Startliste for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 |
|
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Region Nordsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2015 |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (14) |
Vejledende starttid 13:17 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
4:29.63 |
33 |
3 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
4:17.60 |
303 |
4 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:24.14 |
145 |
5 |
Sofie Ewers Stokholm |
2006 |
0678AA |
GLADSAXE |
|
25m |
4:38.56 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Ida Mogensen |
2006 |
0676AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:12.26 |
352 |
2 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:09.13 |
578 |
3 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
4:06.54 |
484 |
4 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
4:08.87 |
356 |
5 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
25m |
4:11.09 |
559 |
6 |
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
HOLBÆK |
|
25m |
4:14.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
541 |
1 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
4:04.59 |
367 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:57.68 |
568 |
3 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
3:57.02 |
55 |
4 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
3:57.32 |
140 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
4:00.57 |
365 |
6 |
Asta Bundgaard Wanscher |
2006 |
0668AA |
ALLERØD |
|
25m |
4:05.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
576 |
1 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
HOLBÆK |
|
25m |
3:54.74 |
362 |
2 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:52.22 |
520 |
3 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
50m |
3:48.59 |
544 |
4 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:52.02 |
347 |
5 |
Julie Gersby |
2006 |
0698AC |
ALLERØD |
|
25m |
3:54.06 |
343 |
6 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
3:54.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:44.92 |
187 |
2 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
25m |
3:41.34 |
420 |
3 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:37.72 |
562 |
4 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
3:37.73 |
322 |
5 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:43.54 |
4 |
6 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
25m |
3:47.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Caroline Mathilde Bang |
2006 |
0626AB |
ALLERØD |
|
25m |
3:35.31 |
425 |
2 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:32.24 |
421 |
3 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:30.60 |
80 |
4 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
3:30.63 |
407 |
5 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:33.97 |
428 |
6 |
Rosalie Viola Ryding |
2005 |
0552AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:35.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
3:27.78 |
109 |
2 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:26.24 |
542 |
3 |
Frederikke L. B. Høngaard |
2003 |
0342AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:25.12 |
85 |
4 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
3:25.60 |
69 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
3:26.93 |
191 |
6 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
25m |
3:28.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:22.80 |
5 |
2 |
Laura Rytz Jørgensen |
2003 |
0364AH |
FR.SUND |
|
25m |
3:20.89 |
487 |
3 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
3:19.13 |
587 |
4 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
0494AL |
GLADSAXE |
|
25m |
3:20.77 |
570 |
5 |
Sofia Lackovic |
2004 |
0412AM |
HOLBÆK |
|
25m |
3:22.48 |
558 |
6 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
3:24.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Josefine Westergaard |
2004 |
0412AO |
HELSINGØR |
|
25m |
3:17.44 |
10 |
2 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FR.SUND |
|
25m |
3:16.90 |
16 |
3 |
Amanda Christensen |
2004 |
0452AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:14.51 |
84 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
3:16.87 |
507 |
5 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
3:17.29 |
552 |
6 |
Silja Østerbye |
2003 |
0346AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:17.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
538 |
1 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:09.61 |
378 |
2 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
3:04.00 |
387 |
3 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:57.91 |
202 |
4 |
Cornelia Vâmosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
25m |
3:02.10 |
168 |
5 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
50m |
3:09.13 |
317 |
6 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:13.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.71 |
500 |
2 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:54.49 |
104 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:47.08 |
372 |
4 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:52.75 |
1 |
5 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
2:54.59 |
572 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:55.89 |
|
|
Heat 12 (14) (Årg. 2005-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:27.08 |
186 |
2 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
3:24.63 |
341 |
3 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
25m |
3:21.48 |
357 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
3:22.56 |
431 |
5 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
25m |
3:26.74 |
203 |
6 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
3:27.71 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
3:01.91 |
81 |
2 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:56.52 |
45 |
3 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:45.77 |
170 |
4 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:48.44 |
299 |
5 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:00.74 |
391 |
6 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:02.08 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
547 |
1 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:44.56 |
219 |
2 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:37.56 |
261 |
3 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
2:32.82 |
73 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.51 |
379 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:43.20 |
39 |
6 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
0308AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:44.71 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|