Program for Handelsbanken Farum Cup 2016
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 104
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge |
Finaler (6) |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 29,50 2012-04-29 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
556 |
2 |
Þórarinn Helgason |
2004 |
021104-2720 |
AKRANESS |
|
50m |
1:06.85 |
544 |
3 |
Thor Bjørn Skinne |
2003 |
|
SOLRØD |
|
25m |
1:02.97 |
282 |
4 |
Christian Johannessen |
2007 |
0749AA |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:04.46 |
420 |
5 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.37 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
557 |
1 |
Alexander Logi Jónsson |
2004 |
171104-3270 |
AKRANESS |
|
50m |
58.33 |
362 |
2 |
Johan Rothaus Ølykke |
2004 |
0471AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
56.46 |
161 |
3 |
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
0513AE |
HELSINGE |
|
25m |
53.88 |
338 |
4 |
Kasper Kusk |
2003 |
0327AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
54.77 |
412 |
5 |
Felix Diem |
2005 |
0541AH |
RINGSTED |
|
25m |
58.25 |
35 |
6 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
52.11 |
165 |
2 |
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
0691AE |
HELSINGE |
|
25m |
50.99 |
327 |
3 |
Tor Ejrnæs |
2002 |
0209AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
46.72 |
103 |
4 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
25m |
49.89 |
333 |
5 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
51.43 |
245 |
6 |
Rasmus Mortensen |
2004 |
0453AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.84 |
377 |
2 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
39.54 |
531 |
3 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
38.14 |
533 |
4 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
38.58 |
386 |
5 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
40.76 |
299 |
6 |
Joachim Lanzky Otto |
2001 |
0117AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
45.14 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2003-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Penghao Ji |
2003 |
0311AK |
GENTOFTE |
|
25m |
46.95 |
117 |
2 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
25m |
45.50 |
236 |
3 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
42.22 |
518 |
4 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
45.34 |
349 |
5 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
46.82 |
353 |
6 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
49.05 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.92 |
458 |
2 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
34.34 |
375 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
33.60 |
385 |
4 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
33.64 |
511 |
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
35.09 |
380 |
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
37.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|