Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 1600
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 18:12 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
2 |
Mads Baltzer |
2002 |
0251AG |
GREVE |
|
25m |
1:33.99 |
158 |
3 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:25.46 |
40 |
4 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:24.89 |
230 |
5 |
Magnus Christensen |
2002 |
0287AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.39 |
410 |
6 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.77 |
262 |
7 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:34.62 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.00 |
165 |
2 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
1:18.64 |
157 |
3 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:15.75 |
162 |
4 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
1:14.11 |
254 |
5 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.90 |
71 |
6 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.84 |
358 |
7 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.83 |
294 |
8 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.40 |
51 |
2 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.90 |
351 |
3 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.80 |
38 |
4 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
1:11.53 |
144 |
5 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
1:12.04 |
95 |
6 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.89 |
242 |
7 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.98 |
26 |
8 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
1:14.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
353 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:10.78 |
328 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.53 |
324 |
3 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.15 |
216 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.29 |
77 |
5 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.03 |
257 |
6 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:10.18 |
253 |
7 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.59 |
406 |
8 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:10.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:07.44 |
314 |
2 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
1:07.41 |
389 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
1:06.71 |
348 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:06.09 |
234 |
5 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.59 |
154 |
6 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:06.94 |
397 |
7 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
1:07.43 |
173 |
8 |
Alfred Klarskov |
2002 |
0291AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
1:05.46 |
76 |
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.03 |
169 |
3 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:03.45 |
420 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
1:00.13 |
163 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
1:02.74 |
333 |
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:03.72 |
208 |
7 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.49 |
43 |
8 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:05.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
08 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:32 |
|