
3 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
37.99 |
115 |
4 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
38.03 |
111 |
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
38.40 |
153 |
6 |
Katrine S. Frederiksen |
2002 |
0278AC |
HELSINGE |
|
25m |
38.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
37.72 |
461 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
37.43 |
331 |
3 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
37.07 |
6 |
4 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
25m |
37.37 |
310 |
5 |
Sofie Slotved |
2002 |
0282AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
37.52 |
314 |
6 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
37.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
35.84 |
160 |
2 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
25m |
35.49 |
82 |
3 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
35.00 |
254 |
4 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.08 |
47 |
5 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.79 |
317 |
6 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
25m |
36.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.56 |
393 |
2 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
33.66 |
96 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
32.04 |
240 |
4 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
32.51 |
275 |
5 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
34.24 |
274 |
6 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
34.99 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
36.39 |
100 |
2 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
34.35 |
98 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
31.83 |
225 |
4 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
32.62 |
526 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
36.07 |
261 |
6 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
37.28 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 2002-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
31.90 |
391 |
2 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
30.86 |
114 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
30.44 |
41 |
4 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.66 |
113 |
5 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
25m |
31.26 |
49 |
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|